آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

بهترین روشها برای بهینه سازی سرعت وب سایت در سال 2019 بخش 2

از رابطه متن-تصویر خود آگاهی داشته باشید

متن و تصاویر مانند داشتن دو سگ خانگی هستند: گاهی اوقات آنها بهترین دوستان هستند، و گاهی هم با یکدیگر به شدت مبارزه می کنند. بنابراین، شما باید برای هر یک از این عناصر، مناطق جداگانه را برای ایجاد فضای لازم تنفس و اجازه دادن به همکاری در هماهنگی خود بگذارید.

یک مثال از این، ایجاد کنتراست است. بهتر است از طریق یک سناریوی توضیح داده شود: یک رنگ پس زمینه سفید، تصویر رنگی و متن سفید. از آنجا که بارگذاری متن سریعتر از تصاویر، متن سفید خود را در یک پس زمینه سفید به مرورگرهای نامرئی به نظر می رسد تا زمانی که تصویر بارگیری شود. هنگام انتخاب عناصر طراحی خود، از رنگها استفاده کنید.

قانون طلایی دیگر به اینجا بروید: اجتناب از قرار دادن متن در تصاویر. این به این دلیل است که متن در تصاویر بارگیری کند، بنابراین شما با از دست دادن اطلاعات و همچنین بازدید کنندگان خود را با یک بوم خالی ترک کنید تا زمانی که سایت شما کاملا قابل مشاهده باشد. در بالای مسائل مربوط به بارگذاری، متن در تصاویر در دسترسی به وب سایت کمک نمی کند. به جای این، اصلاح ساده اینست که فقط متن خود را در یک جعبه متن بر روی تصاویر قرار دهیم، که همه را خوشحال می کند.

هر زمان که امکان پذیر باشد، از سایر المانهای طراحی استفاده کنید

همانطور که در بالا ذکر شد، متن بارگیری سریع تر از تصاویر و انیمیشن هاست. اما این تنها دلیل نیست که شما باید توجه طراحی خود را بر روی کلمات زیبا تمرکز کنید. هر متنبازی سریعا به پیغام اصلی سایت شما توجه
می کند و بنابراین تجربه کلی بازدید کنندگان شما را افزایش می دهد.

دلیل اصلی دیگر SEO(بهینه سازی موتور جستجو)، و یا اقدامات انجام شده برای اطمینان از اینکه وب سایت شما بر اساس کلمات کلیدی خاص در نتایج جستجو بالاتر است، بدون اینکه بیش از حد فنی شود، یک چیز است که باید توجه داشته باشید: متن دقیق و با کیفیت به گوگل (و موتورهای جستجوگر دیگر) کمک می کند تا درک بهتر از آنچه که در مورد وب سایت شما است، به طور مستقیم شانس خود را برای رتبه بالاتر بهبود بخشد.

عکس و فیلم به طور غیرمستقیم برروی سئو تاثیر میگذارد و باعث افزایش بازدید سایت می شود و یا داشتن آنها منجربه باقی ماندن بازدید کننده در صفحه سایت در زمان بیشتری می باشد. بنابراین، اگر می خواهید بهینه ترین قالب ارائه محتوا را انتخاب کنید تا بازدید کننده بیشتر به سایت شما بیاید، متن تنها گزینه شماست.

استفاده از انیمیشن های خود را محدود کنید

آیا تا کنون درباره غذا صحبت کرده اید؟ 'همه چیز در حد اعتدال؟' خوب، از منظر وب سایت شما، این به طور خاص به استفاده شما از انیمیشن اشاره دارد. همانند دسر ها، خواص اعتیاد آور دارند و همیشه شما را بیشتر مایل می دانند - با این حال آنها فایل های سنگین هستند که بارها به آرامی بارگیری می کنند.

ما می دانیم که نمی توانیم مانع از استفاده از انیمیشن ها بشویم، زیرا آنها فایل های بسیار جذاب هستند. با این حال، می توانید انتخاب کنید که کدامیک از شما استفاده می کنید. به طور خاص، از GIFهای متحرک اجتناب کنید .این فایل های هیولایی سنگین ترین آنها هستند، حتی زمانی که آنها کوچک هستند. و هنگامی که GIFهای متحرک بزرگ هستند، آنها نه تنها بارهای خود را آهسته می کنند، بلکه همه چیز را در وب سایت شما به تاخیر می اندازند.

در نهایت می توانید از ابزارهای آنلاین مانند GIFبه MP4برای تبدیل انیمیشن های سایت خود به فیلم ها استفاده کنید. فیلم ها یک تجربه بصری مشابه انیمیشن ها، به ویژه GIFها را ارائه می دهند، اما بسیار سریع تر بارگذاری می شوند. علاوه بر این، پخش ویدیو بلافاصله پس از اولین بافر اتفاق می افتد. GIFها، برعکس، باید قبل از پخش به طور کامل دانلود شوند - که بر عملکرد درک شده سایت تاثیر می گذارد.

تمرکز بر عملکرد تلفن همراه

هر روز مردم بیشتر و بیشتر از تلفن های هوشمندشان در وب گشت می زنند و می توانید شرط بگذارید که انتظار دارند که سایت شما به اندازه صفحه نمایش بزرگتر خود نگاه کند. Wixبه طور خودکار یک نسخه بهینه سازی شده موبایل از سایت شما را ایجاد می کند، بنابراین شما مجبور نیستید در مورد ساخت آن از ابتدا نگران باشید. با این حال، داشتن یک سایت تلفن همراه تنها اولین قدم است. همانطور که سایت شما در دستگاه های تلفن همراه بسیار کوچکتر از دسکتاپ است، شما باید بهترین استفاده را از این فضا داشته باشید. به عنوان مثال، بخش بالای بخش شما اطلاعات بسیار بیشتری را در نسخه موبایل شما نگه می دارد. بنابراین، عاقلانه انتخاب کنید که در آنجا قرار دهید. اصول اولیه عبارتند از: نام شرکت، لوگو، و CTA. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که همه عناصری را که بر عملکرد شما تاثیر می گذارند را حذف یا حتی مخفی می کنند. این می تواند در هر شکل، از سبک های مختلف فونت و فرمت های مختلف به تصاویر، انیمیشن ها، فیلم ها، جلوه های ویژه و غیره باشد. برای به حداکثر رساندن این فضای کوچک روی صفحه، می توانید آن عناصر بارگذاری آهسته را با سایر ویژگی ها، مانند صفحه خوش آمد گویی که لوگو یا عکس خود را در حالی که سایت شما بارگیری می کند، جایگزین کنید، یا یک نوار سریع عمل برای ایجاد تمام اطلاعات تماس خود یک کلیک آسان را کلیک کنید

نکات کلیدی

درک مشاهده ی عملکرد: این به سرعت بازدید کنندگان سایت شما وب سایت شما را به نظر می رسد بر اساس آنچه بارها بار اول بر روی صفحه نمایش خود .

هر موردی که در وبسایت خود قرار داده اید، هزینه عملکردی دارد:هنگامی که می خواهید یک عنصر را اضافه کنید - متن (طول، سبک یا نوع)، ویدئو، تصویر، انیمیشن یا برنامه - از خودتان بپرسید: ارزششو داره؟ آیا با اهداف مهم من هماهنگ شده است؟ آیا نرخ تبدیل من به نفع من است؟ اگر پاسخ نه را حتی به یکی از اینها بدهید، ممکن است بخواهید آن را بیابید یا حداقل آن را در بالای صفحه خود قرار ندهید.

صفحه اصلی خود را بارگیری نکنید: این معمولا صفحه اولی است که بازدید کنندگان شما در وب سایت شما مشاهده می کنند، بدین معنا که اولین صفحه برای بارگیری است. به عنوان بهترین تجربه در طراحی وب، شما باید آن را تمیز نگه دارید. موارد کمتر و فایل های کمتری که استفاده می کنید، سریع تر صفحه شما بارگذاری خواهد شد و بازدیدکنندگان احتمال بیشتری در آن قرار خواهند گرفت.

شرکت آذران تکهمراه با تیمی متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی سایت،مشاور شما در طراحی سایت شخصی،شرکتی،فروشگاه اینترنتی و سیستم مدیریت محتوا میباشد


ثبت نظر