آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

8 مسیرهای غیر حرفه ای برای طراحان گرافیک

به عنوان طراحان گرافیک، اغلب ما باید کلاه های متعددی بپوشیم و کارهایی انجام دهیم، مانند بازاریابی، تبلیغات، طراحی . پیشرفت های تکنولوژی این صنعت را به طور قابل توجهی تغییر داده است و با تغییرات، علاوه بر اینکه تمام تراکنش ها را در بر می گیرد، تغییر یافته است، امروزه طراحان گرافیک باید مهارت ها، تخصصات و روابط کاری خود را پیدا کنند. فقط به این دلیل که شما طراحی گرافیک را در مدرسه مطالعه می کنید، به این معنا نیست که شما باید یک طراح گرافیک باشید. شما شگفت زده خواهید شد تا بدانید که بسیاری از فرصت های شغلی دیگر برای افرادی که دارای شعور هنری هستند، باز است.

آشنایی با گزینه های مختلفی که برای شما در دسترس هستند، به شما کمک خواهد کرد که مسیر شغلی آینده خود را شکل دهید. دراین مقاله ما خواهیم کاوش بسیاری از گزینه هایی که شما ممکن است از آن آگاه نباشید و چگونه آنها می توانند الهام بخش زندگی حرفه ای شما باشند.

1. مدیر خدمات خلاق

-designer -graphic

مدیران خدمات خلاق معمولا با استعداد طراحی و مهارت های مدیریتی مرتبط هستند. آنها معمولا به عنوان یک ارتباط بین تیم های مدیریت و متخصصان خلاق عمل می کنند. آنها باید مطمئن شوند که پروژه ها به موقع انجام می شود و بودجه کامل شده است. آنها معمولا حرفه ای های خلاق و یا طراحان گرافیک هستند که طراحان جوان از صفرترقی می کنند. آنها وظایف تولید خلاقانه روز به روز را انجام نمی دهند، اما می توانند در صورت نیاز به کارهای طراحی دست یابند. آنها در هر دو تیم مدیریت بازاریابی و تبلیغ محصولات و خدمات را خود کار می کنند.

2. مدیر بازاریابی ایمیل

-designer -graphic

محتوای ایمیل، طول و زمان ارسال آن همه عوامل تعیین موفقیت شرکت است. متخصصان بازاریابی پست الکترونیک افرادی هستند که مسئولیت ارسال ارتباطات ایمیل را برای سازمان می دهند. آنها با یک تیم copywriters، مدیران بازاریابی و متخصصین UI کار می کنند. آنها معمولا باید درک پایه ای از اصول طراحی و یادگیری HTML، CSS را داشته باشند تا بتوانند یک ایمیل موثر طراحی کنند.


3. UI طراح

-designer -graphic

طراحان رابط کاربر برای ایجاد رابط های زیبا که کاربران را به یک دستگاه اتصال می دهند ،کمک می کند. برای اینکه بتوانید یک طرح سایت موثر و جذاب ایجاد کنید، باید اصول طراحی بصری را درک کنید. آنها معمولا برای ایجاد برنامه های کاربردی وب تعاملی باید با تیم توسعه نزدیک کار کنند. آنها مسئول ایجاد یک تجربه کاربری خوب در هنگام تعامل با یک برنامه وب یا تلفن همراه هستند. طراحان UI روی سطوح یک رابط تمرکز می کنند در حالی که طراحان UX در فرآیند های backend کار می کنند.
طراح

4.Web

-designer -graphic

طراحان گرافیک برای طراحی وب بسیارمناسب هستند. آنها همچنین می توانند توسط متخصصان خلاق که از لحاظ بصری صلاحیت دارند، انجام شوند. علاوه بر داشتن یک درک زیبایی شناختی قوی، مهم است که بتوانند آن ها را تبدیل به کد کنند. به عنوان طراح وب، شما اغلب برای ایجاد و ساخت یک وب سایت با تیم های طراحی وب و توسعه در تلاش می باشید. حرفه ای ها در این صنعت در تلاشند تا یک شرکت را در ایجاد و نگهداری وب سایت خود یا گروهی که متخصص در ایجاد وب سایت ها برای تعدادی از شرکت های مختلف است، به کار گیرند. اغلب آن ها توصیه می کنند که توجیه خود را به عنوان یک طراح وب و شرکت ها ترجیح می دهند طراحانی که قادر به طراحی و ساخت برنامه های وب خود باشند.


5. مدیر هنری

-designer -graphic


مدیران هنری معمولا سال ها تجربه کار به عنوان طراحان گرافیک و یا دیگر زمینه های خلاق دارند. آنها مسئول ایجاد احساس و خلق کلی پروژه یا کمپین هستند. این ها نیازمند توجه غیرمعمول به جزئیات است زیرا باید اطمینان حاصل شود که هر عنصر طراحی با چشم انداز کلی پروژه متناسب است. آنها معمولا با یک تیم از متخصصان خلاق و راهنما کار می کنند و آنها را برای ایجاد عناصر مختلف طراحی ، استفادهمی کنند. آنها مسئول ایجاد دیدگاه برای کمپین های بازاریابی، تبلیغات و سایر تصاویر برند برای این شرکت هستند. سالها تمرین برای الهام گرفتن و آموزش تیم و مشتریان شما طول می کشد.


6. طراح بسته بندی

-designer -graphic

طراحان بسته بندی باید بهترین بسته بندی برای محصول مورد نظر خود را تعیین کنند - از مواد مورد استفاده برای طراحی، فرم ساختاری آن، سهولت باز شدن و نگرانی های محیطی در هنگام طراحی یک بسته باید مورد توجه قرار گیرد. طراحان گرافیک و طراحان با پایه ای در طراحی، بهترین ایده ها برای این فرصت شغلی هستند. طراحان بسته همیشه به دنبالجستجوی بهترین و خلاقانه ترین راه برای بسته بندی یک محصول هستند. به طور موثر برای بازار، لازم است که آثار هنری جذاب برای بسته بندی آن ها ایجاد شود.


7. طراح کتاب

-designer -graphic


صفحات چاپ شده هنوز هم در میان دوستداران کتاب در سراسر جهان بسیار محبوب هستند. این به این معنی است که تقاضای زیادی برای جلوه های کتاب چشم نواز وجود دارد که مورد جلب توجه خوانندگان بالقوه خواهد شد. آنها همچنین مسئول طراحی و توسعه هر عنصر کتاب به استثنای محتوای آن هستند. نویسندگان ،داستان واقعی را ایجاد می کنند در حالی که طراحان کتاب محصول فیزیکی را ایجاد می کنند. آنها طراحی جلد کتاب، تایپوگرافی را انتخاب می کنند، صفحات انتهایی کاری و پیام های نویسنده را با استفاده از طرح کلی کتاب تحویل می دهند.


8. مربی / معلم

-designer -graphic

تعداد زیادی از دانش آموزانی که از مدارس طراحی گرافیک فارغ التحصیل می شوند، تبدیل به سخنران می شوند. پس از سالها تجربه در این زمینه، آنها معمولا آماده ارائه تخصص و یادگیری به نسل بعدی طراحان جوان هستند. مربیان گرافیک ممکن است در دبیرستان، کالج ها و کالج های حرفه ای برای طراحی گرافیک و سایر برنامه های مرتبط آموزش ببینند. معلمان معمولا نه تنها به دنبال برنامه درسی تربیتی بلکه همچنین الهام بخشیدن، مشارکت و رقابت با دانشجویان - به این معناست که باید بتوانند یک محیط کلاس ایجاد کنند که انرژی خلاق را ایجاد کند.

ممکن است که علاقه مند به هر کدام از موارد فوق باشید، اگر شما به دنبال تغییر حرفه ای هستید، زمان زیادی برای شروع به فکر کردن درباره آن هستیم. این به شما کمک می کند تا یک حرفه ای را با انتخاب یک تخصص که فکر می کنید در آن موفق خواهید بود، بوجود آورید. راه های زیادی برای رشد به عنوان یک طراح گرافیک وجود دارد. آگاهی از فرصت های مختلفی که در اختیار دارید، به شما کمک می کند تصمیم های آگاهانه بگیرید و مسیر شغلی را ایجاد کنید که فکر می کنید به شما بیشتر کمک می کند.

نظرات خودرا باشرکت آذران تکدر میان بگذارید.


ثبت نظر