آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

نوشتن پیشنهادات طراحی وب سایت

اگر شما یک فریلنسر هستید، احتمالا شما اضطراب را در فضای سفید سیاهی تجربه کرده اید که در آن طرح و یا پیشنویس طرح شما باید به آنجا فرستاده شود. نه تنها شما باید خودتان را در معامله سهیم کنید، بلکه باید نشان دهید که می توانید این کار را انجام دهید،زمانی شما نیازهای مشتری را درک می کنید، که بتوانید آنها را در زمانبندی مشخصی کامل کنید و پیشنهاد خود را به آنها اختصاص دهید.
قبل از شروع موفقیتآمیزی که به عنوان یک فریلنسر داشتم ، اشتباه بزرگی بود که یک متن عمومی را پیدا کردم و در هر بخش ابتدایی طرح پیشنهادی دسته ای از کارها کپی و پیست می کردم.

proposals-

من به سختی کاری را به دست آورده ام چون مشتریان نمی توانستند بگویند که من چیزی را که قبلا استفاده کرده بودم را مجددا استفاده می کردم، اما می توانستند بگویند که من پیشنهاد آن هارا کامل نمیخوانم. اگر میخواهید زمانی را برای استخدام و همکاری با شما بگذارند، باید زمان پیش بینی شده ای را برای نوشتن یک طرح پیشنهادی جامع و شفاف آماده کنید.
شاید شما ببینید که 20 نفر دیگر برای پروژه درخواست کرده اند که شما کاملا مطمئن هستید که می توانید به راحتی و با موفقیت انجام دهید.

proposals

رقابت برای پروژه های فریلنس، شدید است، اما حداقل نیمی از این پیشنهادات، برنامه های کپی / پیست عمومی می باشد، و یک یا دوجمله در مورد اینکه چگونه آنها بدون جزئیات بیشتر مورد تایید قرار می گیرند.
ما مجموعه ای از نکات را برای کمک به شما در زمان کامل طرح پیشنهادیکه شما را در آینده ارائه میدهید,یشنهاد میدهیم. به یاد داشته باشید: ارائه همه چیز است.

1. خواندن از طریق طرح پیشنهادی و گرفتن یادداشت ها

قبل از نوشتن طرح پیشنهادیشما باید تحقیق خود را انجام دهید. برای تعیین چندین مورد از طریق پست ارسالی خود به آن مراجعه کنید:
خط زمانی آنها چیست؟
بودجه آنها چقدر است؟ (آیا به اندازه زمان شما ارزش دارد یا نه؟)
در نهایتآنها چه محصولی را درخواست می کنند؟
مخاطبان هدفشان کیست؟
چه مهارتهایی آنها نیاز دارند یا به دنبال آن هستند ؟
چه پروژه هایامجام شده ای تویط شماراممکن است بخواهند ببینند؟

پس از انجام مقتضی در مورد تجزیه و تحلیل درخواست خود، شما میتوانید یک طرح پیشنهادی مناسب تنظیم شده داشته باشید. اگرچه ما از شما میخواهیم که از یکطرح پیشنهادیعمومی، کپی / پیست استفاده نکنید، همیشه یک ایده خوب برای داشتن یک طرح کلی برای چگونگی ساختن پیشنهادات خود برای نوشتن سریعتر آنها است، در حالی که همزمان نشان میدهند که شما نیازهای مشتری را درک میکنید.
هنگامی که کاری را به دست می آورید، ممکن است یک نظرعالی فرم استاندارد مانند این وجود داشته باشد که می تواند به مشتری نشان دهد که شما حرفه ای هستید و اینکه به ورودی های آن هاتوجه می کنید.

2. یک فرم استاندارد برای ارسال (اما فقط Wireframe) ایجاد کنید.

توصیه ما چیزی شبیه به موارد زیر است:
من [یک کلمه خاص برای آنچه که دنبال می کنید مانند طراح، نویسنده یا برنامه نویس] با [مهارت ها] و با تجربه در [مشاغل یا پروژه های خاص مرتبط با نوع پروژه که آنها ایجاد کرده اند] هستم که شما می توانید در اینجا مشاهده کنید [لینک پروژه خود را ارائه دهید] من همچنین تجربه ای با / برای [مخاطب هدف خود دارم، و تجربه ای که برای آنها نوشتید، و غیره] کار می کنم. من می توانم پروژه خود را در [تایم زمان بندی] برای [نقطه قیمت شما] تکمیل کنم.

لازم نیست که مانند این نگاه کنید، اما داشتن یک فرم استاندارد از فرم بازیافت شده ی طرح پیشنهادی دیگرانمتفاوت است .این راه شما یک راهنمایی ویژه ودستی برای تغییرجهت است بنابراین شما روی یک طرح پیشنهادی ساعت ها کار نکردید,در حالی که میتوان طرح پیشنهادی را اورجینال و ویژه کرد.
فراموش نکنید که مجموعه مهارت های خود را مشخص کنید. آیا شما دارای 5 سال تجربه در طراحی گرافیک هستید یا شما در نوشتن حرفه ای هستید؟ آنها رادر بین 300 صفحه از مهارت های خود قرار ندهید-
طرح پبشنهادی تانرا ساده و آسان برای خواندن، اما به اندازه کافی گسترده ،که آنها ببینند شما می توانید هر جزء از کار آن هارا اداره کنید.

به خاطر داشته باشید که مشتری هم نیز کار می کند. این را به آنها بگویید و اطمینان حاصل کنید که از آنها چه چیزی نیاز دارید.

proposals

3.اورجینال و خاص بودن

شما مجبور نیستید 40 ساعت در هفته یک پیشنهاد بنویسید، اما اگر واقعا میخواهید این کار را انجام دهید، باید بیش از چند ثانیه وقت صرف ساختن چیزی کنید.

فکر کنید که چقدر وقت ، صرف مشتریان در ارائه پیشنهادات خود و ارسال آن برای پیدا کردن افراد برای کمک به آنها می شود .

ابتدا با ما تکرار کنید: کپی و پیست نکنید. بله، این یک راه آسان برای سرعت گرفتن نام شما در آنجا است، اما مشتریان می توانند از طریق آن ببینند. بدترین نقض این است که شما حتی پروژه خود را ذکر نکرده اید و یا آنچه در مورد پروژه شما ویژه است را می توانید خصوصی کنید.

مشتری شما قادر خواهد بود از طریق ابهامات، پیشنهاد عمومی شما در چند ثانیه ببیند. گاهی اوقات این مسئله ای است که مشتریان در پیشنهاد خود برای یک فریلنسر درخواست می کنند تا در ابتدای پیشنهاد خود قبل از ارسال، کلمات مانند "pineapple" یا "unicorn" قرار دهند تا اطمینان حاصل کنند که همه چیز در مورد پست شغلی خوانده شده و درک شده است .
نمایش کار خود ! اگر تعداد زیادی نمونه برای ارسال وجود نداشته باشد، مخصوصا اگر شروع به کار کنید، پس از آنکه سرمایه گذاری می کنید، سرمایه گذاری خوبی برای زمان و انرژی در توسعه برخی از مدل ها به مشتری ارائه می شود. بهتر است، منتظر نمانید تا آنها بپرسند - آنها را ازقبل نشان دهید! یک وب سایت را برای هدایت مشتریان خود برای طرح های پیشنهادی خود ایجاد کنید.

چندین وب سایت مورد علاقه خود را مجددا طراحی کنید، چند آرم برای شرکت های فیک را تهیه کنید، چند پست وبلاگ در مورد هر چیزی بنویسید - این به میزان زیادی به آنچه شما انجام می دهید و آنچه شما درخواست می کنید بستگی دارد، اما مطمئن شوید که چیزی برای اثبات اینکه کاری که آن ها میخواهند انجام دهند را دارید.

4. یک جدول زمانبدی ارائه کنید.

این بسیار مهم است و بیشتر از آن است که شما بتوانید این کار را در دو هفته به پایان برسانید. با تقسیم کردن پروژه خود به وظایف کوچکتر و ارائه یک جدول زمانی برای هر کدام، ممکن است به همان اندازه ممکن باشد. به عنوان مثال، می توان گفت که تحقیق سه روز طول می کشد، زمان کمی برای برقراری ارتباط با مشتری بر روی ایده های شما و بازخورد خود به آن، و ترسیم طرح کلیدو روز طول میکشد ، و غیره.

مشتری نمی خواهد که نه تنها وقت خودرا برای فکرکردن در مورد تعهدات و نیازهای شما بپردازد بلکه قدردانی می کند که شما پیچیدگی ها و تفاوت های ظریف آنچه را که می پرسند، درک می کنید.
این نشان دهنده ی جدی بودن شما در مورد شغل است و به مشتری کمک خواهد کرد تا بهتر چگونگی کار با شما را درک کند، و چه فرایندی بیشتر به این پروژه شبیه به نظر می رسد.آخرین چیزی که باید به یاد داشته باشید اینکه به عنوان یک فریلنسر شما خود و خدمات خود را به فروش می رسانید و شما باید خودتان را ببینید، کار خود و آنچه که به عنوان یک کسب و کار ارائه می کنید.

پیشنهاد خود را پنج صفحه طول ندهید. آن را کوتاه، شیرین، مختصر، و اقتصادی نگه دارید. شما می خواهید در صورت توضیح فرآیند و پروژه خود، به عنوان توصیفی در صورت امکان توضیح دهید،تا در صورت لزوم آنها سریع و بلافاصله متوجه شوندکه شما فریلنسر مناسب برای این کار هستید.
به این ترتیب در مورد این موضوع فکر کنید: 3 مهارت را انتخاب کنید، 3 پروژه اخیر را انتخاب کنیدو جدول زمانی را به حداقل 3 کار برای مشتری خود تنظیم کنید. حالا بیرون بروید و کار کنید.
بزرگترین راه حل ؟ یک وقت اضافی صرف شده در یک پیشنهاد می تواند قراردادهای بسیار خوبی داشته باشد، به این معنی است که مشاغل کمتر با پرداخت بالاتر. شما می توانید بهتر کارکنید به وسیله ی کمتر کارکردن.

نظرات خود را بامادر میان بگذارید.


ثبت نظر