آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

راهنمای گام به گام چگونگی ساخت یک وب سایت از ابتدا

بخش بزرگی از موفقیت هر کسب و کار یک حضور آنلاین قوی است. با این حال، روند ایجاد وب سایت از ابتدا بسیار دلهره آور است. مثل نام تجاری شما، که به طراحی وب سایت شما کمک می کند، چندین عنصر حیاتی دیگر نیز وجود دارد که شما نمی توانید آنها را نادیده بگیرید. ما راهنمای گام به گام را برای یادگیری نحوه ساخت یک وب سایت از ابتدا توضیح میدهیم:

1.تکالیف خود را انجام دهید

چند مرحله وجود دارد که وب سایت شما را در جهت درست ایجاد می کند. با روشن ساختن هدف خود کارتان را شروع کنید تا تاثیر داشتن یک وب سایت را در کسب و کار خود به طور موثرمشاهده کنید. اطمینان حاصل کنید که سایت شما با هویت نام تجاری شما سازگار است زیرا مهم است که وب سایت شما از هر جنبه با کسب و کار شما چه آنلاین (رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و غیره) چه آفلاین (کارت های کسب و کار، اسناد ارائه، و غیره) هماهنگ باشد. در ابتدا باید ابتکار عمل داشته باشید زیرا ممکن است کوچکترین جزئیات بر روی سایت شما تأثیر بگذارند.

2.کنجکاو باشید

آذران تک

اکنون زمان تحقیقات بصری که الهام بخش بوده و در همه مکان ها ظاهر می شود است. اما، یکی از مکان های ویژه ای که با خلاقیت طراحی وب شکوفا می شود: Wix templates page است که صدها مدل خیره کننده را برای خلق خلاقیت خود میتوانید در آنجا کاوش کنید.شما می توانید شروع به جمع کردن عناصر خاصی کنید که فکر می کنید بهترین کار برای نام تجاری شما است.

3.بهترین محتوای خود را آماده کنید

حالا که سایت شما به نوعی شکل گرفته است، وقت آن است که تمام عناصر نوشته شده و بصری خود را جمع آوری کنید. بهتر است قبل از شروع به ساختن سایت ، تمام متون هایی را که می خواهید استفاده کنید را آماده کنید. این ممکن است شامل پاراگرافهای طولانی، خطوط سایت شما برای سرصفحه و متن دلخواه شما باشد. اطمینان حاصل کنید که همیشه می توانید زمان را برگردانید و متن را در طول فرایند تغییر دهید. در واقع توصیه می شود که مطالب خود را روز رسانی کنید و با این کار خوانندگان خود را هیجان زده و رتبه شما در گوگل نیز بالاتر میرود. قانون اینجا اینگونه است: کیفیت بیش از مقدار. توصیه میکنیم تنها بهترین و کارآمدترین مطالب را نمایش دهید. همچنین شما نمی توانید اهمیت زمان بارگذاری سایت ها را نادیده بگیرید.اگر سایت شما با سرعت استاندارد بارگیری نشود،شاید بسیاری از مخاطبان خود را از دست دهید.

4. یک نقشه سایت دقیق را تعریف کنید

نقشه سایت را به عنوان طرح معماری سایت خودتان در نظر بگیرید. نقشه سایت باید شامل همه صفحاتی باشد که در حال ایجاد آن هستید و اینکه چگونه همه آنها به یکدیگر متصل می شوند. گوگل با دیدن صفحاتی که به خوبی با یکدیگر ارتباط دارند، سئو سایت شما را بهینه میکند. بهترین روش در اینجا این است که مطمئن شوید نقشه شما به نحوی است که یک بازدید کننده نباید بیش از دو بار کلیک کند تا از یک صفحه به صفحه دیگر سایت شما حرکت کند.

یک وب سایت کامل و به خوبی شناخته شده همیشه شامل صفحات زیر خواهد بود:

  • صفحه وب دعوت کننده: این بخش به عنوان چهره وبسایت شماست، که این بدان معنی است که شما باید آن را زیباتر،و دارای اطلاعاتی دقیق باشد.و در آنجا به مشتریان خود بگویید که شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید.
  • گالری خیره کننده محصولات و خدمات خود را نمایش دهید: این مرکز سایت شماست که بازدیدکنندگان میتوانند پیشنهادات خود را با شما در میان بگذارد.
  • صفحه درباره من: از این صفحه به عنوان کسب و کار آنلاین استفاده کنید. این دقیقا همان نقطه ای است که شما می توانید بگویید که چه کسی هستید، چه خدماتی انجام میدهید، نقاط قوت، ارزش ها و سایر اطلاعات مهم شما که فکر می کنید بازدید کنندگان باید در مورد تیم و کسب و کار شما بدانند را در این قسمت میتوانید ذکر کنید.

  • بخش تماس: بازدیدکنندگان سایت خود را گمراه نکنید و آنها را به جستجوی اطلاعات تماس خود ببرید. یک صفحه کامل به این بخش اختصاص دهید و لیست تماس های شما، ایمیل، لینک های اجتماعی، یک نقشه و سایر سایر راه هایی که می توانند با شما ارتباط برقرار کنند، را در آن قسمت لیست کنید. همچنین میتوانید جزئیات تماس های خود را در پایین صفحه سایت خود نیز اضافه کنید.

  • وبلاگ: با اضافه کردن محتوای منظم و تازه به وبلاگ خود، نه تنها شما خود را بعنوان یک متخصص در حوزه کاری خود معرفی می کنید، بلکه سئو سایت خود را نیز افزایش می دهید.

  • صفحه پرسشنامه اطلاعاتی: با افزودن یک صفحه پرسش و پاسخ برای پاسخ دادن به سوالاتی که به طور طبیعی ممکن است در طول بازدید از بازدیدکنندگان شما در سایت شما رخ دهد، سوالات مشتریان خود را برطرف کنید.

  • صفحه رضایت مشتریان قبلی شما: هیچ چیزی برای مشتری یا خریدار بالقوه بیشتر از نظرات مثبت و بی طرف نیست.

5.طرح بندی خود را طراحی کنید

شما می توانید حودتان قالبی طراحی کنید یا از قالب های آماده چند منظوده مثل:قالبهای رستوران تا اوراق بهادار آنلاین و فروشگاه های آنلاین که وجود دارد استفاده کنید. بهترین بخش در مورد این قالب های چند منظوره این است که آنها کاملا قابل تنظیم هستند. از پاورقی تا هدر، شما می توانید همه چیز را تغییر دهید تا یک وبسایت را ایجاد کنید که واقعا منحصر به فرد است و نگاه دقیق و احساس شما را دارد.

6.رنگ واقعی خود را نشان دهید

استفاده از رنگ نه تنها برای ایجاد سایت شما بسیار زیبا است. بلکه، رنگها دارای توانایی تاثیرگذاری و تحریک احساسات خاص در بازدید کنندگان شما است. انتخاب پالت شما همچنین نقش مهمی در عملکرد کلی سایت شما (نرخ تبدیل، زمان صرف شده در صفحه و غیره) بازی خواهد کرد.

7. فونت های مناسب را انتخاب کنید

فونت های بکار رفته در محتوای شما باید با با نام تجاری شما و کل متون استفاده شده در وب سایت شما هماهنگ باشد.

8. اضافه کردن طرح تکمیلی

درست همانطور که یک هدیه بدون یک روبان کامل نیست، یک وب سایت بدون چند لبه تکمیل آماده نیست. این می تواند به صورت یک اشاره از انیمیشن یا پیمایش اختلاف منظر - که همه شما می توانید به سایت خود بدون یک خط کد اضافه کنید. آپلود یک ویدئو به وب سایت شما، یک روش آسان و در عین حال کارآمد برای توجه بازدیدکنندگان و زمان صرف شده در صفحات شما است. این افزونه های کوچک اما ضروری می تواند عناصر پیوند را کمک کند و به حس کلی که سایت شما انتقال می دهد، اضافه شود.

9. ایجاد نظم

برای اینکه بازدید کنندگان شما در هنگام مرور سایت شما راحت باشند ، مهم است که سایت خود را تا حد ممکن سازماندهی کنید. در اینجا سلسله مراتب را در نظر بگیرید: شما می خواهید محتوای جذاب ترین مطالب خود را در بالای صفحه قرار دهید. این منطقه طلایی است که روی صفحه نمایش قابل مشاهده است بدون نیاز به مرورگر شما. ما در عصر پیام های فوری، ملودی ها، و در نتیجه کوتاهی ها زندگی می کنیم. به طور مشخص، این به این معنی است که خوانندگان شما بیشتر به دو نقطه در صفحه توجه دارند: بالا و پایین. بنابراین، تمام اطلاعات مهم شما باید در اینجا قرار داده شود. از فضای متوسط برای محتوای کمتر الهام بخش مانند تصاویر و ویدیوها استفاده کنید.

10. نشان دهید که شما چگونه اجتماعی هستید

با استفاده از فیس بوک و سایر رسانه های اجتماعی به بازدید کنندگان خود اجازه دهید که مطالب خود را برای شما به اشتراک بگذارند. این کار بسیار آسان و رایگان و یک راه موثر برای گسترش نام شما در سراسر جهان است. پس یک لینک از شبکه های اجتماعی را به سایت خود اضافه کنید که بسیار قابل مشاهده و درست با تمام صفحات شما مرتبط است. پیشنهاد میکنیم لینک ها را در منو، پاورقی یا به عنوان یک لنگر نشان دهید.

11. بهینه سازی برای جستجوگرها

جستجوگرها (یا بهینه سازی موتور جستجو) تمرین بهینه سازی سایت شما است تا صفحات شما در نتایج موتورهای جستجو بالاتر باشد. این بدان معنی است که افراد بیشتری در صفحه نتایج جستجو با شما مواجهه شوند. اطمینان حاصل کنید که نام دامنه درست را انتخاب کرده اید، متن alt را به تمام تصاویر خود اضافه کنید و عنوان و توضیحات برای همه صفحات خود را ایجاد کنید.

12. اطمینان حاصل کنید که سایت شما با تلفن همراه سازگار است

اکنون شما در حال حاضر می دانید میزان زیادی از کاربران از طریق تلفن همراه و دستگاه های دیگر به سایت شما می آیند . به همین ترتیب، شما باید برای آن مواجه شدن با آنها آماده باشید. بزرگترین تمرکز برای سایت تلفن همراه شما قابلیت خواندن و ناوبری آسان است. با استفاده از نوار عمل سریع، بازدید کنندگان شما به راحتی می توانند برای وظایفی که بازدید کنندگان تلفن همراه به دنبال آن هستند جستجو کنند، مانند ایمیل یا تماس یا کسب و کار شما. همچنین برای صرفه جویی در زمان پیمایش و هدایت آنها از طریق اولویت های محتوا آنها به آنها لینک های میانبر برای بخش های مختلف سایت خود را بدهید.

13. برای یک نظر دوم بپرسید

هنگامی که همه عناصر در محل مناسب خود قرار می گیرند، از افرادی که شما به آنها اعتماد دارید، بپرسید. به این ترتیب، شما می توانند دوباره کلیه دکمه ها و پیوندها را بررسی کنید تا بتوانید کار خود را به شیوه ای منطقی و روان انجام دهید، و همچنین آنها میتوانند به شما بگویند که پیغام برند شما روشن و سازگار است. در نهایت، اطمینان حاصل کنید که وب سایت را برای مشاهده تلفن همراه تطبیق داده اید و این کار را در دستگاه های مختلف انجام می دهد پس به این ترتیب شما می توانید دکمه وب سایت خود را انتشار دهید.


ثبت نظر