آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

فروشگاه اینترنتی چیست؟

خرید آنلاین و فروشگاه اینترنتی یک نوع از تجارت الکترونیک است که به مصرف کنندگان اجازه می دهد به طور مستقیم از طریق یک مرورگر وب با یک فروشگاه، کالا یا خدمات مورد نیاز خود را خریداری کنند. مصرف کنندگان محصولات مورد علاقه خود را از طریق بازدید از وب سایت به طور مستقیم و یا با جستجو در میان فروشگاه ها با استفاده از موتور جستجو پیدا می کند. از سال 2016، مشتریان می توانند با استفاده از رایانه ها و دستگاه های مختلف، از جمله کامپیوترهای رومیزی، لپ تاپ ها و گوشی های هوشمند، کالاهای مورد نیاز خود را به صورت آنلاین خریداری کنند.

هنگامی که یک فروشگاه آنلاین راه اندازی می شود، این فرایند به عنوان خرید آنلاین نامیده می شود. یکفروشگاه آنلاینمعمولی، مشتری را قادر می سازد تا محدوده محصولات و خدمات شرکت را مرور کند، عکس ها یا تصاویر محصولات و همچنین اطلاعات مربوط به مشخصات محصول، ویژگی ها و قیمت ها را مشاهده کند.فروشگاه های آنلاین معمولا خریداران را قادر می سازد از ویژگی جستجو برای یافتن مدل ها، مارک ها یا موارد خاص استفاده کنند. مشتریان آنلاین باید به اینترنت و یک روش معتبر پرداخت برای تکمیل تراکنش مانند کارت اعتباری، کارت اعتباری فعال Interac یا سرویس هایی مانند PayPal دسترسی داشته باشند. و سپس برای محصولات فیزیکی، e-tailer محصولات را برای مشتری حمل می کند؛ و برای محصولات دیجیتالی، مانند فایل های صوتی دیجیتال آهنگ یا نرم افزار، e-tailer معمولا فایل را به مشتری از طریق اینترنت می فرستد. بزرگترین شرکت های خرده فروشی آنلاین عبارتند از Alibaba، Amazon.com و eBay.

یک فروشگاه آنلاین ممکن است یک فروشگاه الکترونیکی،فروشگاه اینترنتیو فروشگاه مجازی نامیده شود.تجارت الکترونیک نرم افزار بهینه سازی شده تلفن همراه برای فروش اینترنتی است. این وبسایت ها و برنامه ها طراحی شده اند تا مشتریان را قادر به مرور محصولات و خدمات شرکتها از طریق گوشیهای هوشمند کنند.

تاریخ خرید آنلاین

رشد اینترنت به عنوان یک کانال خرید مطمئن از سال 1994 آغاز شده است. محققان دریافتند که داشتن محصولاتی مناسب برای تجارت الکترونیک شاخص کلیدی موفقیت اینترنت است. بسیاری از این محصولات به خوبی ارائه شدند، زیرا محصولاتی بودند که خریداران برای خرید نیاز نبوده که آنها را لمس و احساس کنند. در ابتدا تعداد کمی از اینترنت خرید میکردند که یک گروه خاصی بودند.

رشد فروشگاه های اینترنتی

همانطور که درآمد حاصل از فروش آنلاین به طور چشمگیری رشد می کرد، محققان انواع مختلفی از خریداران آنلاین را شناسایی کردند. روهم و سوانینتان، چهار دسته را شناسایی کرده و آنها را "خریداران مناسب، جستجوگرهای تنوع، خریداران متعادل و خریداران فروشگاه محور" نامیدند. آنها روی انگیزه های خرید متمرکز شدند و دریافتند که انواع محصولات موجود و راحتی درک شده از تجربه خرید آنلاین عامل انگیزشی آنها بوده. اولین وب سرور جهانی و مرورگر، توسط تیم برنرز لی در سال 1990 ایجاد شده است، در سال 1991 برای استفاده تجاری استفاده شد. پس از آن، نوآوری های تکنولوژیکی بعدی در سال 1994 به وجود آمد: بانکداری آنلاین، افتتاح فروشگاه آنلاین پیتزا توسط Pizza Hut، استاندارد رمزگذاری Netscape SSL v2 برای انتقال داده ایمن و اولین سیستم آنلاین Intershop. اولین معامله خرده فروشی امن در وب توسط NetMarket یا شبکه خرید اینترنتی در سال 1994 بود. بلافاصله پس از آن، Amazon.com سایت خرید آنلاین خود را در سال 1995 راه اندازی کرد و eBay نیز در سال 1995 معرفی شد. سایت های Alibaba Taobao و Tmall به ترتیب در سال های 2003 و 2008 راه اندازی شدند.

مشتریان

آذران تک

مشتریان آنلاین برای تکمیل تراکنش باید به اینترنت و روش پرداخت معتبر دسترسی داشته باشند. به طور کلی، سطوح بالاتری از تحصیلات و درآمد شخصی به تصورات مطلوب تر از خرید آنلاین بستگی دارد. استفاده از فن آوری های به روز و جدید احتمال ایجاد نگرش مطلوب نسبت به خرید اینترنتی را افزایش می دهد. بازاریابی در محیط دیجیتال، خرید مشتری ممکن است تحت تاثیر نام تجاری و شرکت قرار نگیرد، ممکن است در حالی که آنها در جستجو در وب هستند با دیدن چیزی تصمیم به خرید بگیرند. افراد بیشتر از تلفن های همراه، رایانه ها، تبلت ها و سایر دستگاه های دیجیتال برای جمع آوری و جستجوی اطلاعات استفاده می کنند. به عبارت دیگر، محیط دیجیتال تاثیر رو به رشدی بر ذهن و خرید مصرف کننده دارد. در محیط خرید آنلاین، تصمیمات تعاملی ممکن است بر تصمیم گیری مشتریان کمک کند.

در نتیجه، ریسک و اعتماد نیز دو عامل مهم تاثیرگذار بر رفتار افراد در محیط های دیجیتال هستند. سه عامل ممکن است بر تصمیمات خرید تاثیر بگذارد: اول اینکه مردم می دانند که محصول مورد نظر نیازشان را برآورده می کند. ثانیا مشتری ممکن است برای خدمات پس از فروش نگران باشد. در نهایت مشتری ممکن است از مشتری محیط فروش الکترونیک را درک نکند.این عوامل، می تواند به عنوان یک دلیل قابل توجهی بر رفتار خرید آنلاین تاثیر بگذارد. خرده فروشان آنلاین تاکید زیادی بر جنبه اعتماد مشتری دارند، اعتماد راه دیگری برای جذب مشتری در محیط دیجیتال است که به نگرش و انتظار مشتری بستگی دارد. در واقع، طراحی محصولات یا ایده های شرکت نمی تواند انتظارات مشتری را برآورده کند. انگیزه خرید مشتری بر اساس انتظارات عقلانی و همچنین اعتماد تحت تاثیر قرار می گیرد. علاوه بر این، این انتظارات نیز می تواند در مورد اطلاعات محصول و تجدید نظر از دیگران ایجاد شود.

طراحی فروشگاه اینترنتی با امکان پرداخت آنلاین و متصل به سیستم شتاب از محصولات شرکت آذران تک است.


ثبت نظر