آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

توضیح ساده در مورد اینترنت اشیاء

توضیح ساده در مورد اینترنت اشیاء

من برای یک شرکت نرم افزاری Internet of Things (IoT)کار می کنم ، و سؤال همیشگیه من این است که " IoTچیست؟" به طور کلی ، پاسخ های بیش از حد فنی به آن سؤال فقط باعث سردرگمی و سؤال می شود. تا حدودی برای اینکه بتوانم مکالماتی راجع به آنچه برای زندگی با خانواده ، دوستان و غریبه ها انجام می دهم داشته باشم .در اینجا همه ی چیزی که شما باید درباره اینترنت اشیا بدانید وجود دارد.

"IoTچیست؟"

اگر در گوگل جستجو کنید که "IoTچیست؟" ، بسیاری از پاسخ ها غیر ضروری فنی هستند.

اگر فقط آن را خوانده و فکر کرده اید ، "خوب به چه نتیجه ایی رسیده اید؟"، شما تنها نیستید. بیشتر مردم نه می خواهند و نه نیاز به دانستن عمیق به IoTدارند. بنابراین در این پست ، توضیح ساده ای درباره اینترنت اشیاء و نحوه تأثیر آن بر شما را برای شما ارائه خواهم داد. این همچنین می تواند به عنوان منبعی برای اشتراک با دیگران که به معرفی IoTنیاز دارند (مانند دوستان ، اعضای خانواده یا مشتریان) کمک کند.

قبل از شروع به کار ، توجه داشته باشید که "اینترنت اشیا" و "IoT" می توانند و به صورت متناوب مورد استفاده قرار می گیرند. و یک نکته سریع: از گفتن "IoT" خودداری کنید.

اینترنت اشیاء (IoT) را به سادگی و غیر فنی توضیح می دهیم:

اکنون شما این پست را چگونه می خوانید؟ ممکن است بر روی دسکتاپ ، تلفن همراه ، شاید یک رایانه لوحی باشد ، اما هر دستگاهی که استفاده می کنید قطعاً به اینترنت متصل است.

اتصال به اینترنت چیز جالبی است ، انواع مزایایی را که قبلاً امکان پذیر نبودند به ما می دهد. اگر به اندازه کافی پیر هستید ، به تلفن همراه خود فکر کنید قبل از اینکه یک تلفن هوشمند باشد. شما می توانید تماس بگیرید و می توانید متن را حتماً بنویسید ، اما اکنون می توانید هر کتابی را بخوانید ، فیلم تماشا کنید یا به هر آهنگی که در کف دست شماست گوش دهید. و این فقط برای نامگذاری برخی از کارهای باور نکردنی تلفن های هوشمند شما است.

نکته این است که اتصال چیزها به اینترنت مزایای شگفت انگیز بسیاری به همراه دارد. همه این مزایا را با تلفن های هوشمند ، لپ تاپ و تبلت های خود مشاهده کرده ایم ، اما این مورد در مورد سایر موارد نیز صادق است. و بله ، منظور من همه اشیاء است.

اینترنت اشیاء در واقع یک مفهوم بسیار ساده است ، به معنای گرفتن همه چیز در جهان و اتصال آنها به اینترنت.

من فکر می کنم که سردرگمی بوجود می آید نه به این دلیل که مفهوم بسیار باریک و کاملاً تعریف شده است ، بلکه به این دلیل بسیار گسترده و سست تعریف شده است. هنگامی که نمونه ها و امکانات زیادی در IoTوجود دارد ، می توانید به راحتی مفهوم را در سر خود سخت کنید.

برای کمک به روشن شدن ، فکر می کنم درک مزایای اتصال اشیاء به اینترنت مهم است. چرا ما حتی می خواهیم همه چیز را به اینترنت وصل کنیم؟

/he Internet of Things (IoT).JPG

چرا IoTمهم است

هنگامی که چیزی به اینترنت متصل است ، به این معنی است که می تواند اطلاعات ارسال کند یا اطلاعات دریافت کند ، یا هر دو مورد. این توانایی ارسال و / یا دریافت اطلاعات باعث می شود همه چیز هوشمندانه باشد و هوشمند نیز خوب باشد.

بیایید دوباره به عنوان نمونه از تلفن های هوشمند استفاده کنیم. در حال حاضر شما می توانید فقط به هر آهنگ در جهان گوش دهید ، اما به این دلیل نیست که تلفن شما در واقع هر آهنگ در جهان را دارد که روی آن ذخیره شده است. به این دلیل است که هر آهنگ در جهان در جای دیگری ذخیره می شود ، اما تلفن شما می تواند اطلاعاتی ارسال کند (با درخواست آن آهنگ) و سپس اطلاعات دریافت کند (پخش کردن آن آهنگ از طریق تلفن شما).

برای هوشمند بودن ، نیازی به ذخیره فوق العاده یا یک کامپیوتر فوق العاده در داخل آن نیست. تمام کارهایی که باید انجام شود اتصال به سوپر حافظه یا یک کامپیوتر فوق العاده است. وصل بودن بسیار جذاب است.

در اینترنت اشیاء ، همه مواردی که به اینترنت وصل می شوند را می توان در سه دسته قرار داد:

  • چیزهایی که اطلاعات را جمع می کنند و سپس آن را ارسال می کنند.
  • چیزهایی که اطلاعات را دریافت می کنند و سپس بر روی آن عمل می کنند.
  • کارهایی که هر دو را انجام می دهند.

و هر سه اینها فواید عظیمی دارند که از یکدیگر تغذیه می کنند.

  1. جمع آوری و ارسال اطلاعات

این به معنی حسگرها است. شما می توانید سنسورهای دما ، سنسورهای حرکتی ، سنسورهای رطوبت ، حسگرهای کیفیت هوا ، حسگرهای نوری باشند. این سنسورها به همراه یک ارتباط به ما امکان می دهند تا به صورت خودکار اطلاعاتی را از محیط جمع آوری کنیم که به نوبه خود به ما امکان می دهد تصمیمات هوشمندانه تری بگیریم.

در مزرعه ، دریافت خودکار اطلاعات در مورد رطوبت خاک می تواند دقیقاً به کشاورزان بگوید چه موقع نیاز به آبیاری محصولات زراعی دارند. کشاورز به جای آب دادن بیش از حد (که می تواند یک استفاده بیش از حد از سیستم های آبیاری و هدر رفت محیط زیست) یا کمبود آب کم باشد (که می تواند یک ضرر گران قیمت محصولات زراعی باشد) ، اطمینان حاصل می کند که محصولات دقیقاً مقدار مناسب آب را دریافت می کنند. پول بیشتری برای کشاورزان و بیشتر غذا برای جهان!

درست همانطور که بینایی ، شنوایی ، بو ، لمس و سلیقه ما ، انسانها را قادر می سازد تا جهان را حس کنند ، سنسورها به ماشین ها اجازه می دهند تا دنیا را حس کنند.

  1. دریافت و عمل به اطلاعات

همه ما با گرفتن اطلاعات و سپس عمل کردن بسیار آشنا هستیم. چاپگر شما سندی را دریافت می کند و آن را چاپ می کند. ماشین شما از کلیدهای اتومبیل شما سیگنالی دریافت می کند و درها باز می شوند. مثالها بی پایان است.

این که آیا ارسال یک فرمان "روشن" ساده است یا ارسال یک مدل سه بعدی به یک چاپگر سه بعدی ساده است ، می دانیم که می توانیم بهماشینهای دور بگوییم چه کاری باید انجام دهند. پس چی؟

قدرت واقعی اینترنت اشیا هنگامی بوجود می آید که کارها می توانند هر دو مورد فوق را انجام دهند.مواردی که اطلاعات را جمع آوری کرده و آن را ارسال می کنند ، اما همچنین اطلاعات دریافت می کنند و بر اساس آن عمل می کنند.

  1. انجام هر دو

بیایید به سرعت به مثال کشاورزی برگردیم. سنسورها می توانند اطلاعاتی در مورد رطوبت خاک جمع کنند تا به کشاورز بگویند چه مقدار برای برداشت آب از محصولات زراعی لازم است ، اما شما در واقع به کشاورز احتیاج ندارید. درعوض ، سیستم آبیاری با توجه به میزان رطوبت موجود در خاک ، می تواند بطور خودکار در صورت نیاز روشن شود.

شما می توانید آن را یک قدم فراتر نیز بردارید. اگر سیستم آبیاری از اتصال به اینترنت اطلاعاتی در مورد وضعیت آب و هوا دریافت کند ، می تواند بداند چه موقع باران می بارد و تصمیم می گیرد که امروز محصول را آبیاری نکنید زیرا به هر حال آنها توسط باران سیراب می شوند.

و اینجا متوقف نمی شود! تمام این اطلاعات در مورد رطوبت خاک ، میزان آبیاری سیستم آبیاری محصولات زراعی و چگونگی رشد محصول در واقع می تواند برای ابر رایانه هایی اجرا شود که الگوریتم های شگفت انگیزی را اجرا می کنند و می تواند حس همه این اطلاعات را بدست آورد.

و این فقط یک نوع حسگر است. سنسورهای دیگری مانند نور ، کیفیت هوا و دما را اضافه کنید و این الگوریتم ها می توانند چیزهای بیشتری کسب کنند. با ده ها ، صدها ، هزاران مزارع که همه این اطلاعات را جمع آوری می کنند ، این الگوریتم ها می توانند بینشی باورنکردنی از چگونگی رشد بهتر محصولات زراعی ایجاد کنند ، و به تغذیه جمعیت رو به رشد جهان کمک می کنند.

آینده IoTجذاب تر از این است که در آن میلیارد ها چیز با یکدیگر صحبت می کنند و دخالت انسان در آنها کمترین خواهد شد. IoTبه شیوه زندگی و کار ما تغییر مکان کلان خواهد داد.

شرکت آذران تک برای حضور کسب و کار ها در دنیای دیجیتال تاسیس شده است. خدمات ما به سمت ایجاد تمرکز منحصر به فرد وب سایتها و استفاده از رسانه های اجتماعی برای هدایت ترافیک، آگاهی از برند ، اعتماد و وفاداری مشتری هدایت می شوند


ثبت نظر