آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

مقدمه ای بر تایپوگرافی ساختاری

تایپوگرافی نقش مهمی در طراحی دارد. طراحان برای رسیدن به یک پیام مارکسیستانه به طور موثر، باید وقت خود را صرف درک تفاوت های ظریف مرتبط با هر نوع فونت کنند. متغیرهای زیادی وجود دارند که می توانند خوانایی کلی یک متن را تحت تاثیر قرار دهند. ریتم یکی از آنهاست. درست مانند موسیقی، متن می تواند مانند یک سمفونی جریان یابد یا به عنوان یک صدای ماندگار از یک ضبط وینیل قدیمی پخش شود. متن به خوبی طراحی شده با ریتم هماهنگ است.

دو نوع ریتم در تایپوگرافی وجود دارد- افقی و عمودی. هر دو بر تجربه خواندن کلی تاثیر می گذارد. ریتم افقی قابل خواندن است، در حالی که ریتم عمودی قابل تشخیص است که به نوبه خود بر سلسله مراتب کلی بصری تأثیر می گذارد. طراحان می بایست به مجموعه ای از قوانین توجه کنند که می توانند به بهبود تجربه خواندن کلی کاربر کمک کنند. برای کمک به ایجاد تایپوگرافی برای شما، چند توصیه عملی ارائه می دهیمکه می توانید در پروژه های خود استفاده کنید.


1. انتخاب یک فونت

typography

پروژه خود را با انتخاب یک متن شروع کنید. این یک تصمیم مهم است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که زمان خود را برای پیدا کردن یکی می کنید که برای پروژه شما کار می کند. نگاه و احساس نوعی که انتخاب کرده اید تاثیر زیادی بر کیفیت طراحی شما خواهد داشت. هنگامی که یک متن را انتخاب کرده اید، آن را فرا بگیرید. اصطلاحات مدرن با سبک های مختلفی عرضه می شوند - با وزن و سبک های مختلف بازی می کنند. هنگامی که شما بر قلم تسلط پیدا کردید، باید بتوانید از آن در زمینه های خاص استفاده کنید - مانند یک دکمه یا برچسب.


2. در یک زمان بیش از 3 نوع فونت استفاده کنید.

هنگام ترکیب فونت، بهتر است که به 2 یا 3 نوع بچسبید. اگر همه آنها در مجاورت یکدیگر قرار بگیرند، می خواهند سایت شما شلوغ و بی نظیر باشد. ترکیبات قلم باید همزمان از ترکیببا یکدیگر ایجاد شوند. در اینجا یک نمونه از ترکیب هماهنگ وجود دارد. با این وجود، متن در سمت راست کاملا کار نمی کند و همچنین یکی از چپی ها. اغلب به این دلیل است که یکی در پایین، همپوشانی خود را از بین می برد.


3. اندازه قلم

typography

اندازه متن تاثیربر تجربه کلی دارد. وقتی متن خیلی کوچک است، کاربران باید چشم خود را برای خواندن تحت فشار قرار دهند. در نتیجه، اکثر اطلاعات نادیده گرفته می شوند. وقتی متن خیلی بزرگ است، مجموعه ای متفاوت از مشکلات را تشکیل می دهد. بنابراین اندازه فونت را به اندازه تنظیم کنید تا اطمینان حاصل شود حداکثر قابل خواندن رخ می دهد. روش مقیاس مدولار می تواند به شما در پیدا کردن بهترین اندازه فونت برای پروژه ای که در حال کار بر روی آن هستید ، شما را راهنمایی کند.


4. ریتم افقی و عمودی


فاصله می تواند تاثیر قابل توجهی بر خوانایی کلمات داشته باشد. هنگامی که آن صحیح انجام نمی شود، می تواند تاثیر منفی در تجربه خواندن کلی داشته باشد، چون مغزرا دچار مشکل می کند. Kerning aka فضای بین حروف، مسئله دیگری است که کلمات را برای خواندن سخت می کند. برای تنظیم یک ریتم عمودی، باید یک واحد ریتمیک پایه داشته باشید. این ارتفاع خط نامیده می شود. بلوک متن نیاز به دیدی با متن زیر آن دارد.


5. ذهن گپ

typography


متن به راحتی قابل خواندن است هنگامی که توجیه شود. لبه عمودی سمت چپ به خوانندگان در خواندن مطالب از چپ به راست کمک می کند . همچنین مهم است که گپ هارا دنبال کنید تا از یک کلمه ای در پایین جلوگیری کنید.

همچنین مهم است که یک متنی را کهانتخاب می کنید در دستگاه های مختلف کاربه خوبی کار کند. سعی کنید از اسکریپت های دروغین که دارای لبه های گرد شده ناهموار هستند جلوگیری کنید. این باعث می شود بارگذاری متن در دستگاه های مختلف دشوار باشد.


6. اهداف خود را تعریف کنید.

هنگامی که شما یک پروژه تایپوگرافی را شروع می کنید، اهداف طراحی اهمیت دارد. با تعریف اهداف از پیش تعیین شده ، شما می توانید ساختار خود را با کمک اصول طراحی ایجاد کنید. اصول طراحی مفاهیم انتزاعی هستند که می توانند بیان و احساس کار شما را دنبال کنند. تنظیم مرزها به وضوح مشخص می تواند به شما کمک کند یک متن را از مجموعه از الگوهای تایپی محدود کنید. به عنوان مثال، تایپوگرافی که تمیز و مدرن است، باید با نوعی که پایدار و قابل اعتماد است، متفاوت باشد. متن های مختلف باعث ایجاد پاسخ های مختلف احساسی در کاربر می شوند. بنابراین هنگام انتخاب یک نوع، داشتن درک صحیح از هدف، به شما کمک خواهد کرد که یک مورد مناسب پیدا کنید.


7. سلسله مراتب محتوا

هنگامی که اهداف خود را تعریف می کنید، قدم بعدی باید برای درک محتوا و سلسله مراتب محتوا باشد. اگر شما مجبور به طراحی هستید و نمی دانید محتوا چیست، بهتر است از متن قابل خواندن لپ تاپ ipsum استفاده کنید. از طریق نسخه کپی و طرح نمونه های مختلف از هر گونه نوع منحصر به فردآن استفاده کنید.

چیدن تایپوگرافی سخت است. این کمک می کند تا آنها را در یک ماتریس مداخله قرار دهید تا ببینید ترکیب طرح های مختلف چگونه است. هنگامی که طرح محتوا دارید، وقت خود را برای بررسی گزینه های مختلف و مقایسه آنها صرف کنید و ببینید کدام یک از اهداف برند شما چیست. این باید به شما کمک کند تا فونت کوچکی را که می تواند بیان و احساس شما را به نمایش می گذارد محدود کنید.

تدوین تایپوگرافی خوب عمل می کند. تایپوگرافی نه تنها قابل خواندن است، بلکه باید احساس شما را نیز در برداشته باشد. طراحان باید وقت خود را برای استقرار این مهارت بگذرانند و این تنها از طریق تمرین روزانه امکان پذیر است. هر چه قلم و فونت های بیشتری را امتحان کنید، هرچه بیشتر ترکیب های مختلف را درک کنید،بهترین استفاده را در پروژه خود خواهید داشت. ما امیدواریم که این راهنمای عملی را برای بهبودسریعتر روند خود به کار ببرید.

نظرات خودرا باشرکت آذران تکدر میان بگذارید.


ثبت نظر