آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

10 روند تجارت الکترونیکی که باید در سال 2020 بدانید(قسمت اول)

در سال 1995 ، اولین سفارش به صورت آنلاین در آمازون سفارش داده شد. حدود 20 سال بعد ، صنعت تجارت الکترونیکی بیش از 2 تریلیون دلار آمریکا در سراسر جهان فروش داشته است.

تجارت الکترونیک بازار خرده فروشی را متحول کرده است. این تحقق یافته است تا نیازهای متنوع مردم را برآورده کند و خرید آنلاین را برای مشتری مدرن آسانتر سازد.

با شروع کار ، تجارت الکترونیک در قابلیت های خود نسبتاً محدود بود. اما دیگر نه چه این سفارشی سازی ، چه سیاست های برگشتی پیشرفته ، چه ادغام بهبود یافته ، همه این تغییرات (در میان تعداد بی شماری دیگر) دنیای تجارت را با طوفان گرفتار کرده است. و سال 2020 برای تغییر و تحول بیشتر دنیای تجارت است.

چرا روندهای تجارت الکترونیک اینقدر مهم هستند؟

دنیای تجارت الکترونیک در حال رقابتی شدن است. برای عقب نماندن از رقابت ، روند تجارت الکترونیک باید دائماً مورد نظارت قرار گیرد. مهم نیست در حال حاضر فروشگاه تجارت الکترونیک شما چقدر بالغ است ، اگر از روند تجارت الکترونیک پیروی نکنید ، خطر سقوط شدید را به دنبال خواهید داشت.

شما باید برای اطمینان از موفقیت در آینده به دنبال پیشرفت باشید. از آنجا که ما به سال 2020 حرکت می کنیم ، شما باید از این روندها آگاهی داشته باشید تا از آنها استفاده کنید.

به همین دلیل بسیار مهم است که روند تجارت الکترونیکی به موقع تحلیل و اتخاذ شود. با این کار می توانید برند تجارت الکترونیک خود را به جلو سوق دهید و از رقابت خود جلو بروید.

روندهای برتر تجارت الکترونیک 2020:

آیا نمی دانید آینده تجارت الکترونیک چگونه به نظر می رسد؟ آیا می خواهید بررسی کنید که چه روندهایی موفقیت فروشگاه اینترنتی شما را شکل می دهد؟ در اینجا 10 روند برتر تجارت الکترونیکی برای سال 2020 آورده شده است که باید در جستجوی آن باشید.

  • رشد فروش آنلاین غیر قابل توقف است

فروش تجارت الکترونیکی به طور مداوم و به دلایل خوبی در حال رشد است. خرید آنلاین یکی از محبوب ترین فعالیت های آنلاین است. پیش بینی می شود این فروش از 1.3 تریلیون در سال 2014 به 4.5 تریلیون در سال 2021 افزایش یابد (Statista، 2019).
1. Online Sales Growth is Unstoppable

این یک چهره عظیم است این به معنی رشد سه برابری در طول 7 سال است.

حتی اگر خرید آنلاین یکی از محبوب ترین فعالیت های آنلاین باشد ، میزان استفاده در منطقه متفاوت است. با افزایش محبوبیت فروشگاه های تجارت الکترونیک ، تعداد فزاینده ای از مردم به سمت خرید آنلاین روی می آورند.

این افزایش در خرید آنلاین می تواند به عوامل مختلفی نسبت داده شود. یكی از اصلی ترین آنها ، مسلماً میزان راحتی است كه در اختیار خریداران آنلاین قرار می گیرد.

همچنین اعتماد به نفس خریداران آنلاین هنگام خرید آنلاین و همچنین بهبود تجربه وب سایت افزایش یافته است. در یک مقطع ، مردم تردید داشتند وسایل را بصورت آنلاین بخرند ، اما دیگر اینگونه نیست.

وب سایت ها بیشتر مشتری پسند ساخته شده اند. با تمام راحتی که ارائه می شود ، جای تعجب نیست که رشد فروش آنلاین غیرقابل توقف می شود.

  • موضوعات محیطیموثر بر خریداران

نیمی از مصرف کنندگان دیجیتال می گویند که نگرانی های زیست محیطی بر تصمیمات خرید آنها تأثیر می گذارد.

مشاغل تجارت الکترونیک باید در ایجاد شیوه های پایدار تر تلاش کنند. مردم اکنون نسبت به گذشته و به دلایل مناسب نسبت به گذشته نسبت به محیط زیست آگاه تر می شوند.

مشاغل آنلاین باید قدم بردارند و اطمینان حاصل کنند که شیوه های آنها سازگار با محیط زیست است. این شامل شیوه های تهیه محصولات از سازمان های تجارت عادلانه برای کمک به ایجاد یک فضای تجارت الکترونیک سبزتر است.

مصرف کنندگان احساس مسئولیت بیشتری نسبت به کره زمین دارند و این به نوبه خود باعث افزایش مسئولیت برندها برای تأمین نیازهای سازگار با محیط زیست مشتریان می شود.

  • خرید موبایل در حال رشد است

رشد تجارت موبایل قابل توجه بوده است. از سال 2016 ، میزان فروش از طریق دستگاه های تلفن همراه 15٪ افزایش یافته است.

3. Mobile Shopping is Growing

تا پایان سال 2021 ، 73 درصد از فروش تجارت الکترونیکی روی یک دستگاه تلفن همراه انجام می شود (Statista، 2019). این ارقام را نمی توان نادیده گرفت. بهبود تجربه تجارت الکترونیکی برای مشتریان تلفن همراه می تواند فرصتی بزرگ برای مشاغل باشد.

رشد تجارت الکترونیکی تا حدودی با افزایش استفاده از دستگاه های تلفن همراه هدایت شده است. مردم فقط آنلاین خرید نمی کنند ، آنها همچنین از دستگاه های تلفن همراه خود برای مرور یا تحقیق استفاده می کنند قبل از اینکه فکر خود را درباره خرید خود انجام دهند.

با افزایش اعتماد به خرید آنلاین ، مصرف کنندگان احساس راحتی بیشتری نسبت به گذشته در دستگاه های تلفن همراه می کنند. مخصوصاً وقتی صحبت از Millenials و Gen Z می شود که در محاصره رایانه و اینترنت بزرگ شده اند.

این نسل ها نیز در مقایسه با نسل های قدیمی بیشتر به احتمال زیاد با استفاده از دستگاه های تلفن همراه خود به صورت آنلاین خرید می کنند.

در نتیجه اکنون تعداد سایت های بیشتر و بیشتری برای استفاده از موبایل بهینه شده است. اطمینان حاصل کنید که نه تنها وب سایت شما بلکه فروشگاه آنلاین شما برای دستگاه های تلفن همراه نیز بهینه شده است. با این کار ، تجارت الکترونیک را برای مخاطبان بزرگتر ساده تر و در دسترس تر می کنید.

  • ظهور تجارت صوتی

خرید صوتی در بین کاربران اینترنت رو به رشد است. پیش بینی می شود این تعداد تا سال 2022 افزایش داشته باشد.

4. Rise of Voice Commerce

این روند تجارت الکترونیکی عمدتاً از سال 2014 میلادی پس از راه اندازی آمازون بلندگوهای هوشمند خود یعنی Echo از محبوبیت رشد یافته است. در حالی که خرید صوتی هنوز در مراحل اولیه خود است ، این آمار به ما نشان می دهد که طی سالهای آینده محبوبیت بیشتری پیدا می کند.

خرید صوتی یک تجربه غیر بصری است ، به این معنی که مشتریان مجبور هستند محصولات خود را با ارائه توضیحی لفظی از آنچه می خواهند انتخاب کنند. این دامنه قبل از انتخاب محصول دامنه مرور برای یک محصول را محدود می کند.

خرید صوتی عمدتا توسط مشتریان به عنوان کانال فروش استفاده می شود. این بدان معنی است که به جای استفاده از جستجوی صوتی به عنوان یک تجربه مرور برای تحقیق در مورد آنچه باید خریداری کنند ، هنگامی که تصمیم به خرید خود گرفته اند ، از جستجوی صوتی استفاده می کنند.

محصولات خریداری شده از طریق جستجوی صوتی معمولاً محصولاتی کم ارزش هستند و دسته بندی هایی از قبیل اقلام غذایی ، یا لوازم الکترونیکی کم هزینه و محصولات خانگی را شامل می شوند.

افزایش علاقه به خرید صوتی بدان معنی است که مشاغل باید هنگام خرید محصولات ، توجه داشته باشند و به مشتریان راحتی ارائه دهند.

  • تحول نقش رسانه های اجتماعی در تجارت الکترونیک

رسانه های اجتماعی شیوه زندگی روزمره ما را تغییر داده اند و این شامل نحوه خرید چیزها نیز می شود. این یک فرصت عالی برای برندهاست که در مورد چگونگی بهبود موقعیت خود در رسانه های اجتماعی فکر کنند.

5. Evolving Role of Social Media in Ecommerce

رسانه های اجتماعی بستر خوبی برای کشف برندها است. با توجه به اینکه مصرف کنندگان وقت بیشتری را در رسانه های اجتماعی می گذرانند ، مانند اینستاگرام ، مشاغل تجارت الکترونیک می توانند از تأثیر گذاران اینستاگرام کمک بگیرند تا شانس کشف خود توسط مخاطبان هدف خود را افزایش دهند.

علاوه بر این ، با سیستم عامل هایی مانند Shopify ، مشاغل می توانند فروشگاه آنلاین خود را با سیستم عامل های رسانه های اجتماعی پیوند دهند تا افراد بتوانند از فروشگاه های موجود در بستر رسانه های اجتماعی خریداری کنند و این کار را نسبتاً آسان انجام دهند.

اینستاگرام و فیس بوک (و همچنین سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی) برای رفع نیازهای راحتی خریداران آنلاین دائماً به روز می شوند. این سیستم عامل های رسانه های اجتماعی به عنوان کانال هایی برای الهام بخش عمل می کنند ، و این امکان را می دهد که مارکها در حالی که افراد از طریق فیدهای خود در حال پیمایش هستند ، کشف شوند.

از آنجا که رسانه های اجتماعی همچنان به بخشی عادی از زندگی روزمره ما تبدیل می شوند ، قدرت آن برای تأثیرگذاری بر روند تجارت الکترونیک فقط افزایش می یابد. به همین دلیل برندها باید رویکرد استراتژیک اجتماعی خود رویکرد متمرکز خرید را اتخاذ کنند.

شرکت آذران تک برای حضور کسب و کار ها در دنیای دیجیتال تاسیس شده است. خدمات ما به سمت ایجاد تمرکز منحصر به فرد وب سایتها و استفاده از رسانه های اجتماعی برای هدایت ترافیک، آگاهی از برند ، اعتماد و وفاداری مشتری هدایت می شوند


ثبت نظر