آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

زمانی که مشتریتان پول شمارا پرداخت نمی کند،چه کاری باید انجام دهید؟

زمانی که کار شما تمام می شود، فایل ها را تحویل داده اید و می خواهید صورتحساب را ارسال می کنید ممکن است که مشتریتان ناگهان از چهره زمین ناپدید می شود. آنها ایمیل های شما را نادیده می گیرند، زمانی که با آن ها تماس می گیرید به راحتی دروغ می گویند .پس حالا چکار باید کنید؟

در حالی که همیشه یک راه برای به دست آوردن پول برای شما وجود دارد پس از آنکه مشتری شما اقدام ناپدید شدن را برداشته است، شما گزینه هایی دارید. قبل از اینکه شما در کارو حرفه تان جان بگیرید، چندین چیز را می توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که برای زمان خود پول می گیرید.

قرارداد را ببندید.

این را نمی توان به اندازه کافی تحت فشار قرار داد. در حالی که قراردادهای مکالمه ای و ارتباطات ایمیل ممکن است در دادگاه باقی بمانند بهتر است یک قرارداد کتبی تهیه شود که به وضوح مشخص می کند که چه زمانی می خواهید پرداخت کنید و چه کاری انجام می دهید. این باعث می شود که شما در آینده دردسرهای فراوانی داشته باشید و نه تنها در بخش حقوقی.

فقط این کار را انجام دهید.

وبرای هر دلیلی قرارداد خود را لغو نکنید. شما می توانید شرایط را مورد مذاکره قرار دهید، اما هنگامی که قرارداد تنظیم می شود، در اکثر موارد محکم به آن بچسبید تا به انجام برسد.

Client

تحقیقات خود را انجام دهید.

یک ارجاع از یک دوست همیشه کافی نیست . سریعا یک جستجوی گوگل در کسب و کار مشتری خود انجام دهید و ببینید مردم چه چیزی درباره ی آن ها گفته اند. این همیشه برای افشای مشتریان کافی نیست، اما در هر مورد ارزش چند دقیقه کارآگاه بازی را دارد.

فاکتورهای خود را قسط بندی کنید.

ارسال یک فاکتور بزرگ پس از اتمام درخواست مشکل است. شما باید حداقل دو فاکتور داشته باشید: یکی در ابتدا (قبل از پرداخت) و یکی در پایان. شاید هرچه بیشتر هر قسمت از پروژه را کامل کنید. اگر مشتریان نپذیرند که سهم خود را پرداخت کنند، می توانید بلافاصله کار خود را متوقف کنید و بیشتر از این وقت خود را تلف نکنید.

Client

آرام باشید.

پس ، زمانی که فاکتور ارسال می شود و مشتری ناپدید می شود. اگر مطمئن نیستید پرداخت هنوز صورت می گیرد یا نه، آرام باشید. زندگی پر از اتفاق است و مشکلات ایجاد می شوند؛ همه ی مردم که در حال تلاش برای خراب کردن روز شما و یا کلاهبرداری از شما نیستند. تلفن خود را منفجر نکنید، مودب باشید و مایل باشید که ارتباط برقرار کنید، واما درباره پرداخت هزینه صحبت کنید. در صورتی که مشکلات مالی دارند، پیشنهاد می کنند که برنامه ای برای پرداخت را تهیه کنید. به آن ها وقت بدید که به ایمیل شما پاسخ دهند و انقدر مشکوک نباشید.

با مشتری تماس بگیرید.

چند هفته یا چند ماه گذشته ایمیل های یادآوری ارسال شده اند و شما مطمئن هستید که نادیده گرفته شده اید، زمان جدی گرفتن آن است. اگر ایمیل ها نادیده گرفته شوند، سعی کنید با شماره تلفن آن ها که در وبسایتشان است یا در صفحه لینک است تماس بگیرید. اگر در نزدیکی شما هستند، دفتر را متوقف کنید و به دنبال آن ها بروید. نه تنها به مشتری خود دسترسی پیدا کنید، بلکه افرادی که مسئول هستند: مدیرعامل، مدیر و غیره. شما ممکن است چیزی جز عذر خواهی بدست نیاورید، اما امتحانش ارزش است.

Client

تهدید به تعقیب کردن.

اغلب تهدید کافی است. پیش از اینکه وکیل بگیرید، یک راهنمایی واضح از اینکه چه مدت آنها باید بپردازند تنظیم کنید و ممکن است آنها را بترسانید تا اینکه پرداخت کنند. با این حال، اگر شما یک کسب و کار جدید با نام تجاری جدیدی را شروع کردید، آن ها ممکن است به صورت بلوف و چاخان با شما تماس بگیرند. نامه یا تماس تلفنی از یک وکیل ممکن است حتی این ترفند را انجام دهد.این گران قیمت ، وقت گیر و مزاحم است، اما دادگاه ادعای کوچک ممکن است راه حل باشد.

یک وکیل در منطقه خود بگیرید و برای پول خود بجنگید تا حق خود را پس بگیرید. با این حال، اگر مشتری شما پرداخت نمی کند زیرا واقعا هیچ پولی ندارند، و سابقه ی ورشکستی دارند، ممکن است که شما شانسی مداشته باشید. با این حال اگر آنها به سادگی از پرداخت شما فرار کنند، برای اینکه پرداختتان را بگیرید شانس خوبی دارید.

اگر صورتحساب شما کمتر از یک هزار دلار ارزش داشته باشد، بهتر است آن را کنار بگذارید و به اینکه بعدا پرداخت شود تمرکز کنید.

متاسفانه، همیشه چیزی را که قبلا خراب کرده اید نمیتوانید درستش کنید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید جلوگیری از وقوع آن درمرحله اول است. پس این نکاتی که در بالا ذکر کردیم را دنبال کنید و مطمئن شوید فاکتورها را قسمت بندی می کنید، و حتی اگر تقلب می کنید، زمان و پول زیادی را صرف نکنید.

نظرات خودرا باشرکت آذران تکدر میان بگذارید.


ثبت نظر