آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

آنالیز یوتیوب (معیارهایی که توجه شما را جلب میکند)

برای یک خالق محتوای YouTube، چه چیزی احتمالا از ویدیوهای خود مهم تر است؟ پاسخ صحیح این است که توانایی اندازه گیری موفقیت فیلم های خود را داشته باشد. مطمئنا بخش یوپیچی جادویی یوتیوب وجود ندارد که بنر را در همه ی ویدیوهای شما نشان می دهد که آیا آن را خوب انجام داد یا نه، اما خودتان با داشتن کمی دانش تجزیه و تحلیل از یوتیوب یاهو میتوانید این کار را انجام دهید.

YouTube Analyticsدر دسترس همه کانالها است. گفته می شود که افراد ناآگاه تقریبا همیشه در معرض ابتدایی ترین معیارهای مانند مشاهده تعداد یا زمان تماشا قرار می گیرند. در حالی که این درست است که این آمار خاص یک راه مهم برای دریافت ایده از انجام یک ویدیو خاص است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اینکه کانال YouTubeشما چه کار می کند، ما یک لیست از معیارهای مورد نیاز را به شما ارائه کرده ایم.

YouTube Analyticsچیست؟

What is YouTube Analytics

یوتیوب تجزیه و تحلیل یک مجموعه ای از معیارهای است که می تواند بینش ضروری را نسبت به نحوه عملکرد کانال شما به طور کلی و هر یک از فیلم های خود را به صورت جداگانه ارائه دهد. از چیزی به عنوان ساده به عنوان چند دیدگاه شما به جمعیت شناسی دقیق تر در مورد افرادی که در حقیقت محتوای خود را تماشا
می کنند، دریافت می کنند، این یک ابزاری است که شما متوجه خواهید شد که چگونه بدون آن زندگی
می کردید، زمانی که عادت داشتید آن را بررسی کنید.

YouTube Analyticsبرای بسیاری از سوالات شما پاسخ می دهد، از قبیل:

 • کانال من چطور است؟ بینش عالی درباره عملکرد ویدیو و عملکرد کانال خود را دریافت کنید.
 • چقدر پول من را می سازم؟ گزارش های درآمد آسان به شما نشان می دهد چقدر درآمد کسب کرده اید.
 • چه کسی کانال را تماشا می کند؟ تجزیه و تحلیل داده ها به مقیاس های کلیدی بیننده های کانال شما کمک می کند، که به شما اجازه می دهد تا به طور مناسب تر آنها را هدف قرار دهید و آنها را تامین کنید.

دسترسی به YouTube Analytics

برای به دست آوردن بهتر یا بدتر، روشهای متعددی برای دسترسی به YouTube Analyticsوجود دارد. مانند بسیاری از محصولات گوگل و یا متعلق به گوگل که یک تست A / Bبرای رانندگی است، گزینه های مختلفی را بسته به اینکه چه نسخه ای هستید، پیدا کنید.

Creator Studio(بتا) در مقابل Creator Studio Classic

گوگل در حال حاضر بیشترین نسخه ی YouTube Creator Studio(بتا) را در اختیار عموم قرار می دهد و این بیشتر از حد احتمال دارد که شما با پیروی از دستورالعمل های زیر ببینید. با این حال، قدیمی تر، "کلاسیک" خالق استودیو برخی از مزایای آن را دارد و برای کسانی که می خواهند با آن باقی بمانند در دسترس است. در حالی که اکثریت جزئیات ذکر شده مربوط به نسخه جدیدتر، نسخه بتا Studio Creatorاست، تفاوت در کجا برای پیدا کردن معیارها در هر نسخه جزئیات خواهد بود.

در اینجا نحوه دسترسی به YouTube Analyticsاز رایانه شما ارائه شده است.

 • به YouTubeوارد شوید و روی آیکون حسابتان در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.
 • روی Creator Studio(بتا) کلیک کنید. (نسخه قدیمی تنها "Creator Studio" می گوید).
 • در سمت چپ، Analyticsرا از منو انتخاب کنید.
  analytice youtube

اگر می خواهید برای دسترسی به YouTube Analyticsاز تلفن خود، هر دو کاربران iOSو کاربران Androidمی توانند برنامه YouTube Studioرا دانلود کنید.

دسترسی به YouTube Analytics

دسترسی به YouTube Analytics

هنگامی که وارد YouTube Creator Studioشوید و Analyticsرا از منو انتخاب کرده اید، شما با صفحه بررسی اجمالی YouTube Analyticsارائه می شود که یک لحظه از نحوه نمایش کانال های شما با نمایشگرهای کلیدی است. این منطقه اساسا نقطه راه اندازی خود را برای شیرجه رفتن و حتی عمیق تر است.

این منطقه دسترسی سریع به معیارهای مانند نمای کلی، زمان تماشای در دقیقه، مشترکین و درآمد تخمین شده را فراهم می کند. در نزدیکی سمت راست بالای این بخش یک محدوده زمانی است که می تواند برای نمایش نمودار در فواصل زمانی انتخاب شده تنظیم شود.

در زیر نمودار، شما دو بخش مهم را پیدا خواهید کرد که 48 ساعت در ویدیوهای بالا و نمایش های زمان واقعی خود برای کانال خود عکس می گیرند. پیوند مشاهده بیشتر از شما برای مشاهده اطلاعات اضافی برای هر دو بخش دعوت می کند.

YouTube Analytics

همانطور که در بالا ذکر شد، چندین معیار در YouTube Analyticsوجود دارد که بینش ارزشمندی را ارائه می دهند. در زیر مواردی هست که شما کاملا مایلید بدانید که اطمینان حاصل کنید که در پلتفرم به خوبی شناخته شده هستید. در نهایت، آنها در صورت نیاز به تنظیمات کانال یا محتوای شما کمک خواهند کرد.

1. زمان تماشا

Watch-Time

زمان تماشا استاندارد خود توضیحی است، که نشان می دهد کل مقدار دقیقه از تماشای کانال خود یا ویدیو خاص نسبت به دوره قبلی است. این مدت زمان را می توانید تنظیم کنید درست همانطور که در یوتیوب استودیو یورو در نزدیکی سمت راست بالای صفحه قرار دارید.

برای ارزیابی این زمان استاندارد، نیازی نیست که یک تحلیلگر باشید. اگر کانال یا ویدیوی شما را زمان زیادی تماشا می کنند، کاری درست انجام می دهید. به خاطر داشته باشید که "نوع ویدیو"یا "کانال"ممکن است زمان تماشایی بیشتری را نسبت به دیگران داشته باشد. اگر یک DIYدارید یا اینکه مردم چگونه به آن کانال نیاز دارند که برای انجام یک کار خاص به دنبال آن باشند، ممکن است زمان تماشای خاصی را در یک ویدیو مشخص مشاهده کنید، بلکه باید در نظر بگیرید که چگونه افراد تماشا یا استفاده از YouTubeرا بررسی می کنند. در مورد این مثال، ممکن است کسی بیش از نیمه از طریق هر پروژه DIYشما یک ویدیو داشته باشید و فقط نیاز به دیدن یک قسمت خاص برای پایان دادن به آنچه که انجام داده اید را انجام دهد.

برای Creator Studioکلاسیک، می توانید آن را با رفتن به صفحه بازبینی، با کلیک بر روی پیکان گسترش در کنار Analyticsدر منوی سمت چپ، و سپس نظرات را انتخاب کنید.

2. نمایش ها

یکی دیگر از استاندارد های خود توضیحی است، اما چگونه دیدگاه ها شمارش می شوند، به همان اندازه که شما فکر می کنید، سخت نیست. برای مشاهده به عنوان یک نظر، حداقل 30 ثانیه از یک ویدیو باید تماشا شود.

این یک آمار است که می تواند به راحتی فریب یا خریداری شود، اگر بخواهید مسیر غیرقابل پیش بینی، پرداخت مردم یا سرویس را برای مشاهده کانال و یا نمایش ویدیوها خود بیابید. بنابراین، با توجه به استراتژی محتوا و نشر، می تواند در مقایسه با برخی دیگر موجود در مقایسه با آمار غیر قابل اطمینان باشد.

Views

با این حال، این یکی از آمار به راحتی قابل درک است، و به نوبه خود، یکی که اغلب مورد جستجو برای اندازه گیری موفقیت است. چرا؟ به سادگی به این دلیل که بیشتر تعداد مشاهده، شانس بیشتر کسی ممکن است مایل به تماشای ویدئو شما. بنابراین به یوتیوب بروید. چند ویدیو برای انتخاب وجود دارد، اما شما به 5 فیلم برتر نگاه می کنید. در حالی که یک ویدیو دارای 100،000 نمایش است، دیگران از 100 تا 2000 نمایش می بینند. شما به احتمال زیاد ویدیو را با بیشترین تعداد مشاهده مشاهده می کنید، زیرا این قابلیت اطمینان را می دهد.

سلب مسئولیت: تعداد مشاهده بر صنعت و نوع محتوای شما متکی است. آمار دقیقی برای هدف گیری وجود ندارد، اما فقط برای شناسایی نزدیکترین و بهترین رقبا، و هدف گرفتن عدد بهتر از آنها است.

از کجا پیداش کنم؟ شما می توانید مشاهده کنید در کنار زمان تماشا در هر دو صفحه ی بررسی اجمالی YouTubeبرای کانال شما به صورت یک کل یا برای ویدیوهای شخصی.

برای Creator Studioکلاسیک، می توانید آن را با رفتن به صفحه مرورگر، با کلیک بر روی پیکان گسترش در کنار "Analytics" در منوی سمت چپ، و سپس "ساعت تماشای" را انتخاب کنید. از آنجا، به سادگی با کلیک بر روی " نمایش ها "tab.

03. مکان های پخش

مکان پخش اشاره به مکان یوتیوب ویدیو تماشا می شود که به نظر می رسد واضح است. گفتم، شاید شما تمام راههایی را که می توانید ویدیو را در پلتفرم تماشا کنید، در نظر نگیرید. از این صفحه تماشای YouTube، به یک ویدیو اشاره شده یا یک ویدیو جاسازی شده در وبسایت، این اطلاعات در این بخش جزئیات خواهد بود.

برای کانال شما:

 • روی مشاهده بیشتر در زیر نمودار موجود در صفحه بررسی اجمالی YouTube Analyticsکلیک کنید.
 • زبانه "بیشتر" در سمت راست از گزینه های tabbedرا انتخاب کنید.
 • مکان های پخش را انتخاب کنید.

برای ویدیو فردی، اساسا همان مسیر است:

 • روی عنوان ویدیو مورد نظر کلیک کنید.
 • روی مشاهده بیشتر در زیر نمودار موجود در صفحه بررسی اجمالی YouTube Analyticsکلیک کنید.
 • زبانه "بیشتر" در سمت راست از گزینه های tabbedرا انتخاب کنید.
 • مکان های پخش را انتخاب کنید.

برای Creator Studioکلاسیک، می توانید آن را با رفتن به صفحه بازبینی، با کلیک بر روی پیکان گسترش در کنار "Analytics" در منوی سمت چپ، سپس "مکان های پخش" را انتخاب کنید.

04. منابع ترافیکی

Traffic sources

منابع ترافیکی یک متریک بسیار مهم برای ردیابی است و بینش را در مورد اینکه کدام روش برای کانال شما و ویدیوهای شما مناسب است، ارائه می دهد. این بخش نشان می دهد که بینندگان شما از منابع مانند تبلیغات یوتیوب، خارجی (مکان هایی که به طور مستقیم از یوتیوب، مانند جستجوی گوگل)، جستجوی یوتیوب، لیست های پخش، ویژگی های مرور و چندین منبع دیگر نیست، می آیند. شما می توانید حتی با کلیک کردن بر روی هر منبع ترافیک اطلاعات بیشتری را تمرین کنید.

از دیدگاه SEO، این بخش طلایی است. اگر بر روی "جستجوی یوتیوب" در بخش منابع ترافیک کلیک کنید، دقیقا همان چیزی است که مردم در YouTubeجستجو کردند قبل از کلیک روی ویدیو شما. این می تواند به شما برای بهینه سازی استراتژی SEOبرای فیلم هایتان کمک کند.

از کجا پیداش کردی؟ برای پیدا کردن منابع ترافیکی برای هر دو کانال یا یک ویدیو شخصی، روی گزینه "مشاهده بیشتر" زیر نمودار نمای کلی کلیک کنید و از برگه "Traffic Sources" در بالای صفحه کلیک کنید. به سادگی "منابع ترافیکی" را از طریق "تبادل نظر" در صفحه "بررسی" دسترسی پیدا کنید.

برای Creator Studioکلاسیک، می توانید آن را با رفتن به صفحه Overview، با کلیک بر روی پیکان گسترش در کنار "Analytics" در منوی سمت چپ، و سپس "منابع ترافیکی" را انتخاب کنید.

05. جمعیت شناسی مخاطبان

بدست آوردن بینش در مورد اینکه برای مخاطب شما چه چیزی می تواند فوق العاده ارزشمند باشد و به شما اجازه می دهد تا بدانید که آیا شما به این هدف رسیده اید یا اینکه آیا تغییراتی وجود دارد که بتواند آنها را برای تجدید نظر به مخاطبان دیگر تغییر دهد؟ YouTube Analyticsبه بینش جغرافیایی، سن و جنسیت مخاطبان شما کمک می کند.

برای Creator Studioکلاسیک، می توانید آن را با رفتن به صفحه بررسی، با کلیک بر روی پیکان گسترش در کنار Analyticsدر منوی سمت چپ، سپس Demographicsرا انتخاب کنید.

6. مشترکین

یک متریک عالی برای دیدن اینکه چگونه ویدیوهای شما شمار مشترک شما را در کانال YouTubeافزایشمی دهد. این بخش تعداد مشترکین موجود در دوره زمانی انتخاب شده را نشان می دهد.

در زیر این نمودار نمای کلی، موارد کمی جالب تر می شود، زیرا 50 فیلم برتر و تعداد مشترکین که در آن دوره زمانی به دست آمده یا از دست داده اند را نشان می دهد. اگر افزایش شمار مشترک برای یک ویدیو خاص را مشاهده کنید، ممکن است با مخاطبان شما تداخل ایجاد کند، بنابراین شما می توانید سعی کنید همچنان تولید نوعی از مطالب را برای تکثیر موفقیت های خود ادامه دهید. اگر ببینید مخالفت اتفاق می افتد - از دست دادن مشترکان - شاید شما باید بر روی آن نوع از مطالب که پیش رو دارید، مقیاس پذیری کنید.

برای Creator Studioکلاسیک، می توانید آن را با رفتن به صفحه بررسی، با کلیک بر روی پیکان گسترش در کنار "Analytics" در منوی سمت چپ، و سپس "مشترکین" را انتخاب کنید.

7. دوست داشتن یا نداشتن

07. Likes and dislikes

در حالی که دوستداران و مخالفان از لحاظ فنی یک متریک (استاندارد) هستند که می توانندبا جذب علاقه مندان به اشخاص ثالث، "مبهوت" و یا مبهم باشد، هنوز هم یک معیار مناسب است که بسیاری از آنها به دنبال بینش بیشتری خواهند بود. این بخش به شما اجازه می دهد تا بر روی ویدیوهای خود مانند دیگران و نادیده گرفتن آنها و مقایسه آنها با معیارهای دیگر در فرمت های مختلف چندگانه، و در عین حال می توانید بینش بسیار جالبی را ارائه دهید، مهم نیست که بیش از این متریک را تحمل کنید.

هنگامی که به کانال و ویدیوهای شما علاقه مند و دوست نداشتن می آید، می خواهید به نمایش "کلاسیک" بروید، همانطور که بیشترین جزئیات را ارائه می دهد. خوشبختانه، میتوانید با کلیک روی پیوند Creator Studio Classicدر منوی سمت چپ، هر زمان که میخواهید، به نمایش کلاسیک بازگردید.

برای Creator Studioکلاسیک، می توانید آن را با رفتن به صفحه مرورگر، با کلیک بر روی پیکان گسترش در کنار "Analytics" در منوی سمت چپ، و سپس "دوستداران و دوست نداشتن" را انتخاب کنید.

8 . نظرات

بیایید فقط این را از راه خارج کنیم. مردم در نظرات یوتیوب خجالت می کشند، بنابراین مهم است که همه را جدی نگیرید. با این حال، نظرات یک روش عالی برای اندازه گیری تعامل محتوای شما و دریافت بازخورد ارزشمند از مخاطبان شما هستند. یکی دیگر از متریک که در Studio Creatorکلاسی بهتر است، شما می توانید تعداد نظرات را در یک مقدار مشخصی از زمان در مجموعه ای از نمودار های مختلف مشاهده کنید. شما همچنین می توانید یک متریک اضافی برای مقایسه نظرات در مقابل برای بینش بیشتر، مانند دوست یا دوست نداشتن اضافه کنید.

از کجا پیداش کردی؟ همانطور که در بالا ذکر شد، این متریک بهتر استودیو کلاسیک ایجاد شده است. شما می توانید آن را با رفتن به استودیوی کلاسیک خالق، با کلیک بر روی فلش گسترش در کنار "تجزیه و تحلیل" و سپس "نظرات" را انتخاب کنید.

09. به اشتراک گذاری

سهام می تواند معیار باورنکردنی مهم باشد، زیرا اندازه گیری تعامل بسیار خوبی است. در حالی که اشتراک ویدیو یوتیلی سخت نیست، تلاش بیشتری نسبت به یک ساده ساده است. دریافت تعداد زیادی از سهام همچنین یک علامت برای محتوای شما است، پس افتخار کنید!

09. Sharing

در اینجا، تعداد اشتراک های کانال یا ویدیو شما را در زمان مشخص شده انتخاب کرده اید. همچنین می توانید ببینید که چه روش هایی برای اشتراک گذاری فیلم ها، مانند فیس بوک، کپی به کلیپ بورد، Whatsappو غیره استفاده می شود.

جایی که آن را پیدا کنید؟ بخش اشتراک گذاری یوتیوب Analyticsرا می توانید با رفتن به صفحه نمای کلی کانال یا یک صفحه نمای کلی ویدئو و کلیک بر روی گزینه مشاهده بیشتر زیر نمودار. از آنجا، روی بیشتر کلیک کنید و سپس اشتراکگذاری خدمات.

برای Creator Studioکلاسیک، می توانید آن را با رفتن به صفحه بازبینی، با کلیک بر روی پیکان گسترش در کنار "Analytics" در منوی سمت چپ، سپس "اشتراک گذاری" را انتخاب کنید.

10. درآمد

اگر شما در حال استفاده از تبلیغات YouTubeهستید، می توانید ببینید که در YouTube Analyticsچگونه عمل می کنند.

10. Revenue

این بخش "Overview" جزئیات درآمد کل درآمد شما (درآمد خالص)، بازبینی های کسب شده از درآمد و CPMمبتنی بر پخش (هزینه برای هر 1000 نمایش) را نشان می دهد. همچنین چند زیر بخش وجود دارد که هر کدام می توانند از طریق درآمد ماهانه تخمین زده شده، فیلم های با درآمد بالا، منابع درآمد، انواع آگهی ها و درآمد معامله ای حتی بیشتر از دیگر درآمدهای حفر شده نیز درآید.

اگر شما در تلاش برای کسب درآمد از ویدیوهای یوتیوب خود هستید یا به پول در ویدیوهای YouTubeمتکی هستید، می توانید حداقل اطمینان حاصل کنید که تجزیه و تحلیل ارائه دهنده گزینه های گوناگون برای کمک به پیگیری پیشرفت شما در طول مسیر است.

از کجا پیدا کنید ؟: برای دسترسی به این قسمت با کلیک بر روی زبانه درآمد درآمد در صفحه خلاصه استودیو خالق.

برای Creator Studioکلاسیک، می توانید آن را با رفتن به صفحه بازبینی، با کلیک بر روی پیکان گسترش در کنار "Analytics" در منوی سمت چپ، و سپس "درآمد" را انتخاب کنید.

آماده هستید تا ویدیوهای خود را به سطح آنلاین بعدی ببرید؟ وب سایت ویدیو خود را امروز ایجاد کنید!

شرکت آذران تکهمراه با تیمی متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی سایت،مشاور شما در طراحی سایت شخصی،شرکتی،فروشگاه اینترنتی و سیستم مدیریت محتوا میباشد


ثبت نظر