آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

Google SEO Trends 2019

امروزه موتورهای جستجو باهوش تر می شوند. Googleاکنون به سؤالات بیشتری به صورت مستقیم در صفحات نتایج پاسخ می دهد و تعداد سؤالات جستجوی فعال شده توسط صدا در حال افزایش است. اپراتورهای وب سایت نگران این موضوع هستند که استراتژی بهینه سازی آنها را به شدت تغییر دهد.

به همین دلیل ، ما همه موارد زیر را با مهمترین شیوه ها و روندهای سئو 2019 گردآوری کرده ایم.

 1. قطعه های برجسته

اگر امروز به صفحات نتیجه موتور جستجو (SEPRS) نگاه می کنید ، متوجه می شوید که آنها "رقابت" زیادی دریافت کرده اند. از یک طرف ، تبلیغات AdWordsفضای زیادی را در نمایش داده شدگان جستجوی تجاری به خود اختصاص می دهد. بسته به نوع جستجوی جستجو ، تبلیغات خرید با تصاویر یا بلوک چهار نقطه ای با تبلیغات متنی نیز در جلوی نتایج جستجوی ارگانیک قرارمی گیرد.

"رقبای" دیگر شما برای رتبه های برتر عبارتند از:

 • بسته های محلی
 • نمودار دانش
 • قطعه های ویژه
 • جعبه "مردم نیز می پرسند"
 • اخبار گوگل
 • تصاویر گوگل
 • بسته ویدیویی یوتیوب

در اینجا نمونه ای از یک قطعه برجسته آورده شده است. در این حالت، تصویر روی قطعه قطعه از یک وب سایت متفاوت از یک متن تهیه کننده تهیه می شود.
 featured snippet./5trend seo2019

Snippetsبرجسته همچنان در سال 2019 نقش مهمی را ایفا می کند. آنها نیاز کاربر به پاسخ های ساده برای یک سوال را برآورده می کنند. گزیده های نمایش داده شده از وب سایت هایی است که گوگل آن را برای پاسخ به سوال کاربر مناسب تفسیر می کند.

با این وجود ، باید دید چگونگی برخورد گوگل با اعتماد به نفس صفحات مورد استفاده. Googleقبلاً شروع به ایجاد نمودار دانش برای بسیاری از نمایش داده شد ، و از داده های ویکی پدیا برای این کار استفاده می کند. در دنیای انگلیسی زبان ، وقتی Googleبرای پاسخ به سؤالات صحبت می کند ، خیلی جلوتر است. اینجاست که موتور جستجو کادرهای "People So Ask" خود را نشان می دهد ، که می توانند مستقیماً توسط کاربران کلیک کنند.

نکته عملی: در سال 2019 دیدن در موقعیت های برتر SERPها حتی سخت تر خواهد بود. برای بهینه سازی وب سایت خود ، باید استراتژیک تر باشید که می خواهید به چه اهدافی برسید و کدام موارد قابل دستیابی است.

اگر می خواهید با مطالب خود در قسمت ویژه برجسته ، به ویژه در هنگام سوالات دانش ، در رتبه برتر باشید ، سکانس های پرسش و پاسخ را در صفحه قرار دهید. جداول با اطلاعات ساختار یافته نیز می توانند لیستی از نتایج ارگانیک ارائه دهند. حتی اگر رقابت برای موقعیت های برتر شدیدتر شود ، با توجه به قطعه های برجسته ، سایت های "کوچکتر" نیز در صورت ارائه پاسخ های ساختاری که گوگل می تواند از آنها استفاده کنند شانس خوبی برای رتبه های بالا دارند.

بنابراین در سال 2019 ، باید به طور فزاینده از خود بپرسید که گروه شما چه هدفی رامی خواهد؟ هنگام جستجو در وب یا آنچه را که می خواهند با جستجوی آنها پوشش دهند ، بدانند. هرچه این نیاز را با محتوای خود برآورده کنید ، احتمال رتبه بندی شما بهتر می شود.

 1. داده های ساختاری مهم تر می شوند

با تکامل SERPها ، Googleبه بیشتر و بیشتر به داده های داده شده دسترسی پیدا می کند. امروز ، گوگل همچنین قادر است متا توضیحات معنی دار خود را از محتوای موجود ایجاد کند. علاوه بر این ، غول موتور جستجوگر از داده های ساختاری برای ایجاد قطعه های غنی استفاده می کند. از آنجا که فضای موجود به دلیل تغییر در تنظیم آگهی ها کوچکتر شده است ، باید حتماً قطعه های چشم نواز ایجاد کنید.

به عنوان مثال ، صفحه جستجو وکلای ما مانند این در Googleظاهر می شود:
5trend seo2019

توجه داشته باشید که صفحه های اصلی نمی توانند قطعه های نقد و بررسی را دریافت کنند ، فقط صفحات داخلی این کار را انجام می دهند. قطعه های ثروتمند می توانند نرخ کلیک از طریق (CTR) را برای وب سایت شما افزایش دهند. برخی منابع می گویند که این میزان ممکن است تا 30٪افزایش یابد ، اما ما هرگز در چنین وب سایت هایی که در مراقبت از ما هستند چنین شاهد تغییرات بزرگی ندیده ایم.

Googleبه داده های ساخت یافته ای نیاز دارد تا اصلاً قطعه های غنی نمایش داده شود. در اینجا نمونه های بیشتری از چنین قطعه قطعه ها آورده شده است:

 • رتبه بندی ستاره ها
 • کالری
 • ساعات کار
 • داده های رویداد

نکته عملی: مطالب خود را به بهترین شکل علامت گذاری کنید. در اینجا امکانات مختلفی در اختیار شما است که اصلی ترین آن وب سایت شخصی Googleدر schema.orgاست.

 1. تجربه کاربر

کسی که امروز در مورد "بهینه سازی موتور جستجو" صحبت می کند ، در واقع غیرقانونی است. از این گذشته ، ما برای موتورهای جستجو بهینه نیستیم بلکه برای کاربران موتورهای جستجو و وب سایتها هستیم. به همین دلیل ، تجربه کاربر نقش مهمی دارد.

بنابراین نقاط شروع زیر برای بهینه سازی OnPageنیز باید در لیست کارهای شما در سال 2019 باشد:

سرعت بارگیری:با ابزارهایی مانند gtmetrixمی توانید بار بارگذاری صفحات وب خود را بررسی کنید. همچنین می توانید برای اندازه گیری عملکرد سایت خود از ابزار PageSpeedرایگان Googleاستفاده کنید. ما یک راهنمای برای شما ایجاد کرده ایم که چگونه می توانید زمان بارگیری صفحه خود را بهینه کنید.

وب سایت های فنی بی عیب و نقص:کاربران بیش از پیش تقاضا می شوند و باید بتوانند به صفحات شما که در سال 2019 نیز قابل استفاده هستند اعتماد کنند. به عنوان مثال دیگر از Adobe Flashاستفاده نکنید.

بهینه سازی موبایل:در اکثر مناطق ، بیش از نیمی از تمام جستجویهای جستجو اکنون در تلفن های هوشمند یا رایانه های لوحی انجام می شود. این امر باعث می شود که این نیاز کاربر از اهمیت بیشتری برخوردار شود.

 1. AMP: افزایش سرعت صفحه

بهینه سازی موبایل استاندارد امروز ایجاد وب سایت های جدید است. با داشتن صفحات موبایل شتاب (AMP) و برنامه های وب پیشرفته ، Googleبه شما نشان می دهد که چگونه صفحه تلفن همراه خود را سریعتر کنید.

AMPها در حال حاضر بخشی جدایی ناپذیر از Google SERPهستند. پیش بینی می شود موضوع "AMP" در سال 2019 حتی بیشتر شود ، اما به دلیل محدودیت های موجود ، همه وب سایت ها نباید از آن استفاده کنند. AMPها معمولاً عاری از تصاویر و ساختار هستند و از متن خالص تشکیل شده اند ، به همین دلیل این صفحات خیلی سریع بارگذاری می شوند. ما قبلاً AMPرا اعمال کرده ایم و بعداً آن را حذف کرده ایم ، اما وب سایت های خبری امروز کاملاً به آن احتیاج دارند ، زیرا این مقاله مقالات خبری را در چرخ فلک خبری Googleدر صدر دستگاه های تلفن همراه قرار می دهد.

 1. مطالب مهم است
  5. Content matters

اگرچه الگوریتم های Googleبهتر و بهتر می شوند ، اما برای تعیین ارتباط صفحات وب به یک جستجوی جستجو ، هنوز به فرم نیاز به محتوا نیاز دارید. گوگل در سالهای اخیر پیشرفتهای شگرفی در تجزیه و تحلیل محتوای متنی داشته و از جدیدترین فن آوری با Rankbrainبرای درک بهتر محتوا استفاده می کند.

این جهش در کیفیت در حالی که سیستم به تنهایی یاد می گیرد ، در سال 2019 ادامه خواهد یافت. بنابراین ، هدف شما باید همچنان ارائه بهترین مطالب در مورد "موضوع" شما در وب باشد.

نکته عملی: متن های خود را به طور مداوم بررسی کنید و مطمئن شوید که آنها منحصر به فرد باقی مانده و ارزش افزوده ای را ارائه می دهند. تجزیه و تحلیل پیشخوان در کلمه می تواند شما را در تجزیه و تحلیل و نوشتن متن پشتیبانی کند. اینها به شما نشان می دهد كه متن شما باید در چه شرایطی باشد كه در رابطه با یك عبارت جستجو تا آنجا كه ممكن است مرتبط باشد. مطمئن شوید که کلمات کلیدی را در متون خود قرار نمی دهید - ما هنوز تعداد زیادی وب سایت مشاهده می کنیم که این کار را انجام می دهند.

 1. جستجوی صوتی

  Voice search

در اوایل سال 2014 ، گوگل در یک مطالعه مشخص کرد که بیش از 40 درصد از پاسخ دهندگان از جستجوی وب کنترل شده صوتی استفاده می کنند. برای نوجوانان ، این نرخ حتی از 50 درصد نیز بالاتر بود. طبق گفته های گوگل ، اکنون پنجمین جستجوی جستجو در دستگاه های تلفن همراه از طریق ورودی صوتی انجام می شود. با توجه به استفاده روزافزون از دستیاران دیجیتال و دستگاه های خانگی هوشمند ، کاربران احتمالاً در سال 2019 بیشتر از ویژگی هایی مانند "جستجوی صوتی" استفاده می کنند.

 1. فهرست اول موبایل Google

در طول دو سال گذشته ، گوگل نشان داده است كه تمركز به طور فزاینده ای روی موبایل است. این تعجب آور نیست زیرا تعداد کاربران موجود در اینترنت تلفن همراه به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و هنگام جستجوی وب از تعداد کاربران دسک تاپ فراتر می رود. به عنوان مثال ، بهینه سازی تلفن همراه فقط به عنوان یک عامل رتبه بندی در سال 2016 معرفی شد. در سال 2017 ، سرانجام گوگل تبلیغات را برای صفحات تسریع موبایل جلب کرد و بروزرسانی موبایل خود را بهبود بخشید. در تابستان 2018 ، سرانجام "فهرست اول موبایل" اجرا شد. Googleترجیح می دهد نسخه یک صفحه را در فهرست موبایل در آینده نشان دهد ، که برای دستگاه های تلفن همراه بهینه شده است.

 1. پیوندها مهم هستند
  8. Links remain important

همه ساله تماس های متناوب وجود دارد مبنی بر اینکه "SEOاز بین رفته است" یا "ساختمان ساختمان از بین رفته است". اما در حقیقت ، حتی در سال 2019 بک لینک نیز نقش مهمی را ایفا می کند. در سال 2018 ، گری الیس از گوگل در یک کنفرانس گفت که صفحه خوب قدیمی PageRankهنوز یک سیگنال مهم رتبه بندی داخلی برای گوگل در داخل است. و قدرت پیوند ، یا اقتدار ، از طریق بک لینک به دست می آید. در حقیقت ، به اصطلاح "بک لینک بدون لینک" ممکن است در سال 2019 نقش بزرگتری داشته باشد. این توجه به این واقعیت است که گوگل همچنین می تواند ذکر وب سایت ها یا مارک های وب سایت های دیگر را در نظر بگیرد ، اگرچه هیچ پیوند مستقیمی به صفحه هدف اشاره نمی کند.

 1. تمرکز بیشتر روی جستجوی تصویر

گوگل در سال 2017 به طور قابل توجهی جستجوی تصویر خود را به روز کرد. بسیاری از وب سایت ها حتی مجبور بودند با ضرر و زیان در ترافیک دست و پنجه نرم کنند زیرا کاربران دیگر مجبور نیستند Googleرا برای مشاهده تصاویر ترک کنند و می توانند مانند یک گالری تصاویر ، راه خود را از طریق آنها کلیک کنند. با بهبود جستجوی تصویر گوگل مطمئناً به یک روند پاسخ داده است.

 1. Rankbrain: یادگیری ماشین

با رنکبران ، گوگل در سال 2015 الگوریتم خودآموزی جدیدی را معرفی کرد. از آن زمان ، هوش مصنوعی (که هنوز کاملاً توسعه نیافته است) مسئولیت پاسخگویی به نوع پرس و جو جستجو را که قبلاً انجام نشده است ، بر عهده گرفته است. ظاهراً این حدود 15٪از سؤالات جستجوی روزانه در Googleرا تشکیل می دهد.

در این میان ، Rankbrainچیزهای بیشتری کسب کرده است و گوگل قادر است حتی به سؤالات پیچیده پاسخ دهد. بنابراین ، ما می توانیم انتظار داشته باشیم موتورهای جستجو در درک ما انسانها در سال 2019 حتی بهتر شوند.

نتیجه گیری: چک لیست شما برای سال 2019

 • نشانه ها را به وب سایت خود اضافه کنید تا Googleبتواند از داده های ساخت یافته برای قطعه های غنی استفاده کند و می توانید CTRخود را در SERPها افزایش دهید.
 • سایتی کاملاً مناسب از نظر فنی ایجاد کنید که کاملاً بهینه سازی شده باشد و به راحتی توسط موتورهای جستجو قابل خزیدن و نمایه سازی باشد.
 • سعی کنید وب سایت خود را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید.
 • در بهینه سازی محتوای خود برای دستگاه های تلفن همراه متمرکز شوید.
 • هنگام انتشار محتوا در وب سایت های دیگر ، ابتدا به بک لینک فکر نکنید.
 • همیشه سعی کنید نیازهای کاربر را در بهترین شرایط از یک وب سایت دارای رتبه بندی برتر در یک اصطلاح یا موضوع جستجو برآورده کنید.

  شرکت آذران تکهمراه با تیمی متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی سایت،مشاور شما در طراحی سایت شخصی،شرکتی،فروشگاه اینترنتی و سیستم مدیریت محتوا میباشد


ثبت نظر