آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

بهترین روشها برای بهینه سازی سرعت وب سایت در سال 2019

بهترین روشها برای بهینه سازی سرعت وب سایت

اگر برداشتی از یک مکان در جستجووجود داشته باشد، ابتدا کاملا بحرانی است ،این وب سایت شماست - و ما فقط درباره طراحی و محتوا صحبت نمی کنیم. سرعت صفحات شما یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده موفقیت شماست.

بارگیری آهسته وب سایت می تواند به شهرت شما آسیب برساند و هزینه های شما را نیز خراب کند، زیرا شما در آستانه تبدیل شدن به شکست خواهید بود. برعکس، یک وبسایت با عملکرد بالا، تأثیر مثبت و خوبی در موفقیت کسب و کار شما خواهد داشت. این باعث جذب بیشتر بازدید کنندگان خواهد شد و سپس باعث افزایش فروش می شود و مشتریان بیشتری را جذب می کند.

اولین گام در تضمین اینکه شما یک وب سایت بارگذاری سریع دارید، استفاده از یک سازنده وب سایت قوی است که بهترین تکنولوژی را ارائه می دهد. با این حال، کار شما بعد از این پایان نمییابد. مسئولیت شما این است که اطمینان حاصل کنید محتوایی که شما در سایت خود قرار داده اید به عملکرد آن دسترسی نداشته باشید.

شما باید تعادل مناسب رسانه ها را پیدا کنید، مکان مورد نظر خود را ، و اینکه از چه نوع محتوایی و برنامه های افزودنی برای اولین بار استفاده کنید انتخاب کنید. مثلا، GIFهای متحرک می توانند برخی از پیتزا فروشی ها را به صفحات خود اضافه کنند اما اغلب فایل های سنگین و پهنای باند شبکه زیادی مصرف می کنند. همچنین بارگیری متن ها سریعتر از تصاویر هستند. بنابراین انتخاب عناصرتان را با دقت انجام دهید.

عوامل متعددی برای بررسی وجود دارد، اما شما مطمئنا قادر به آن هستید. به علاوه، شما به جای درستی
آمده اید.
این مقاله شما را با همه چیزهایی که شما باید در مورد بهینه سازی سرعت وب سایت و نحوه بهبود عملکرد وب سایت بدانید، فراهم می کند.

بهینه سازی سرعت وب سایت چیست و چرا مهم است؟

هنگامی که یک لینک سایت کلیک شده است، سرعت وب سایت مقدار زمان لازم برای بارگیری صفحات وب، نمایش در مرورگر و تبدیل شدن به واکنش به تعاملات کاربر است.

این اصطلاح نباید با "عملکرد ادراک شده" اشتباه گرفته شود، این همان شیوه ای است که بازدیدکنندگان بر اساس آنچه که در صفحه اولشان می بینند، عملکرد وب سایت خود را ارزیابی می کنند (لزوما عناصر بار اول بارگیری نیستند). از آنجا که آنها دو مفهوم متفاوت و در عین حال یکسان، مهم هستند، شما همیشه باید در بهبود سرعت هر دو وب سایت خود و عملکرد درک شده موازی آن کار کنید. نکات زیر به شما در دست یافتن به این امر کمک خواهد کرد.

سوال بعدی شما احتمالا این است که "آنچه که وب سایت سرعت خوب در نظر گرفته شده است؟" چیست؟ پاسخ به آن صنعت خاص است، اما به شدت توصیه می شود که به طور متوسط صفحات شما زیر سه ثانیه بارگیری شوند. در نهایت، شما تعجب خواهید کرد: چرا بهینه سازی وب سایت به سرعت مهم است (در خارج از ناامیدی ناشی از کوتاهی بسیار کوتاه ما)؟ خوب، زمان بارگذاری بر قابلیت استفاده، تبدیل، تعامل کاربر و دید موتور تاثیر می گذارد.

قابلیت کاربرد پذیری: ممکن است به نظر آشکار باشد، اما سریعتر وب سایت شما بارگیری می شود، هر چه زودتر ویژگی های آن می توانند مورد استفاده قرار گیرند، مانند مواردی که به بازدیدکنندگان کمک می کند تا به فروشگاه مراجعه کنند، با خدمات به مشتریان صحبت کنند یا فقط هدف سایت شما را درک کنند. بنابراین، اجازه می دهد که این ویژگی ها سریع تر قابل رویت باشند، بازدیدکنندگان شادتر و بازتر را ایجاد می کنند. به همین سادگی.

تأثیر تعامل کاربر: کاربران بیشتر احتمال دارد که با وب سایت خود ارتباط برقرار کنند وقتی که بتوانند سریعتر از طریق فرایندها حرکت کنند. به عنوان مثال، اگر شما یک فروشگاه آنلاین دارید و هر مرحله از فرآیند پرداخت، بیش از چند ثانیه برای بارگیری طول می کشد، قابل درک است که بسیاری از خریداران بالقوه فرایند را به طور کامل رها خواهند کرد. همین امر می تواند برای پر کردن فرم یا پرش بین صفحات باشد. شما می توانید در اینجا این آسیب ها را به تعداد بازدید کنندگان سایت و اهداف کلی کسب و کار خود مشاهده کنید.

تاثیرات تبدیل: یکی از اهداف خاص بیشتر صاحبان سایت ها بر روی تبدیل هستند. در حقیقت، به عنوان کوچک بودن تاخیر 100 میلی ثانیه در سرعت صفحه، می تواند به میزان 7٪کاهش نرخ تبدیل برای وب سایت شما منجر شود. اگر بازدیدکنندگان شما نمیتوانند از ویژگیهای شما به اندازه کافی استفاده کنند، بدون هیچ مشکلی حرکت خواهند کرد.

دید در موتور جستجو تاثیر می گذارد: گوگل در هنگام رتبه بندی سایت ها (به عنوان جستجوگرها، بهینه سازی موتور جستجو) به سرعت وب سایت توجه می کند. بنابراین، اگر شما می خواهید در نتایج جستجوی کلمات کلیدی بالاتر ظاهر شود، احتمال شانس بیشتری برای هر میلی ثانیه سریعتر خواهد بود که صفحات شما برای چشم قابل مشاهده است.

اکنون که شما متوجه سرعت وبسایت شده اید و چرا مهم است، وقت آن است که در مورد شما کاری انجام دهیم. در پایین، شما یاد خواهید گرفت که چگونه عملکرد وب سایت خود را بهبود بخشید تا اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما و گوگل محتوا هستند.

نکات توصیه شده برای بهبود بهینه سازی سرعت وب سایت:

  1. صفحه اصلی خود را بارگیری نکنید
  2. اولویت بندی محتویات بالا را انتخاب کنید
  3. از داشتن رسانه های بیشماری در وب سایت خود اجتناب کنید
  4. بهینه سازی اندازه تصویر خود
  5. تعداد و سبک فونت را کاهش دهید
  6. محدود کردن تعداد برنامه های شخص ثالث

1.صفحه اصلی خود را بارگیری نکنید

اگر فقط از این مقاله تنها چیزی را بردارید، این نکته است. به طور خلاصه: نگه داشتن آن را تمیز و اجتناب از صفحات وب بیش از حد طولانی. بسته بندی صفحه اصلی شما با محتوای و رسانه های متنوع (متن، تصاویر، فیلم ها و انیمیشن ها) می تواند تاثیر منفی بر موفقیت شما داشته باشد. ممکن است برای بارگیری بیش از حد طول بکشد، و ممکن است بازدیدکنندگان شما را به نقطه ای برساند که ممکن است محتوای مهمی را در صفحه خود از دست بدهد و با آن ارتباط برقرار نکند.

یک صفحه اصلی سازماندهی شده با محتوای کم، بازدیدکنندگان سایت شما به راحتی اطلاعات ارائه شده را از لحظه ای که به وبسایت شما وارد می شوند، جذب می کنند - به آنها کمک می کند تا پیام اصلی خود را سریعتر درک کنند.

اگر نگران از دست دادن مطالب مرتبط هستید، برای آن نیز یک راه حل وجود دارد. شما می توانید مطالب خود را در چندین صفحه پخش کنید. این همه اطلاعات با ارزش خود را به "فضا" خود می دهد تا درخشش یابد. نگران نباشید، محتویات خارج از صفحه اصلی شما می تواند به راحتی برای بینندگان در هنگام اضافه کردن دکمه ها به آنها کمک کند مانند "مشاهده بیشتر" یا "اتمام وبلاگ / گالری من".

2.اولویت بندی محتویات بالا را انتخاب کنید

'بالای صفحه' اشاره به بخش صفحه اصلی وب سایت شما است که بلافاصله پس از بارگذاری صفحات، و قبل از رفتن به پایین، برای بازدیدکنندگان قابل مشاهده است. این بخش مهم سایت شماست، زیرا اولین چیزی است که هر کسی در هنگام ورود به آن می بیند، و این بخش اول بار است.

با استفاده از این بخش به طور استراتژیک، با کشیدن چشم های بازدید کنندگان خود را در حالی که بقیه محتوای سایت شما بارگذاری می شود. شما می توانید این کار را از طریق متن معنی دار و عکس های مربوطه، جذاب انجام دهید. اساسی ترین دستورالعمل ها عبارتند از متن هدر و زیرشبکه (مانند نام شرکت و شعار)، لوگوی شما و دکمه CTA (call to action).

اساسا، اطلاعات اصلی را که بازدیدکنندگان شما باید بدانند را پوشش دهند، در حالی که صفحات را کاملا تمیز و ساده نگه میدارند. به همین ترتیب، یک قاعده خوب برای دنبال کردن این بخش: اگر آن را با پیام اصلی خود هماهنگ کنید، آن را نگه دارید. اگر توجه شما را به سمت جلو بیندازد، آن را در زیر صفحه یا صفحه دیگری از سایت قرار دهید.

با این حال، یک قانون استثنایی وجود دارد. شما باید اطمینان حاصل کنید که محتوای بالای شما از انیمیشن های محدود تشکیل شده است. همانطور که انیمیشن ها را کاهش می دهد دید به آنها اعمال می شود (بیشتر در این زیر) این به کاربران اجازه می دهد تا بیشتر از محتوای خود را از دریافت بروید. به جای انیمیشن، از متن، تصاویر، یا لوگو برای جلوه های بصری استفاده کنید.

Prioritize the above the fold content

3.از داشتن رسانه های بیشماردر وب سایت خود اجتناب کنید

به غیر از صفحه اصلی شما، شما باید به طور کلی تمیز کردن محتوای سایت خود را کاملا تمیز کنید. در اینجا دوباره تمرکز تلاش خود را برای رسیدن به کیفیت بیش از مقدار.

درست مثل یک صاحب مغازه آجر و ملات تمام موجودی خود را در پنجره های فروشگاه خود قرار نمی دهد، شما نباید وب سایت خود را بیش از حد پر کنید. در حقیقت، وب سایت شما نمای فروشگاه شماست و هر آیتمی که روی آن قرار می دهید دارای هزینه عملکرد است.

به طور خاص، برخی از انواع رسانه ها به عملکرد سایت شما بسیار آسیب می رسانند، زیرا پهنای باند سنگین و زمان بارگذاری آهسته بر عملکرد هر چیز دیگری تاثیر می گذارد.

گالری عکس با پیمایش بی پایان یکی از این "بارهای آهسته" است. هر عکس - مهم نیست که چقدر کوچک است از اندازه فایل - سرعت صفحه شما تاثیر می گذارد. و در یک گالری عکس، همه این عکس ها در هر زمان قابل مشاهده نیستند. برای ایجاد تنظیماتی که سرعت صفحه شما را بهبود می بخشد، تعداد تصاویر موجود در گالری عکس را تنها به ارزشمندترین آنها کاهش دهید، مخصوصا اگر آن را در صفحه اصلی خود قرار دهید.

مطالب جاسازی شده یک مسئله دیگر است. یک مثال واضح از این فیلم ها از یوتیوب یا فیس بوک است. از آنجا که این منبع خارجی است، میزبان وبسایت شما (به عنوان مثال Wix.com) قادر به بهینه سازی آن نیست و زمان بارگذاری را کنترل می کند. بنابراین، اگر آن را بارگذاری کند، هیچ کس به جز شما نمی تواند مشکل را حل کند.

با این وجود، این لزوما به این معنی نیست که شما باید محتوای درج شده را کاملا اجتناب کنید. سازش خوب این است که آن را کاهش دهیم، مانند قرار دادن یک یا چند ویدیو در سایت شما. جایگزینی دیگر برای ویدیوهای جاسازی شده، استفاده از ویدیوهای پسزمینه یا اضافه کردن یک ویدیو به جای آن است. از آنجایی که میزبان وبسایت شما بر این عناصر کنترل می شود، آنها تاثیر کمتری بر سرعت بهینه سازی وب سایت شما خواهند داشت.

به طور خلاصه، هنگامی که به وب سایت رسانه ای می آید، از خود بپرسید: آیا ارزش دارد؟ آیا به اهداف تبدیل من کمک می کند؟ اگر شما به این سوالات پاسخ ندهید، به سادگی آن را بیرون بیاورید.

4.بهینه سازی اندازه تصویر خود

ساده ترین نکته اینجاست که استفاده از فایل های JPEGبرای تصاویر به جای فایل های PNGهر زمان ممکن است. (اگر مطمئن نیستید که ما در مورد آن صحبت می کنیم، این راهنمای را به اندازه فایل بررسی کنید.)

این به این دلیل است که فایل های JPEGعموما بهینه تر از PNGهستند، که به این معنی است که آنها کوچکتر هستند و سریعتر دانلود می شوند، در حالی که تقریبا همان کیفیت را حفظ می کنند. و اگر شما نیاز به تصاویر شفاف دارید یا شما یک عکاس حرفه ای هستید، JPEGکیفیت و قابلیت استفاده کافی را ارائه می دهد. برای تبدیل تصاویر شما، بسیاری از ابزارهای رایگان موجود در اینترنت برای انجام این کار وجود دارد، مانند TinyJPG، Compressor.io، و ImageOptimizer.

سایت هایی که در Wix.comمیزبانی می شوند، به طور خودکار مزایای اضافه کردن تصاویر خود را به فرمت تصویر WebPتبدیل می کنند. WebPیک فرمت تصویر نسبتا جدید است که توسط گوگل معرفی شده است، فشرده سازی بهتر و عملکرد بهتر برای فایل های JPEGو PNGرا فراهم می کند. Wixاز WebPبا تمام مرورگرهایی که این فرمت جدید و پیشرفته را پشتیبانی می کنند استفاده می کند. در بالای این، برای هر تصاویری که در ویرایشگر قرار می دهید، Wixبه طور خودکار برای صفحات وب شما بهینه سازی می کند.

مهم است که توجه داشته باشید که در حالی که پلت فرم ما بهترین عملکرد را برای ارائه بهترین عملکرد می کند، یک چیز وجود دارد که ما انجام نمی دهیم: ما کیفیت تصویر هرگز تضعیف نمی کنیم. نگاهی به تصاویر شما که به ما ارائه می دهید، برتری شماست و ما با آن تداخل نداریم.

برای شما یک ویژگی خاص وجود دارد: تصاویر بارگذاری تنبل. در ابتدا پس از بارگذاری یک سایت Wix، ممکن است تصاویر با وضوح پایین ظاهر شوند. این فقط یک حفره یا سوراخ وجود دارد در حالی که تصاویر با وضوح بالا بارگیری می شود. این تکنیک است که ما برای بهبود سرعت و عملکرد سایت خود از سایت خود استفاده می کنیم و مانع بازدیدکنندگان شما از دیدن یک صفحه خالی می شود.

5. تعداد و سبک فونت را کاهش دهید

شما ممکن است به کاهش تعداد خانواده های فونت در سایت خود را فقط به دو یا سه در نظر بگیرید. این به شما کمک خواهد کرد که یک سبک سازگار با نام تجاری خود را نقاشی کنید، و همچنین یک حیله ای از پاکیزگی و حرفه ای داشته باشید. پس از همه، اولین برداشت ها از سایت و کسب و کار شما لحظات پایدار است که شما نمی توانید به عقب بر گردیم. با این حال، همانطور که انتظار داشتید، ما این پیشنهاد را براساس آنچه که دوستان طراح ما به آن می گویند نیستند، این نیز یکی دیگر از راه های کاهش زمان بارگذاری سایت شما است.

این فقط یک بازی اعداد نیست: نوع موضوع نیز مهم است. برای مثال، اگر می خواهید از قلم های سفارشی استفاده کنید، توجه داشته باشید که اینها عناصر گرافیکی هستند (مانند تصاویر و ویدیوها)، بدین معنا که قبل از نمایش در صفحات وب شما باید آنها را دانلود کنید، که ممکن است بر عملکرد صفحات وب تاثیر بگذارد.

در نهایت، از مقادیر زیادی فونت (bold، emphasis، cursive، و غیره) اجتناب کنید. این نیز نیاز به دریافت های اضافی، و همانطور که شما حدس زدید، زمان بیشتری اضافه شده به سرعت بارگذاری سایت شما.

خط پایین: فونت های سفارشی یا وزن های فونت را به طور کامل متوقف نکنید.

6.محدود کردن تعداد برنامه های شخص ثالث

برنامه های شخص ثالث (TPAs) ویژگی هایی هستند که می توانید به صفحات خود اضافه کنید که توسط میزبان وب سایت شما ایجاد نشده است. برای مثال، یک خوراک Instagram، ویجت امتیاز یا نقشه برای نشان دادن موقعیت مکانی شما - که بسیاری از آنها به صورت رایگان در دسترس هستند از طریق بازار Wix App.

TPAها از چیزی به نام iFramesاستفاده می کنند که اساسا مرورگرهای وب درون سایت شما است. در شرایط عمومی، زمانی که شما از TPAاستفاده می کنید، شما سعی می کنید یک وب سایت را درون وب سایت خود بارگذاری کنید - بیشتر چیزی که خارج از محدوده بهینه سازی میزبان وبسایت شما است. در نتیجه: TPAها می توانند زمان قابل توجهی برای سرعت بارگذاری وب سایت شما اضافه کنند.

با این حال، واضح است که TPAها قابلیت های زیادی را ارائه می دهند. شما فقط باید در مورد چگونگی استفاده از آنها هوشمند باشید. شما همیشه باید خودتان را بپرسید که آیا این برنامه ها واقعا برای رسیدن به اهداف وب سایت شما ضروری هستند یا خیر. تست های دیگری وجود دارد که میتوانید تصمیم خود را انجام دهید. اول، هر یک از برنامه ها را به صورت جداگانه غیرفعال کنید و ببینید آیا تفاوت در سرعت سایت شما را متوجه می شوید. دوم، سعی کنید هر گونه همپوشانی در توابع مختلف TPAرا شناسایی کنید. برای مثال، آیا شما نیاز به گالری عکس و خوراک نمایش مشخصات عمومی دارید؟ هر دو این عکس ها را نمایش می دهند، در حالی که یک گالری چیزی است که توسط میزبان وبسایت شما ارائه شده است، به این معنی که خیلی سریعتر بارگذاری خواهد شد.

نحوه نظارت بر اضافه کاری

بعد از اینکه تمام تغییرات لازم را انجام دادید تا سرعت سایت خود را سریع کنید، می خواهید نتایج خود را اندازه گیری کنید. اگر شما یک سایت Wixدارید، می توانید خودتان را با این تست سایت Wixبررسی کنید.

How to monitor speed overtime

برای کاربران غیر Wix، آزمایش های عملکرد وب سایت های متعددی برای آزمایش وجود دارد. برخی از نمونه های محبوب ترین عبارت عبارتند از: PageSpeed Insights by Googleو Pingdom Tools. هر دو از این به شما اجازه می دهند سرعت صفحه خود و دیگر بینش های مهم را بدانید، مانند استدلال های آن در هنگام بارگیری آهسته یا راه هایی برای بهبود آن.

ادامه مطلب در بخش دوم ...

شرکت آذران تکهمراه با تیمی متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی سایت،مشاور شما در طراحی سایت شخصی،شرکتی،فروشگاه اینترنتی و سیستم مدیریت محتوا میباشد


ثبت نظر