آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

IoT چیست؟ هر آنچه را که باید در مورد اینترنت اشیا بدانید

اینترنت اشیا یا IoTبه میلیاردها دستگاه فیزیکی در سراسر جهان اطلاق می شود که هم اکنون به اینترنت متصل شده و داده ها را جمع آوری و به اشتراک می گذارند. با استفادهاز پردازنده های ارزان قیمت و شبکه های بی سیم ، امکان تبدیل هر چیزی ، از یک هواپیما به یک ماشین خودران در بخشی از IoTوجود دارد. این یک سطح از هوش دیجیتالی را به دستگاه هایی که در غیر این صورت لال هستند ، اضافه می کند و به آنها امکان می دهد داده های زمان واقعی را بدون اینکه انسان درگیر شوند ، ارتباط برقرار کنند و به طور موثر دنیاهای دیجیتال و فیزیکی را با هم ادغام کنند.

سخت افزار - قلب IoTمیلیارد ها وسیله متصل به هم با حسگرها و محرک های ضمیمه شده است که دنیای فیزیکی را حس و کنترل می کنند.

مثالی از دستگاه اینترنت اشیاء چیست؟

IoT Usage

اگر دستگاهی بتواند به اینترنت متصل شود و از این طریق کنترل شود ، هر شیء فیزیکی تقریباً می تواند به یک دستگاه IoTتبدیل شود.یک لامپ کم نور که می تواند با استفاده از یک برنامه تلفن هوشمند روشن شود یک دستگاه IoTاست ، همانطور که یک سنسور حرکت یا یک ترموستات هوشمند در دفتر شما یا یک چراغ خیابان متصل است. یک دستگاه IoTمی تواند به اندازه یک اسباب بازی کودک شل و ول باشد ، یا به اندازه یک کامیون بدون راننده جدی باشد ، یا به اندازه موتور جت که اکنون با هزاران سنسور پر شده و جمع آوری و انتقال داده ها پر شده است تا از کارآمد بودن آن پر شود. در مقیاس بزرگتر ، پروژه های شهرهای هوشمند کل مناطق حسگر را پر می کنند تا به ما در درک و کنترل محیط کمک کنند.

اصطلاح IoTعمدتاً برای دستگاه هایی مورد استفاده قرار می گیرد كه معمولاً از طریق اینترنت ارتباط برقرار نمی شوند و می توانند مستقل از اقدامات انسانی با شبکه ارتباط برقرار كنند. به همین دلیل ، رایانه شخصی معمولاً یک دستگاه IoTمحسوب نمی شود و یک گوشی هوشمند نیز همینطور - حتی اگر دومی با حسگرها خرد شده باشد. یک ساعت هوشمند یا یک گروه تناسب اندام یا دستگاه پوشیدنی دیگر ممکن است به عنوان یک دستگاه IoTشمرده شود.

تاریخچه اینترنت اشیا چیست؟

ایده اضافه کردن سنسور و هوش به اشیاء اساسی در دهه های 1980 و 1990 مورد بحث قرار گرفت (و احتمالاً برخی از اجداد اولیه نیز وجود دارد) ، اما جدا از برخی پروژه های اولیه - از جمله یک دستگاه فروش اینترنتی متصل به اینترنت - پیشرفت این تکنولوژی بسیار کند بود زیرا این فناوری آماده نبود.

پردازنده هایی که ارزان و مقرون به صرفه باشند و به اندازه کافی قابل استفاده نباشند ، قبل از اینکه مقرون به صرفه باشند ، برای اتصال میلیاردها دستگاه لازم بودند. اتخاذ تگ های RFID- تراشه های کم مصرف که قادر به برقراری ارتباط بی سیم هستند - به همراه افزایش دسترسی اینترنت پهن باند و شبکه های سلولی و بی سیم ، بخشی از این مسئله را حل کرد. تصویب IPv6- که از جمله موارد دیگر ، باید آدرس IPکافی را برای هر دستگاهی در جهان فراهم کند (یا در واقع این کهکشان) به احتمال زیاد به آن احتیاج دارد - همچنین یک گام ضروری برای مقیاس IoTبود. کوین اشتون عبارت "اینترنت اشیاء" را در سال 1999 اختراع کرد ، اگرچه حداقل یک دهه دیگر طول کشید تا این فناوری از چشم انداز خود استفاده کند.

"اینترنت اشیاء باعث بهم پیوستگی فرهنگ انسانی با سیستم اطلاعات دیجیتالی ما میشود."

اینترنت اشیا چقدر بزرگ است؟

iot for business

مقوله ی اینترنت اشیاء بزرگ و بزرگتر می شود- در حال حاضر چیزهای متصل بیشتری نسبت به مردم در جهان وجود دارد. تحلیلگر گارتنر محاسبه می کند که حدود 8.4 میلیارد دستگاه IoTدر سال 2017 مورد استفاده قرار گرفته است که نسبت به سال 2016 31 درصد افزایش داشته است و این احتمالاً تا سال 2020 به 20.4 میلیارد دلار خواهد رسید. گارتنر گفت: از این دستگاه هایی که در چین ، آمریکای شمالی و اروپای غربی یافت می شود.

از این 8.4 میلیارد دستگاه ، بیش از نیمی از آنها محصولات مصرفی مانند تلویزیون های هوشمند و بلندگوهای هوشمند خواهند بود. به گفته گارتنر ، پرکاربردترین دستگاه های IoTبصورت کنتور برقی هوشمند و دوربین های امنیتی تجاری است.

مزایای اینترنت اشیاء برای تجارت چیست؟

مزایای IoTبرای تجارت به اجرای خاص بستگی دارد ، اما نکته اصلی این است که شرکت ها باید به داده های بیشتری در مورد محصولات خود و سیستم های داخلی خود و همچنین توانایی بیشتر در ایجاد تغییر در نتیجه دسترسی داشته باشند.

تولیدکنندگان در حال اضافه کردن سنسورها به اجزای محصولات خود هستند تا بتوانند اطلاعات مربوط به عملکرد خود را به شما برگردانند. این می تواند به شركت ها كمك كند تا در صورت خرابی یك مؤلفه و تعویض آن قبل از ایجاد آسیب ، به شركت ها كمك كنند. شرکت ها همچنین می توانند از داده های تولید شده توسط این سنسورها برای کارآمدی سیستم ها و زنجیره های تأمین آنها استفاده کنند ، زیرا آنها درمورد آنچه واقعاً اتفاق می افتد ، اطلاعات بسیار دقیق تری خواهند داشت.

استفاده سازمانی از IoTرا می توان به دو بخش تقسیم کرد: پیشنهادهای اختصاصی صنعت مانند سنسورها در یک کارخانه تولیدکننده یا دستگاههای مکان واقع در زمان واقعی برای مراقبت های بهداشتی.دستگاه های IoTکه در کلیه صنایع مانند سیستم تهویه مطبوع هوشمند یا سیستمهای امنیتی قابل استفاده هستند.

برای IDCسه صنعت که انتظار می رود بیشترین هزینه را برای IoTدر سال 2018 اختصاص دهند ، تولید (189 میلیارد دلار) ، حمل و نقل (85 میلیارد دلار) و خدمات (73 میلیارد دلار) هستند. تولید کنندگان تا حد زیادی بر بهبود کارایی فرآیندهای خود و ردیابی دارایی متمرکز خواهند شد ، در حالی که دو سوم هزینه IoTاز طریق حمل و نقل به سمت نظارت بر حمل و نقل و به دنبال آن مدیریت ناوگان خواهد بود.

مزایای اینترنت اشیاء برای مصرف کنندگان چیست؟

IoT_Device

IoTقول می دهد محیط ما - خانه ها و دفاتر و وسایل نقلیه ما - را باهوش تر ، قابل اندازه گیری و چاق تر جلوه دهد. بلندگوهای هوشمند مانند Echoآمازون و گوگل هوم امکان پخش موسیقی ، تنظیم تایمر یا کسب اطلاعات را آسان تر می کنند. سیستم های امنیتی خانگی امکان نظارت بر اتفاقات داخل و خارج یا مشاهده و گفتگو با بازدید کنندگان را آسان تر می کنند. در همین حال ، ترموستات هوشمند می تواند به ما کمک کند تا خانه هایمان را قبل از بازگشت به خانه گرم کنیم و لامپ های هوشمند می توانند به نظر برسند که حتی وقتی خارج از خانه هستیم در خانه هستیم.

سنسورها به دنبال خانه هستند ، می توانند به ما كمك كنند تا بفهمیم كه محیط ما چه سر و صدایی دارد و یا آلوده است. وسایل نقلیه خودمختار و شهرهای هوشمند می توانند نحوه ساخت و مدیریت فضاهای عمومی خود را تغییر دهند.

با این حال ، بسیاری از این نوآوری ها می تواند پیامدهای عمده ای بر حریم شخصی ما داشته باشد.

اینترنت اشیاء و خانه های هوشمند

/IOT/amazon-hom

برای مصرف کنندگان ، خانه هوشمند احتمالاً در جایی قرار دارد که احتمالاً با چیزهایی که از طریق اینترنت کار می کنند در تماس باشند و این زمینه ای است که شرکت های بزرگ فناوری (به ویژه آمازون ، گوگل و اپل) به سختی در حال رقابت هستند.

واضح ترین این اسپیکرهای هوشمند مانند Echoآمازون است ، اما همچنین می توان از شاخه های هوشمند ، لامپ های کم نور ، دوربین ، ترموستات و یخچال هوشمند بسیار مسخره استفاده کرد. اما علاوه بر نشان دادن اشتیاق شما به وسایل جدید براق ، یک عامل جدی تر برای برنامه های هوشمند در خانه وجود دارد. آنها ممکن است بتوانند با ایجاد ارتباط با خانواده و سرپرستان ، ارتباط خود را با خانواده ها و سرپرستان آسانتر کنند و از چگونگی پیشرفت آنها نظارت کنند. درک بهتر چگونگی عملکرد خانه های ما و امکان ترساندن آن تنظیمات می تواند به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک کند - به عنوان مثال با کاهش هزینه های گرمایش.

طی چند سال گذشته ، IoTبه یکی از مهمترین فناوری های قرن بیست و یکم بدل شده است. اکنون که می توانیم اشیاء روزمره - وسایل آشپزخانه ، اتومبیل ، ترموستات ، مانیتور کودک - را از طریق دستگاه های تعبیه شده به اینترنت وصل کنیم ، برقراری ارتباط یکپارچه بین افراد ، فرایندها و چیزها امکان پذیرتر شده است.

شرکت آذران تک برای حضور کسب و کار ها در دنیای دیجیتال تاسیس شده است. خدمات ما به سمت ایجاد تمرکز منحصر به فرد وب سایتها و استفاده از رسانه های اجتماعی برای هدایت ترافیک، آگاهی از برند ، اعتماد و وفاداری مشتری هدایت می شوند.


ثبت نظر