آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

انواع بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی یکی از محبوب ترین استراتژی های بازاریابی است که از شبکه های اجتماعی موجود برای افزایش آگاهی از برند ، محصول یا خدمات استفاده می کند. این روش بازاریابی می تواند جایگزین خوبی برای مبارزه با بازاریابی سنتی از طریق ارسال پیام بازاریابی به دیگران باشد.
types-of-viral-marketing

این یک استراتژی بازاریابی است که اغلب استفاده می شود و به دلایل مختلف محبوبیت خود را در یک دوره کوتاه کسب کرده است ، مانند انجام یک کار بازاریابی آسان ، بسیار مناسب و مقرون به صرفه است ، مانند یک اجرای بازاریابی ، گرفتن هدف گذاری خوب و سرعت واکنش بسیار بالا.

انواع بازاریابی ویروسی در زیر آورده شده است:

عبور در امتداد

 Pass-along

این رایج ترین و خشن ترین نوع بازاریابی ویروسی است ، زیرا کاربران را ترغیب می کند تا به دیگران پیام دهند. اساساً ، این استراتژی سعی دارد با قرار دادن پیام در انتهای ایمیل زنجیره ای تشکیل دهد که خوانندگان را ترغیب می کند تا این پیام را به دیگران ارسال کنند.

بسیاری از جوامع مذهبی و سازمانهای تجاری از این استراتژی استفاده می کنند. اگر ایمیل را به 10 نفر دیگر ارسال کنید ، آنها قول معجزه در زندگی شما می دهند. موفقیت این تکنیک به پیام جالب و جذاب ، هیجان انگیز یا باورپذیر بستگی دارد. ایمیل هایی که کلیپ های ویدئویی کوتاه و خنده دار دارند و یا تصاویر به طور خودجوش به دیگران منتقل می شوند.

تحریک ویروسی

این نوع بازاریابی ویروسی توسط اکثر سازمان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که در آنها هدیه یا پاداش برای انتقال پیام یا ارائه آدرس شخص دیگری را ارائه می دهند. به طور خلاصه ، این کاربر را به اقدام به منظور دریافت پاداش ترغیب می کند. پایگاه مشتری به این شکل رشد می کند. این روش می تواند ارجاع ها را به شدت افزایش دهد ، و درصورتیکه پیشنهاد شخص دیگری برای انجام اقدام نیاز داشته باشد ، موثرتر خواهد بود.

بازاریابی Edgy Gossip / Buzz

این نوع بازاریابی ویروسی به کسب و کار کمک می کند تا توجه مردم را به خود جلب کند. این استراتژی شامل تبلیغات یا پیامهایی است که مشاجره ایجاد می کند و منجر به شایعات یا مبحث بحث می شود. به عنوان مثال: بازیگری که پیش از انتشار فیلم جدید اطلاعات جنجالی یا خصوصی را فاش می کند.

شایعات مانند آتش سوزی پخش می شوند. خیلی سریع از یک شخص به فرد دیگر و اغلب به گوشه دیگری از جهان نیز سرعت
می بخشد. یک استراتژی بسازید که بتواند جنجالی ایجاد کند تا شایعات داغ شود و آن را از یک گوشه کشور به گوشه دیگر گسترش دهد.

بازاریابی مخفی
Undercover marketing

بازاریابی Undercover شامل یک پیام ویروسی است که فقط به نظر می رسد یک صفحه جالب یا غیرمعمول ، فعالیت یا اخبار است ، بدون هیچ گونه تحریک برای پیوند یا انتقال آن به دیگران. این چیزی است که به نظر نمی رسد مانند هر چیزی در بازار عرضه شود. این روشی است که پیام منتقل می شود بدون جنجال یا تنش!

بانک اطلاعاتی مدیریت شده توسط کاربر

این شکل سازمان یافته از بازاریابی ویروسی باعث می شود کاربران از دیگران دعوت کنند تا به جوامع خود بپیوندند. در این روش ، کاربران لیست مخاطبین خود را از طریق یک پایگاه داده ،داده شده توسط یک ارائه دهنده خدمات آنلاین ایجاد و مدیریت می کنند. با انجام این کار ، آنها زنجیره ای از مخاطبین خود را گسترش می دهند که به طور طبیعی رشد می کنند و دیگران را به ثبت نام تشویق می کنند.

کلام آخر

بازاریابی ویروسی ممکن است یکی از محبوب ترین ، سریعترین استراتژی ها در این زمینه باشد ، اما اغلب در رابطه با اشکال متداول بازاریابی استفاده می شود. آنهایی که علاقه مند به پیگیری فعالیت های ویروسی هستند می توانند در یک برنامه آموزشی بازاریابی ، مهارت متنوع مشتری گرا را توسعه دهند.

برنامه های بازاریابی با دوره های بنیادی شروع می شوند که روی اصول اساسی مانند بودجه ریزی ، فرهنگ شرکت ، توسعه برند و سایر مفاهیم متداول در تمام استراتژی های تجارت بازاریابی متمرکز می شوند. متخصصان بازاریابی بدون در نظر گرفتن شرکت ها و محصولاتی که مدیریت می کنند ، باید از این مهارت ها استفاده کنند.

بازاریابی ویروسی به عنوان یک ابزار مستقل بازاریابی یا به عنوان بخشی از یک کمپین بزرگتر که از انواع مختلفی از بازاریابی استفاده می کند ، مفید است. این امر خصوصاً برای مشاغل یا شرکت های کوچکتر جذاب است زیرا بازاریابی ویروسی می تواند جایگزین ارزان تری برای تلاش های سنتی بازاریابی باشد.

شرکت آذران تک برای حضور کسب و کار ها در دنیای دیجیتال تاسیس شده است. خدمات ما به سمت ایجاد تمرکز منحصر به فرد وب سایتها و استفاده از رسانه های اجتماعی برای هدایت ترافیک ، آگاهی از برند ، اعتماد و وفاداری مشتری هدایت می شوند


ثبت نظر