آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

نکاتی برای استفاده از پس زمینه در طراحی وب

راه های بسیاری برای استفاده ازبافت پس زمینه در طراحی وب وجود دارد. این یکی از بهترین روشهای اضافه کردن قدرت به طراحی شماست. برای استفاده از قدرت بافت ها و ایجاد طرح های موثر، توجه به کیفیت پس زمینه بافت مهم است. همانطور که می تواند کمک کند تا بر روی عناصر مهم در طراحی تمرکز کند. بافت ها به مدت طولانی مورد سوء استفاده قرار گرفته اند. به همین دلیل، مزایای آن اغلب نادیده گرفته شده است.

Tips for Using Background Textures in Web Design

بافت ها را نباید با الگوها اشتباه گرفت. الگوها کوچک انددر حالی که بافت ها در اندازه بزرگتر میباشند و تمایل بهتکرار ندارند. بافت در طراحی باید یک هدف باشد. هر تصمیم طراحی باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد و پس از ارزیابی مزایا و معایب باید انجام شود. اجازه دهید ما به برخی از مزایای مهم خود نگاه کنیم و به بهترین شیوه ها و استانداردهای استفاده از پس زمینه بافت در طراحی وب نگاه بیاندازیم.

Tips for Using Background Textures in Web Design

بافت سلسله مراتبی و بصری

بافت ها را می توان در راه هدایت چشم کاربر استفاده کرد. استفاده از آنها در ارتباط با سایر روش ها می تواند به طور موثر ساختاری محتوا را کمک کند. بافت ها می توانند موثرترین زمان استفاده از طراحی وب بدون نقض بهترین شیوه ها باشند. اگر نگاهی به مثال زیر بیاندازید، بافت را به صورت باکس به کار می گیرید تا به اطلاعات دقیق تر پردازش داده شود. شما همچنین خواهید دید که بافت بک گراند متناسب با موضوع کلی وب سایت است.


بافت و هویت

برای اینکه کاربران بتوانند با نام تجاری شناسایی کنند، وبسایت باید بتواند هویت آن شرکت را نشان دهد. این کمک می کند تا فضای هویت را برای زندگی در فضای مجازی ایجاد نماید و به بسیاری از امکانات نامطلوب طراحی وب اضافه حواهد کرد. اگر به نمونه زیر نگاهی بیاندازید، چگونگی پیش زمینه بافت متن را نشان می دهد و یک محیط منحصر به فرد برای محتوا ایجاد می کند.

Tips for Using Background Textures in Web Design


نکاتی برای استفاده از زمینه های بافت


1. از بافت ساده استفاده کنید.

بافت های ساده می توانند مطالب شما را برجسته نمایند. یک بافت بزرگ حتی برای کاربران قابل مشاهده نیست. به این ترتیب شما قادر به تمرکز بیشتری بر خوانایی کلی سایت و در عین حال اضافه کردن یک پوشش جالب به طرح کلی خواهید بود. آسان است که از آرم و متن رنگی روشن در یک پس زمینه ساده استفاده کنید.و مانند زیر.

Tips for Using Background Textures in Web Design


2. بافت بزرگ و پررنگ

گاهی اوقات سبک های بافتی بزرگتر از طرح های زندگی، برای کارهای خاص بهتر کار می کنند. این خصوصا اگر رابط کاربر از عناصر ساده اما تکراری ساخته شود، صادق است. با توجه به این که سبک این کاشت را در نظر می گیرید، فاکتورهای زیادی وجود دارد، کاشی ها باید بدون درز باشد و الگوها باید بتوانند در همه عناصر دیگر UI با هم هماهنگ شوند. توصیه می شود در هنگام ردیابی سایت خود نگاهی به تجزیه و تحلیل های کاربر و رفتار آنها داشته باشید. این امر اطمینان حاصل خواهد کرد که بافت در طراحی کلی جای نمی گیرد. اگر کاهش شدیدی در ترافیک یا تبدیل وجود داشته باشد، به این معنی است که شما باید سبک الگوی خود را دوباره در نظر بگیرید.

بافت بزرگ و پررنگ

3. بافت تصویر

بافت همچنین می تواند یک تصویر باشد. تصاویر می توانند پیام یک کسب و کار یا خدماتی را که معمولا بهتر از بافت های معمولی پس زمینه اند را کمک کنند. هنگامی که به طور صحیح استفاده می شود، می تواند به کاربران کمک کند با نام تجاری ارتباط برقرار کنند و سطح بصری ای را که ممکن است با تصاویر بافتنی امکان پذیر نباشد اضافه کند. اگر نگاهی به تصویر زیر می بینید، خواهید دید که چگونه این سایت زیبایی اثر حرکت را از طریق محو شدن و تارشدن تصویر پس زمینه بازسازی کرده است.

بافت تصویر

4. بافت گرادیان

گرادیان می تواند عمق و سبکتان را به طراحی خود اضافه کنید. هنگامی که با پس زمینه بافت خورده می شود، می تواند تاثیر کلی وب سایت را افزایش دهد. شما همچنین می توانید ترکیب شیب را با عمق و الگوهای خود ایجاد کنید. در اینجا یک مثال جالب از شیب چند لایه است. پس زمینه انیمیشن ها و سایر عناصر طراحی را به جلو هدایت می کند و تماس به عمل به راحتی قابل توجه است.

بافت گرادیان

نتیجه

بافت ها یک راه آسان برای طراحی طرح های شما هستند. بعضی از طراحان هنوز ترجیح می دهند که به زمینه های جامد برسند، در حالی که دیگران می خواهند عناصر بافت را آزمایش کنند. در هر صورت، هدف طراحان ایجاد طرح های بصری جذاب و استفاده از بافت پس زمینه می تواند به شما در دستیابی به این هدف کمک کند. شما باید در هنگام استفاده از بافت در طرح های خود، تعادل ظریف و ظرافت خود را درک کنید. ما امیدواریم که این راهنمایی ها به شما کمک کند بافت ها و استفاده آنها در طراحی وب را بهتر درک کنید. برای به حداکثر رساندن تاثیر کلی، به یاد داشته باشید که آنها را متناسب با پروژه خود سفارشی کنید.

Tips for Using Background Textures in Web Design

شرکت آذران تکهمراه با تیمی متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی سایت،مشاور شما در طراحی سایت شخصی،شرکتی،فروشگاه اینترنتی و سیستم مدیریت محتوا میباشد


ثبت نظر