آیا رسانه های اجتماعی هنوز ابزار موثر برای تبلیغ کسب و کار طراحی شما هستند؟

آیا رسانه های اجتماعی هنوز ابزار موثر برای تبلیغ کسب و کار طراحی شما هستند؟

آیا رسانه های اجتماعی هنوز ابزار موثر برای تبلیغ کسب و کار طراحی شما هستند؟

کسب و کار شما در طراحی وبسایتتان اغلب به معنای اتخاذ تاکتیک های بازاریابی چریکی است. اکثر ما نمی توانیم بلیت های تبلیغاتی یا عناوین تلویزیونی 30 ثانیه ای را خریداری کنیم. بنابراین، ما باید هر گونه فرصت ارزان یا رایگان را برای تبلیغ و ترویج نام هایمان بیابیم.

هنگامی که سرویس های رسانه های اجتماعی مانند توییتر، فیس بوک و LinkedIn شروع به فعالیت کردند، صاحبان کسب و کار هیجان زده شدند که به سِمَت هیئت مدیره خواهند رسید. تبلیغات اساسا رایگان بود - چه کسی به اندازه کافی احمق است که آنها را خاموش کند و ازآن ها استفاده نکند؟

امااین استفاده هارا اشتباه گرفته اند و  این خدمات به نقطه ای می رسند که به معنای واقعی کلمه با سر و صدا از بازاریابان، فعالان و کسانی که از ناهار خود عکس می گیرند، اشباع شده است.

مطمئنا، ما هنوز از رسانه های اجتماعی استفاده می کنیم، نه از ضرورت یا اعتقاد شناسی. اما آیا ارزش تلاش شما از طریق ارتقای کسب و کار این کانالها است؟

دیده شدن و جلوی چشم آمدن رایگان نیست.


روزهای اولیه صفحات فیس بوک عالی بود. افرادی که با غذای شما مشترک شده بودند و شانس این بود که آنها آخرین پست های شما را ببینند. این یک راه موثر برای برقراری ارتباط با مشتریان موجود و آینده بود. محتوا از قبیل آخرین پست وبلاگ شما، اعلامیه محصول یا حتی یک تبریک سال نو به مخاطبان مورد نظر می باشد.

این روزها خیلی زیاد نیست. در حال حاضر، یک پست  در فیس بوک به تنها کسری از کسانی که صفحه ی شما را لایک کرده اند، شامل می شود. به استثنای اینکه، شما مایل به صرف پول برای افزایش آن پست هستید تا نظرات بیشتری کسب کنید.

البته، شاید کمی ساده لوحانه باشد که فیس بوک قصد داشته باشد تا از طریق صفحات کسب و کار در برخی مواقع  کسب و کار انجام دهد و درآمد داشته باشد . اما در هر حال  به نظر می رسد  اگر شما  مبلغ کمی را برای ترویج  صفحتان صرف کنید در واقع صفحه ای بی ارزش و ارزان خواهید داشت.

اکنون نیز برای توییتر هم وجود دارد. به نظر می رسد که به خدماتی مانند ویژگی های "زنده و لحظه ای" دست پیدا کرده است. آیا میخواهید توییت شما دیده شود؟ شما باید مقداری پول پرداخت کنید.

در واقع، رسانه های اجتماعی به نقطه اشباع رسیده اند. یک بار زمانی بود که برخی از وب سایت های فکر می کردند به چیزی از گذشته تبدیل می شوند، چه با توانایی پیام شما را به صورت رایگان دریافت کردن. این ادعا به نظر می رسد کمی عجیب و غریب در گذشته است.

 

به دنبال محتوا "ارتقاء ارزشمند" باشید

 

به دنبال محتوا "ارتقاء ارزشمند" باشید.

بنابراین، ما اکنون ثابت کرده ایم که هر چیزی که ما در رسانه های اجتماعی به صورت رایگان پست می کنیم احتمالا توسط بسیاری از کاربران دیده نمی شود. برای پیدا کردن این دیده شدن ها، قصد داریم پولی بپردازیم. سوال این است که در واقع ارزش ترویج چیست؟

برای سازمان های طراحی کوچک و فریلنسرها، این یک سوال سخت است. به طور بالقوه ممکن است بخواهید یک پروژه جدید درخشان را نشان دهید یا آن پست وبلاگ که امیدوار هستید ترویج خواهد شد.

اما واقعا به آنچه می خواهید انجام دهید بستگی دارد. اگر این ایده به دیگران در صنعت ضربه بزند، می تواند ارزش چند دلار را داشته باشد. برقراری ارتباط جدید همیشه مورد استقبال قرار گرفته است. با این حال، اگر شما امیدوار به جذب مشتری جدید هستید، چقدر این کار موثر خواهد بود؟

این همان جایی است که تغییر درافکار میتواند کمک کند. به جای ارتقاء محتوا، بهتر است نشان دهید که می توانید یک حل کننده مشکل باشید. به عنوان مثال، شاید شما یک پکیج نگهداری وب سایت یا خدمات سئو نیاز دارید که پیشرفت کنید. 
با استفاده از ابزارهای هدفمند این خدمات ارائه شده  می تواند به شما در پیدا کردن یک مخاطب کمک کند که ممکن است نیاز به فروش این پکیج را داشته باشد. فوت و فن در راستای ترویج دادن چیزهای مناسب به افراد مناسب است.

فرصت حیله در آنچه شما می توانید انجام دهیدمی باشد نه آنچه که قبلا انجام داده اید. ما از   پست های روزانه خیلی در زندگی و کسب و کارمان استفاده می کنیم. با این حال، این به سادگی به نویز افزوده می شود و احتمالا توسط مشتریان بالقوه از بین می رود (در صورتی که همه آنها را ببینند).

این سنتی تر ازعقیده ماست. 


چند سال پیش، به نظر می رسید حرکت هوشمندانه ای بود که خود را در رسانه های اجتماعی به شیوه ای گویا تر بتوان تبلیغ کرد. این آگهی بود که واقعا نبود.

تجارب کسب و کارهای طراحی ما در این سیستم عاملها ممکن است به نوعی سنتی تر از تبلیغات، نیاز داشته باشند. در حالی که ما هنوز می توانیم خلاق باشیم و از فرهنگ اینترنت بهره مند شویم، نمی توانیم انتظار داشته باشیم که کاربران فقط به هر گونه محتوای قدیمی که ما آن را تولید می کنیم  توجه کنند- صرف نظر از اینکه چه مقدار پولی را صرف میکنیم.

برای بهتر یا بدتر شدن، رسانه های اجتماعی که با آنها بزرگ شده ایم، تغییر کرده اند. برای صاحبان کسب و کار  ارزش از طریق های مختلف به طور چشمگیری کاهش یافته است. بدتر از همه، این دیگر یک گزاره ساده نیست.

با این حال، امکان استفاده از رسانه های اجتماعی برای رشد اقتصادی وجود دارد. این فقط به تلاش بیشتر و حداقل کمی سرمایه گذاری مالی نیاز دارد.

 

social-media

 

نظرات خود را با شرکت آذران تک در میان بگذارید.

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها