آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

8 راه برای جذب خوانندگان بیشتر به وبلاگ شما:SEO برای وبلاگ نویسان

اگر بخواهید این مقاله را بخوانید، یعنی شما بخشی از یک گروه انتخابی از افرادی هستید که می دانند راه اندازی یک وبلاگ بهترین راه برای به اشتراک گذاشتن افکار، راهنمایی و مشاوره آنلاین با مخاطبین خود است. امروزه جستجوی سریع گوگل بسیار مزیت دارد. با این حال، به منظور نشان دادن شما در میان اولین نتایج جستجو شده در گوگل، شما ابتدا باید با SEO، یا بهینه سازی موتور جستجو آشنا شوید. این سادگی بدین معنی است که وب سایت شما به راحتی قابل خواندن و در دسترس توسط ربات های موتور جستجو است تا صفحات شما برای جستجوی مرتبط نمایش داده شوند.

نوشتن یک وبلاگ واقعا برای جستجوگرها شگفت انگیز است.اما برای بالا رفتن از نردبان Google ، نیاز به چیزهایی بیشتر از داشتن یک وبلاگ دارید. به عنوان پایه ای برای رتبه بندی خوب، محتوای شما باید برای خواننده مفید و اغلب به روز شده و منحصر به فرد باشد. در اینجا 8 نکته برای توسعه سئو برای وبلاگ نویسان وجود دارد:

1.موضوعات مناسب را پیدا کنید

بسیاری از نویسندگان مشتاقانه با سایتهای ایجاد وبلاگ، احتمالا در حال حاضر موضوعات مربوط به صنعت شما را پوشش می دهند.چگونه می توانید مطمئن شوید که پست های وبلاگ شما در رتبه های خوبی در Google قرار دارند؟ پس باید تحقیق کنید.

تحقیق برای کلید واژه مناسب:

هدف اول بخش تحقیق شما این است که بهترین موضوعات را برای نوشتن در مورد هدفمند کردن کلید واژه ها در حوزه تخصص خود پیدا کنید. فقط یک یادآوری کوچک: کلمات کلیدی عباراتی هستند که تمایل دارند 2 تا 5 کلمه باشند، زمانی که فرد چیزی را در Google جستجو میکند. با قرار دادن این کلمات کلیدی در محتوای خود، شما قادر به نمایش در نتایج برای این پرس و جو خاص خواهید بود. در حالت ایده آل، شما می توانید از محبوب ترین شرایط برای رسیدن به یک مخاطب استفاده کنید و این چیزی است که با استفاده از یک واژه محبوب و گسترده بسیار رقابتی بوده و طیف متنوعی از نتایج را نشان می دهد.

همچنین با استفاده از کلمات کلیدی به اصطلاح طولانی شما می توانید یک هدف بسیار دقیق را دنبال کنید که به طور مستقیم به پرس و جوی مخاطبان خود پاسخ می دهد. کلید این است که کلمات کلیدی خاصی را پیدا کنید که هنوز حجم ثابت جستجو (متوسط جستجوهای ماهانه برای یک کلمه کلیدی) را دریافت می کنند.

ابتدا فهرست لیست تمام موضوعاتی که مایلید درباره آن بنویسید، را فراهم کنید و سپس آنها را به موضوعات تخصصی متفرق کنید. مثلا برای وبلاگ نویسی غذا، کلمات کلیدی میتواند اینگونه باشد: کیک ها، سوپ ها، سالاد ها و غیره. هر موضوع را به صورت جداگانه بررسی کنید و درباره ی ایده های خاص به هر یک از آنها بپردازید، مثلا سوپ قارچ زمستانه، سوپ هویج و زنجبیل ، و غیره برای کشف حجم جستجو و کسب ایده های بیشتر، برخی از ابزارهای عالی و رایگان SEO وجود دارد که شما را در جستجوی تلاش برای یافتن کلمات کلیدی عالی برای موضوعات مقاله هدایت می کند.

برخی از ابزارهای مورد علاقه ما برای پیدا کردن موضوعات وبلاگ:

Ubersuggest - ابزاری است که به شما پیشنهادات کلیدی زیادی می دهد وقتی که شما در ایده کلمه کلیدی خود قرار می گیرید. این بر اساس برنامه ریز کلید واژه گوگل و تابع تکمیل خودکار Google است.

به عموم پاسخ دهید - یک ابزار است که به شما اجازه می دهد لیست عظیمی از سوالات و عبارات مربوط به موضوع انتخاب را دریافت کنید.

کلمات کلیدی در همه جا - یک افزونه ی Chrome است که حجم جستجو را برای کلمات کلیدی مختلف نشان می دهد.

تحقیق رقابتی:

بخش دوم تحقیق شما این است که چگونه می توانید مطالب خود را بهتر از آنچه قبلا رتبه بندی کرده اید در اولین صفحه نتایج قرار دهید.

شما می خواهید فضای مورد نظر خود را در جستجو با کلیدواژه های انتخاب شده خود و تجزیه و تحلیلتان جزء 5 تا 10 نتایج بالای جستجو قرار دهید. شما می توانید از آنچه دیگران نوشته اند، الهام بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که همه پایه های خود را پوشش می دهید و بیشترین جزئیات و کامل ترین مقاله را می نویسید. سپس، در مورد ارزش افزوده ای که فقط می توانید در قطعه خود ارائه دهید، فکر کنید. مثلا شاید شما چندین دستورالعمل برای یک کیک شکلات بی شیرینی را امتحان کرده باشید و یک ماده جادویی کشف کرده اید. شاید تصاویر شما فقط خیلی جذاب است یا شاید ویدیویی تهیه کرده اید که شامل تمام مراحل دستور غذا است.تمام این عناصر که شما در نظر می گیرید محتوای شما را به سطح بعدی منتقل می کند و اینها مطمئنا زمانی که گوگل سرنوشت صفحه خود را تعیین می کند، پرداخت می شود. در نهایت، اطمینان حاصل کنید که مراحل بعدی را به تمام مقالاتی که نوشتید اعمال کنید همانطور که آنها برای هر نوع کسب و کار یا موضوع ارزشمند هستند.

2.پست های خود را بهینه کنید

هنگامی که شما کلمات کلیدی خود را پیدا کردید و برخی تحقیقات در مورد رقابت خود با سایرین انجام داده اید، وقت آن است که به سراغ سئو مقاله خود بروید. برای بهینه سازی سطح پست وبلاگ، چندین وظیفه وجود دارد تا مطمئن شوید که پست شما به طور کامل بهینه شده است. کلید واژه اصلی مقاله شما باید مکان های زیر را شامل شود:

  • عنوان پست شما (H1)
  • بخش اول پست شما
  • قسمت اول عنوان SEO شما
  • شرح SEO شما
  • URL صفحه پست وبلاگ
  • چند بار در پست خود و یا تغییرات آن

به طور طبیعی، اگر شما درباره یک موضوع خاص مینویسید، احتمال بیشتری دارد که این اصطلاحات را شامل شود. نگران نباشید شما می توانید بعضی مترادف ها و تغییرات کلمات کلیدی خود را به خاطرتکراری بودن صدا نکنید. به خاطر داشته باشید که شما برای افراد و نه برای موتورهای جستجو می نویسید.

آذران تک

3. ساختار محتوای شما

در واقع، موتورهای جستجو موافق هستند که یک پست وبلاگ بدون هیچ گونه ساختاری، زیبا نیست.

بنابراین، برای اینکه خوانندگان خود را با بهترین تجربه ممکن در اختیار داشته باشید، برخی از قالب بندی های ساده بسیار مفید است. اساسا هنگامی که شما فرمت های مختلفی برای متن خود ایجاد می کنید ، یک تگ خاص در کد آن نیز ایجاد می کنید. و این در واقع این است که موتورهای جستجو چگونه می توانند بین انواع مختلف متن و سلسله مراتب خود در یک صفحه متمایز شوند.

قطعات کوچک HTML به عنوان H-header ها نامیده می شوند و ازH1 به H6 به صورت نزولی در اهمیت هستند. این به این معنی است که H1 مهمترین عنوان شماست (عنوان مقاله شما)، H2 یک سطح زیر (عنوان) و غیره است.

4.ارسال مکرر

شروع یک وبلاگ شامل کار می شود. شما نمی توانید انتظار داشته باشید یک پست وبلاگ بنویسید و منتظر بمانید تا بازدید کنندگان شروع به کار کنند. گاهی اوقات این کار به طور مرتب انجام می شود، اما دارای مزایای زیادی است. ما نمی گوییم که شما هر روز باید یک پست 3000 کلمه بنویسید، اما می توانید با انتشار یک پست در هفته یا دو هفته ای شروع کنید. با توجه به تحقیقات، وبلاگ نویسی می تواند تاثیر زیادی بر SEO شما داشته باشد.

5.دوستانه باشید

همانطور که استفاده از دستگاه ها بسیار گسترده شده است، گوگل هم متوجه شده و شروع به چک کردن نسخه موبایل وب سایت شما برای اهداف شاخص گذاری مینماید. کسانی که یک وب سایت بهینه سازی شده با تلفن همراه دارند می توانند پیشرفت SEO خود را افزایش دهند. دقیقا به همین دلیل است که بسیار مهم است که وب سایت شما برای تلفن همراه مناسب باشد.

6.اضافه کردن متن به تصاویر

یک تصویر ارزش هزار کلمه است برای اکثر مردم درست است، اما متاسفانه این یک داستان متفاوت برای موتورهای جستجو است. گوگل و نمی تواند تصاویر را مانند ما ببیند. به همین دلیل است که شما نیاز به اضافه کردن متن به تصاویر دارید. اضافه کردن متن alt به تصاویر خود، به موتورهای جستجو کمک می کند تا آنها را بهتر درک کنند و به این ترتیب آنها را به طور موثر تر نشان دهد.اضافه کردن این توضیحات متن تصاویر شما را در جستجوی تصویر Google پیدا خواهد کرد. این به شما این امکان را می دهد تا ترافیک بیشتری را به سایت خود و در نهایت، جستجوگرها بدهید. برای اضافه کردن متن alt به تصاویر در ، روی تصویر دوبار کلیک کنید تا ویرایش شود و در بخش توضیح این تصویر متن مورد نظد خود را قرار دهید.

7. لینک داخلی

تا کنون فکر کرده اید چگونه یک Googlebot از یک صفحه به صفحه دیگر می رود؟ بله از طریق لینک ها. در واقع، لینک ها مانند وب عنکبوت پشت صحنه صفحات وب سایت شما هستند. هنگامی که شما از یک پست وبلاگ به یک صفحه دیگر در یک دامنه مشابه (sitename.com) پیوند می دهید، برای موتورهای جستجوگر (که همچنین به عنوان "عنکبوت") شناخته می شود، آن را بسیار آسان تر می کند تا همه محتوای صفحات سایت شما را از سر تا پا راحت اسکن کنند. این فرآیند به نام "خزنده" نامیده می شود. این یک سیگنال عالی برای گوگل است که مخاطبان شما با وب سایت شما و محتوایی که ارائه می دهند، راضی هستند.به جای استفاده از اینجا کلیک کنید یا خواندن این مطلب، هنگام اتصال به یک پست وبلاگ داخلی، از متن توصیفی استفاده کنید. این زمینه را بیشتر می کند و گوگل برای درک آنچه در صفحه آینده است را آسان می کند.

8. مشارکت اجتماعی

رسانه های اجتماعی راه عالی برای گرفتن نام شما (و پیوندهای شما) هستند. با به اشتراک گذاشتن پست های وبلاگ خود در فیس بوک، توییترو موارد دیگر، شانس شما برای افزایش محتوای شما به طور خودکار افزایش می یابد. ویژه اگر خوانندگان موافق باشند که محتوای شما ارزشمند، اصلی و به خوبی نوشته شده است. گوگل این مقدار اضافی ترافیک را به عنوان یک سیگنال نشان می دهد که وبلاگ شما را دیگران دوست دارند، که می تواند شگفتی های خود را برای جستجوگرها انجام دهد. فقط یک دکمه اشتراک در پایین پست های خود اضافه کنید و فراموش نکنید که پست های وبلاگ منتشر شده خود را در کانال های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

آذران تک


ثبت نظر