UI vs UX Design: مقایسه این دو در کنار هم

UI vs UX Design: مقایسه این دو در کنار هم

UI vs UX Design: مقایسه این دو در کنار هم

طراحی تجربه کاربر (طراحی رابط کاربری) به سادگی می تواند پایدار باشد . این مجموعه ای از تعاملات بین کاربر و شرکت، خدمات و محصولات آن است. در مقایسه، طراحی UX اندازه گیری یا شناسایی نقاط درد کاربر است و از این اطلاعات برای ساخت یک نمونه اولیه خشن برای آزمایش این ایده ها از جایی که اطلاعات اعتبار دارد استفاده می کند. UX بر ابعاد قابلیت استفاده از یک محصول تمرکز دارد و راه های زیادی برای ساختن آن وجود دارد که در بازار موجود نیست.
یک روش طراح UX برای ایجاد یک محصول با ارزش با تحقیق شروع می شود و شامل تجزیه و تحلیل بازار، ایجاد شخصیت کاربر و تست ایده ها در طول عمر محصول می شود.


ui-ux

 

برای ایجاد یادگیری قابل مشاهده، طراحان معمولا جریان های کاربر و فریم ها را برای تست ایده ها ایجاد می کنند. از طرف دیگر طراحی UI ترکیبی از سلسله مراتب بصری و طراحی گرافیکی است. این چیزی است که رابط کاربری را زیبا می کند. این تمرکز بر تجربه احشایی کاربر و کمک به انتقال یک پیام مارک، محصول، ارزش و عملکرد آن است. اگر چه ممکن است به نظر می رسد که دو نهادهای مختلف وجود دارد، اما بین UI و UX نقطه  مشترک بسیاری وجود دارد. توضیحات آنها اغلب با توجه به چشم انداز کاربر تغییر می کند. برای توضیح بیشتر، اجازه دهید نگاهی به 2 تفاوت بزرگ که UX و UI را جدا می کند، بیاندازیم.

 

ui-ux

 

1. تجربه کاربر به عنوان ساختار اساسی

 

طراحان UX  چگونگی استفاده از محصول و چگونگی استفاده از آن را در نظر می گیرند. به  این معنی است که آنها بسیار زیاد  به اطلاعات متکی هستند. این شامل درک انگیزه ها، ارزش ها، قابلیت ها، ویژگی ها، قابلیت دسترسی و زیبایی شناسی آنها می باشد. آنها مردم را ابتدا قرار داده و اطلاعات لازم را جمع آوری می کنند که کاربر این  اقدامات را انجام دهد. این شامل تمام تجربیات کاربر می شود و تلاش می کند تا درک کند که چگونه کاربر تصمیم به تعامل با یک طراحی کلی و عملکرد محصول می کند. جنبه های بسیاری برای طراحی تجربه کاربر وجود دارد. در اینجا برخی از وظایف اساسی وظیفه طراحان UX وجود دارد:

 درک مشتری و رقابت آنها

دانستنهدف مخاطبان ، کلید ایجاد یک تجربه کاربری خوب است. جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل آن ها به شما کمک می کند تا آنچه را که کاربران می خواهند بیابند. این باید با تجزیه و تحلیل بازار و رقیب همراه باشد. تعیین اهداف در مورد آنچه که می خواهید در این مرحله به دست آورید، به شما کمک می کند تصمیمات بهتر کسب و کار را بیابید و مانند یک نور به شما  در مورد چگونگی ایجاد محصول بهتر و سودمندی برای مخاطبان کمک می کند .سیم کشی و نمونه سازی هنگامی که شما درک اولیه ای از افراد کاربر و بازار خود دارید، می توانید ساختارهای خود را شروع کنید. آنها چیزی جز خطوط ساده محصول شما نیستند. سازماندهی محتوا در این راه به شما ایده قابل اعتمادی از محصول نهایی شما خواهد داد. این نیز یک ابزار عالی در اوایل است، در واقع آن کمک می کند تا ایده خود را قبل از تحقق بخشیدن به جزئیات. ساختار آن آزمایش را سادگی ،آسان تر می کند.

این مرحله اغلب به دنبال مدل های بصری پیکسل کامل است. از سوی دیگر، نمونه های اولیه، به زندگی شما کمک می کنند تا در طرح های خود نفس بکشید. با ساخت یک مبدل تعاملی، شما می توانید ایده خود را آزمایش کنید و بازخورد های لازم را امتحان کنید.

 توسعه و برنامه ریزی

طراحان UX نه تنها مسئول ایجاد یک محصول با ارزش و کارآمد هستند بلکه همچنین در مدیریت اهداف، عملکرد و توسعه یکی هستند. طبق گفته ynd.co، یک شرکت توسعه که متخصص توسعه نرم افزار است، برای بهبود برنامه کاربردی، اجرای استراتژی هایی که بر عملکرد درک شده و واقعی تمرکز دارند مهم است. یک کاربر باید قادر به حرکت در یک صفحه وب یا یک برنامه بدون زحمت باشد. زمان بارگیری کند تر می تواند منجر به پرش و این در نهایت بر تجربه کلی کاربر با شرکت و محصول آن تاثیر می گذارد.

 

ui-ux

2. UI به عنوان تجربه احشایی.

طراحان UI از wireframes، prototype ها و داده های جمع آوری شده توسط طراحان UX برای ایجاد نمایه های بصری استفاده می کنند که کاربر را از طریق نرم افزار هدایت می کند. آنها مسئول ساخت صفحه ای هستند که قادر به تعامل با کاربر و برقراری ارتباط با محصول هستند. این کار از طریق ترکیبی از سلسله مراتب بصری و طراحی گرافیکی انجام می شود. رابط کاربرها به عنوان نقطه دسترسی بین کاربر و دنیای دیجیتال عمل می کند، بنابراین باید با دقت بیشتری طراحی شوند. وظایف زیر تحت رده طراحی UI قرار دارند:

 قصه گویی بصری و طراحی محتوا

   برای طراحی یک رابط موثر، طراحان باید 4 اصل اساسی طراحی UI را در کار خود قرار دهند - واضح بودن، سازگاری، انتظارات کاربر و سلسله مراتب بصری. هدف این است که کاربر را به استفاده از برنامه با یک سری نشانه های بصری آموزش دهید. صفحه باید به منظور جلب کاربر و نگه داشتن آنها به اندازه کافی طول بکشد تا آنها بتوانند بیشتر به آن رجوه داشته باشند.

نقش نام تجاری

 طراحان UI اغلب مسئول ایجاد یک تصویر کلی از محصول می باشند. این به این معنی است که آنها اغلب تنظیم پیام برنامه یا وب سایت را برای انتقال پیام برند تعیین می کنند. انتخابی از کلمات، متن و تصویر در هنگام تلاش برای انتقال پیام مهم است. اغلب کاربران به طور اتفاقی بر روی این تفاوت ها ظاهر می شوند و اغلب می توانند بر روی درک محصولاتشان تأثیر بگذارند.
     

طراحی تعاملی

   طراحی وب پاسخگو اغلب ترجیح داده می شود به دلیل هزینه های کم نگهداری، نرخ تبدیل بالاتر، بهبود جستجوگرها و تجربه مرور. اکثر شرکت ها در تلاشند تا طراحی پاسخگو را به گونه ای تنظیم کنند که کار را از طریق تنظیم دستی همه چیز به تناسب صفحه نمایش مرورگر خود برطرف کند. طرح های پاسخگو بسیار سودمند هستند و طراحان رابط کاربر باید با زمان های تغییر در بالای بازی خود ادامه دهند.

ما امیدواریم که این مقاله تفاوت های اساسی طراحی UX و UI  را کمی روشن کند. این زمینه در حال رشد است و در طول زمان تکامل یافته است.

نظرات حود را با شرکت آذران تک در میان بگذارید.

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها