پنچ نمونه از بازاریابی ویروسی

  پنچ نمونه از بازاریابی ویروسی

  پنچ نمونه از بازاریابی ویروسی

  پنچ نمونه از بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی یک تکنیکی است که از شبکه‌های اجتماعی موجود برای افزایش تصاعدی «آگاهی از برند»از طریق یک فرایند ویروس مانند بهره می‌گیرد. این شیوه، با استفاده از اینترنت به صورت آنلاین گسترش یافته و برای دسترسی سریع به تعداد زیادی از افراد بسیار مفید است در این مقاله چند نمونه از بازاریابی ویروسی موفق را معرفی میکنیم.

خلاق بودن

استیو مدیر خلاق Super dream اخیراً درباره قدرت بازاریابی ویروسی و تاثیرات آن در مقاله ایی توضیح داده است. در اینجا 5 مثال برتر از کمپین های ویروسی در فضای مجازی برای شما ارائه می دهیم.

  • TNT

در سال 2012 ، برای راه اندازی شبکه تلویزیونی TNT در بلژیک ، یک دکمه قرمز بزرگ در وسط یک میدان خلوت و آرام بلژیک با نشانه ای با عنوان "فشار برای افزودن درام" قرار گرفت. وقتی افراد دکمه را فشار می دادند ، چشم اندازی دیدنی ایجاد میشد. این ویروسی بلژیکی با عنوان "یک شگفت انگیزانه در یک میدان آرام" با موفقیت بالایی همراه شد و در طی یک هفته بیش از 23 میلیون بازدید به دست آورد ، و طبق نمودار ویدیوی ویروسی Unruly Media دومین تبلیغ پربیننده به شمار می رفت.

  • Red Bull
    Red Bull

شما می خواهید شیرین کاری کنید؟ ما مانع شدیم؟! در سال 2012 ، پس از پرواز به ارتفاع 39.045 متر (128،100 پا) در یک بالن پر از هلیوم ، زیر پرچم ردبول استراتوس. فلیکس بامگارتنر رکورد پرش را از لبه فضا به پایان رساند. دقیقا 65 سال پس از آن هموطن آمریکایی اش ، چاک یگر ، اولین بار مانع صدا در پرواز با یک موشک آزمایشی را شکست.

فلیکس قبل از اینکه در اواخر زمان سقوط طولانی مدت 4:20 دقیقه از طریق جو آرام شود ، حداکثر سرعت 1.357.6 کیلومتر در ساعت یا 843.6 مایل در ساعت را از طریق خلاء نزدیک استراتوسفر به دست آورد. این کارشناس کوهنوردی 43 ساله اتریشی همچنین دو رکورد جهانی دیگر را شکست (بالاترین سقوط ، بالاترین پرواز با بالون سرنشین دار).

اما این چه ربطی به پاپ آتشین دارد که شما را بیدار نگه می دارد؟

Red bull اظهار داشت كه نوشیدنی "به شما بال می دهد" ، اما از آنجا كه دادگاه ها حكم كردند كه دیگر نمی توانند این ادعا را انجام دهند ، ردبول به دنبال داشتن ورزش افراطی که مبتنی بر سرعت است را داشت. با حضور گسترده در F1 ، فوتبال جهان و مسابقه هوایی ردبول ، این شیرین کاری جسورانه تصور جریان اصلی را به خود جلب کرد.

گرچه ردبول تأکید کرد که این "یک پروژه علمی و مهم" است ، اما شاهکار آقای بامگارتنر توجه مصرف کنندگان را به سراسر جهان جلب کرد. همه ایستگاه های تلویزیونی ، گزارش های خبری و روزنامه نگاران از این رویداد به جای "کوتاه کردن" در "استراتوس" از عنوان "رد بول استراتووس" استفاده می کردند.

این رویداد در نزدیک به 80 ایستگاه تلویزیونی در 50 کشور جهان انجام شد. پخش مستقیم وب از طریق 280 شریک دیجیتالی توزیع و 52 میلیون بازدید به نمایش درآمد ، و آن را تبدیل به پربیننده ترین جریان زنده در تاریخ کرد.

Red Bull Media House ، شرکت رسانه ای جهانی این برند ، حتی یک "Emmy Sports" را برای "رویکردهای برجسته جدید در پوشش رویدادهای ورزشی" کسب کرد.

  • Misher Films – Carrie

پروموشن های فیلم ترسناک کری، شامل صحنه هایی است که ممکن است برای برخی از بینندگان ناراحت کننده باشند! کری فیلمی ترسناک است. کری وایت ، پیشرو اصلی ، دختری تنها دبیرستانی است که دارای قدرت telekinetic (توانایی جابجایی اشیاء بدون لمس جسمی آنها)است. او پس از تحقیر مکرر توسط همسالان خود ، از این قدرتها برای انتقام جویی از شهر خود استفاده می کند.

برای تبلیغ راه اندازی مجدد فیلم در سال 2013 ، تیم بازاریابی Carrie با این شوخی ترسناک از یک کافی شاپ در West Village ، شهر نیویورک آغاز کرد.این فیلم شوخی با 3 میلیون بازدید در یوتیوب ، 250K اشتراک گذاری در فیس بوک و توییت 11k فقط در یک روز بصورت آنلاین منتشر شد!

کارمندان کل فروشگاه را با دیوارهای تقلبی ، صندلی های کنترل از راه دور ، کتاب ها و تصاویر دارای باد بهاری تغییر دادند. آنها سیم را به بدلکاری که
می خواست نقش «قربانی» را بازی کند ، وصل کردند و باعث شدند بازیگران در نزدیکی منطقه شوخی قرار بگیرند. دوربین های مخفی هنگام راه رفتن مشتری شروع به گردش می کنند. بدلکاری که به طور تصادفی قهوه را روی لپ تاپ این بازیگر زن می ریزد و استدلالی در پی دارد و در ادامه نمایش داستان...

  • چالش سطل یخی
    als-ice-bucket-challenge

احتمالاً یکی از شایسته ترین ویروس های فضای مجازی در این 5 مورد برتر ، Ice Bucket Challenge است که باعث افزایش آگاهی و جمع آوری بودجه برای درمان بیماری نورون حرکتی می شود - که توسط خیریه ایالات متحده ، انجمن ALS آغاز شده است. هر مشهوری که ارزش صحبت کردن در مورد آن را داشته باشد وارد این چالش می شود ، همانطور که در همه جای دنیا نیز درگیر آن شد

بیماری نورون حرکتی ویرانگر است و در طی دو سال تشخیص، بیش از نیمی از افراد را می کشد. پولی که در سطح جهانی از Ice Bucket Challenge جمع آوری شده است ، از جمله موارد دیگر ، به کشف ژن جدیدی با نام NEK1 کمک کرده است - گامی عظیم به سوی درک واقعی آنچه که یک شرایط بسیار پیچیده است. اکتشافی که بدون بودجه حاصل از چالش سطل یخ بعید بود.

مهمتر از همه ، این امر نه تنها آگاهی از ALS بلکه کمک های مالی به موسسات خیریه ALS را افزایش
می دهد.

براساس گزارش بی بی سی ، بیش از 2.4 میلیون فیلم چالش برانگیز با کمک 98.2 میلیون دلار کمک مالی به انجمن ALS (ایالات متحده) و 2.7 میلیون پوند به انجمن MND (انگلیس) در فیس بوک بارگذاری شده است.

  • دارایی های کلیدی استرالیا

این کمی تاسف بار است و ما باید فعالیت بیشتری در این باره انجام دهیم. این یک پروژه است که ما در Superdream انجام دادیم. در استرالیا به عنوان یک دارایی کلیدی ، برای عنوان شغل "سرپرست"نیرو استخدام میکنند. اما آگاهی از پرورش فرزندان در استرالیا کم است ، و بیش از نیمی از آنها می گویند "درباره چیزهای مراقبتی" کمی یا هیچی نمی دانند. در اینجا آموزش انبوه مورد نیاز است.

دوربین های مخفی در بزرگترین مرکز عابر پیاده استرالیا در آخر هفته واکنش هایی را نسبت به یک کودک تنها نشان داد غوغایی به پا کرد. ما با روابط عمومی و تبلیغات سروصدا ایجاد کردیم ، هدایت کردن منجر به پرورش دادن می شود؟ میکروسیت ساخته شده برای کمک به مردم در کسب اطلاعات بیشتر در مورد پرس وجو برای پرورش و تربیت.

طی یک دوره چهار هفته ای ، تأثیر آن شگفت آور بود.

بیش از 167 میلیون برداشت آنلاین.

در 13 کشور مشترک است.

1311 سؤال جدید را آغاز کرد.
 

شرکت آذران تک برای حضور کسب و کار ها در دنیای دیجیتال تاسیس شده است. خدمات ما به سمت ایجاد تمرکز منحصر به فرد وب سایتها و استفاده از رسانه های اجتماعی برای هدایت ترافیک ، آگاهی از برند ، اعتماد و وفاداری مشتری هدایت می شوند

 

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها