راهنمای سیستمی برای ساخت یک سیستم طراحی رابط کاربری

راهنمای سیستمی برای ساخت یک سیستم طراحی رابط کاربری

راهنمای سیستمی برای ساخت یک سیستم طراحی رابط کاربری

توسعه و نگهداری یک کتابخانه یا سیستم طراحی رابط کاربر برای محصول شما، کاربر را  به طور مستقیم از طریق صفحه وب شما هدایت خواهدکرد. این رویکرد سیستماتیک برای ساخت یک کتابخانه رابط، یک طرح بصری و یکپارچه برای طراحی کلی می باشد. این، در اصل، به نام تجاری UI / UX کمک می کند و حس اعتماد کاربر را ایجاد می کند.

در این مقاله، ما بررسی خواهیم کرد که چگونه یک طراحی UI را توسعه دهیم که هم در مقیاس پذیری  و هم در دستگاه های مختلف سازگار باشد. ما همچنین یاد بگیریم که چگونه یک ساختار: 1. موجودی رابط که با محتوای و طرح های شما سازگار باشد. 2. یک  الگوی کتابخانه  از موجودی رابط کاربری خود را ایجاد کنید تا اطمینان حاصل کنید که طرح های شما کارآمد و مقرون به صرفه هستند. 3. نگاهی به انیمیشن ها و نحوه استفاده از آنها برای ارتباط مؤثر پیام ها بیاندازید. ایجاد یک سیستم طراحی به این طریق، با استفاده از اجزای UI به خوبی تعریف شده و قابل استفاده مجددمی باشد که کارایی را با به حداقل رساندن تجربه های غیر منتظره و غیر مجاز بهبود می بخشد. همچنین کمک می کند تا همکاری و توسعه بهتر را به وجود آورند که می تواند زبان طراحی شما را با زمان  تغییر دهد.

build

ایجاد یک کتابخانه رابط ، اساسا چیزی جز بیت و قطعه از تمام اجزای تشکیل دهنده صفحه وب یا  رابط کاربری شما نیست. همانطور که یک کتابخانه محتوا شامل تصاویر، کلمات و گرافیک است، یک کتابخانه رابط مجموعه ای از اجزای UI است که می تواند برای حفظ رابط کاربر در یک چارچوب در نظر گرفته شود. اگر شما دنبال طراحی یک محصول جدید هستید، نقشه برداری از اجزای سازنده و ایجاد یک رویکرد سیستماتیک برای مستند سازی رابط کاربری شما کمک خواهد کرد تا احساسات  تمام اجزای مورد نیاز را قبل از ساخت این وب سایت در نظر بگیرید.

قبل از ساختن کتابخانه رابط، باید یک راهنمای سبک را تعریف کنید. تمامی عناصر طراحی موجود در این راهنما در یک کتابخانه مجتمع شما در مرحله بعد دوباره معرفی می شوند. هنگامی که شما یک راهنمای سبک ایجاد  کرده اید، سبک جدید Mo به شما اضافه می شود. هر سبک که قرار است به یک جزء برسد، باید از راهنمای پیشنهادی سبک جهانی گرفته شود.

گام بعدی فرایند نیاز به گرفتن تصاویر از طرح های خود و دسته بندی آنها به ترتیب می باشد. این یک سفارش برای طرح های خود را تحمیل می کند و می تواند به شما کمک کند تا هر گونه تناقض را بدست آورید و آنها را رفع کنید تا  روی پلت فرم سازگار باقی بمانند. مولفه های مهم در نظر بگیرید در حالی که کتابخانه خود را  از طریق تایپوگرافی، تصاویر، رسانه ها، و اشکال تعریف کرده اید. داشتن مشتری یا تیم خود از طریق محتوای شما، به وضوح و درک بهتر اجزاء، استفاده و عملکرد آنها کمک می کند و در نتیجه باعث افزایش کارایی کلی طراحی می شود.

 

 

build

 

ساخت یک کتابخانه الگوی طراحی 
 

هنگامی که یک کتابخانه رابط دارید، باید قادر به همکاری و شناسایی الگوهای طراحی مشترک باشید. الگوهای طراحی بلوک های ساختمانی یک رابط هستند. آنها راه حل های متداول برای مشکلات تکراری را ارائه می دهند.برخی از نمونه های کتابخانه های الگو عبارتند از:
- نمایش ها
-جهت یابی ها 
-Carousels
سازماندهی اجزای رابط شما باید باعث شود که ناهماهنگی ها در طرح های خود را شناسایی کنید. با آنها واز طریق  ایجاد رابط کاربری با این الگوهای طراحی، می توانید طرح های خود را حفظ کنید. این همچنین به شما کمک خواهد کرد که یک لغت بصری ایجاد کنید که می تواند در سطح جهانی به اشتراک گذاشته شود و کارایی را افزایش دهد زیرا زبان طراحی شروع به تکامل می کند.

در اغلب موارد، کتابخانه الگوی طراحی، هنگام طراحی وبسایتها، به عنوان پس زمینه  می باشد. براد فریست در مورد اهمیت داشتن یک پایه محکم که از آن وب سایت ها می تواند ساخته شود صحبت می کند. این بدان معنی است که به جای ایجاد صفحات وب به صورت جداگانه، رابط ها را می توان به بلوک های کوچکتری  تقسیم کرد که می توانند مورد استفاده قرار گیرند تا نه تنها به حل مشکلات طراحی کمک کند، بلکه به حفظ یک رابط کاربری سازگار و مقیاس پذیر کمک می کند.
متدولوژی طراحی اتمی Brad Frost می تواند به عنوان یک پایه محکم برای ایجاد یک سیستم طراحی عالی استفاده شود. او در کتاب خود، فرايند طراحي را به 5 سطح پايه تقسيم مي کند: اتم ها، مولکول ها، ارگانيسم ها، قالب ها و صفحات. کار کردن از سطح زمین، با استفاده از این بلوک های اساسی ساختمان، شما قادر به ساخت هر چیزی هستید.

یکی دیگر از رویکردهای بیشتر طراحان این است که برای استفاده از کیت UI از پیش ساخته شده باشد. با مراجعه به این قالب های آماده، شما قادر به صرفه جویی در وقت و تلاش هستید ، زیرا مجبور نیستید اجزای اساسی را مجددا بکشید. بسیاری از بسته های UI موجود در اینترنت برای برنامه های تلفن همراه و وب وجود دارد. با این حال، یک طراح می تواند به سادگی با استفاده از یک الگو عمومی تنها به ظاهر طراحی خود نگاه کند و احساس یکسان با دیگران داشته باشد. برای جلوگیری از این مشکل رایج، اغلب توصیه می شود که کلاژ عنصر خود را ایجاد کنید که می تواند طرح های شما متفاوت باشد.

build

طراحی انیمیشن ها
 

همانطور که طراحان وب برای تجربه  روی صفحه نمایش طراحی می کنند، مهم است که درک رسانه ای که طرح ها ظاهر می شوند را درک کنید. هنگامی که ما یک صفحه طراحی می کنیم، ما برای یک واسطه  مایع طراحی می کنیم. این به این معنی است که به عنوان طراحان، ما باید درک کنیم که چگونه کاربر تعامل و  تجربه  در طراحی برقرار می کند. نقش شما محدود به ایجاد صفحات استاتیک نیست بلکه طراحی و درک چگونگی تعامل عناصر در یک صفحه است. این به این معنی است که شما باید پیوندهای صفحه و تعاملات را در یک ماکرو و یک سطح میکرو در نظر بگیرید.
هنگام طراحی یک انیمیشن یا انتقال، باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

 

1. چگونه یک هدف  برای ایجاد یک انتقال استفاده کنید.
 

2. چه نوع انتقالی  شما می خواهید استفاده کنید.

3. زمان انتقال.
 

انتخاب های طراحی شما بر روی سفر انیمیشن شما تاثیر می گذارد. بنابراین ممکن است مفید باشد که روایت خود را پیش از زمان آن  تنظیم کنید تا بتوانید به آنها فکر کنید.همان قانون در هنگام طراحی انیمیشن یا  تعامل در سطح شیء اعمال می شود. بازخورد یک عامل مهمی است که باید در هنگام طراحی یک تعامل میکرو در نظر گرفته شود، زیرا ذهن کاربران را به راحتی می بیند، زمانی که می دانند که اعمالشان تصدیق شده است. یک رابط کاربری به خوبی تعریف شده به حرکات کاربران پاسخ می دهد و قادر به پاسخگویی به اعمال خود است.

هنگام طراحی یک صفحه وب یا یک رابط، مهم است که یک سیستم طراحی داشته باشید. داشتن یک پایه جامد و اجزای رابط کاربری قابل دسترس می تواند به شما در طراحی و طراحی سازگار و مقیاس پذیر در دستگاه ها و سیستم عامل های مختلف کمک کند. بنابراین وقت آن است که برای ساختن وب سایت بعدی خود، زمان سرمایه گذاری خود را در ساخت و ساز سیستم طراحی، طراحی کنید.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها