آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

دلایل ترک وب سایت شما

اگر متوجه شدید که افراد وب سایت شما را ترک می کنند، احتمالا فکر می کنید دلیل آن این است که صفحه به اندازه کافی خوب نیست. اما این دلیل بسیار ساده ای از پاسخ است که با بسیاری از عوامل مرتبط است.

اگر سایت شما "به اندازه کافی خوب نیست"، پس شما باید بدانید که چرا اینگونه است.

برای مثال، اگر صفحه نخست سایت شما به نظر مورد انتظار نیست، شما نمی توانید آن را در نسخه ضعیف سرزنش کنید. در حالی که باید توجه داشته باشید، دیگر عوامل می توانند در این مسئله نقش داشته باشند. از آنجایی که وب سایت شما یک ساختار پیچیده است، باید همه عوامل مرتبط را که در ناکارآمدی آن نقش دارند، بررسی کنید.

بنابراین، رویکرد آماری بیشتری را اتخاذ کنید و شروع به پیشرفت وب سایت خود کنید.

با ارقام در دست، شما می توانید تغییرات لازم را برای حفظ بازدید کنندگان و افزایش نرخ تبدیل خود را انجام دهید.

ما در این مقاله سعی کرده ایم دلایل و اصلاحات راکه ممکن است مخاطب به واسطه ی آن سایت شما را ترک می کند، برای شما شرح دهیم:

 1. وبسایت آهسته
  slow_website

آمار نشان داده است که: 40 درصد از مردم وب سایتی را ترک می کنند که برای بارگیری بیش از 3 ثانیه طول می کشد.

به عنوان یک مشتری، زمان شما از ماهیت است. یک رستوران که طول می کشد برای سفارش به مشتریان خود احساس ناخوشایند و ناخواسته می دهد. در نتیجه، آنها مجبور به جستجوی جایگزین هایی می شوند که می توانند همان نوع غذا را دریافت کنند، اما با سرویس بهتر.

این همان چیزی است که بازدیدکنندگان با یک سایت بارگیری انجام می دهند. به جای اینکه وقت خود را برای انتظار کشیدن بارگذاری سایت شما بگذارند، تمرکز خود را بر روی وب سایت دیگری که حاوی همان اطلاعاتی است که سایت شما در حال آپلود آن است، اما به مراتب سریعتر از سایت شماست ،می کنند. شما فکر می کنید که سه ثانیه بیش از حد کوچک است و حاشیه خطا برای ایجاد تفاوت. اما، هر بار دوم با سرعت بارگذاری سایت شما محاسبه می شود. هر چه طول بکشد، برای بارگذاری آن به طور کامل، بازدیدکنندگان بیشتری که از دست می دهید، حتی قبل از دیدن محتوای شما.

در اینجا چند راه برای بهبود سرعت بارگذاری سایت شما وجود دارد:

میزبانی وب خود را تغییر دهید همه میزبان های وب برابر نیستند. برخی از اطلاعات باعث می شود اطلاعات مربوط به پردازش سایت شما سریعتر از دیگران باشد. از آنجا که میزبان های زیادی برای انتخاب وجود دارد و زمان کافی برای آزمایش هر یک از آنها وجود ندارد، به این صفحه مفید مراجعه کنید تا به شما در پیدا کردن میزبانی وب مناسب برای شما کمک کنید.

 • بهینه سازی پایگاه دادهخود را تمیز کردن سطل زباله در پایگاه داده خود مانند بازخوانی پست، محتوای یتیم و تکراری، به ذخیره فضای دیسک در میزبانی شما کمک می کند.
 • از یک ابزار ذخیره سازی استفاده کنید.این نوع از ابزار هر زمان که صفحه شما را میبیند فایلها را در درایوهای محلی بازدیدکنندگان ذخیره میکند. اگر آنها مجددا بازدید کنند، داده های موجود در درایو محلی خود بارگذاری می شوند، و سایت شما سریع تر از پایان خود بارگیری می شود.
 • تصاویر خود را فشرده کنید.فشرده سازی تصاویر حجم فایل خود را بدون از دست دادن کیفیت آن ،کاهش دهید. شما می توانید از Optimizillaبرای بهینه سازی تصاویر قبل از آپلود استفاده کنید. برای کاربران وردپرس، پلاگین های تصویر کار کثیف را برای شما انجام خواهد داد.
 1. طراحی وب سایت جذاب
  web-design

تعادل بین عملکرد و طراحی یک چالش برای صاحبان سایت بوده است. اکثر آنها با سایت هایی که بیش از حد نرم و سنگین هستند، حل می شوند. با پیدا کردن زمین میانی بین ابزار و زیبایی، شما می توانید یک تجربه کاربری یکپارچه برای بازدید کنندگان ارائه دهید.

ظاهر نقش مهمی در نگه داشتن افراد مرتبط با سایت شما دارد. ارزش گذاری دیگر به معنای دادن محتوای مفید و عملی آن نیست. به همین دلیل است که شما باید به ایجاد محتوا در یک سطح جامع احتیاج داشته باشید. به غیر از کیفیت محتوا، شما باید در نظر بگیرید که چگونه محتوای ارائه شده است.

از آنجایی که بیشتر تغییرات طراحی نیاز به دانش فنی و خلاق دارند، ممکن است برای تغییرات انجام شده نیاز به کمک حرفه ای داشته باشید.

با این حال، در اینجا راه های ساده ای وجود دارد که می توانید انجام دهید تا سایت شما بسیار بهتر شود:

 • تم خود را تغییر دهید. به روز رسانی تم یک بار در یک زمان نفش تازه در وبلاگ خود را خواهد شد. آسان است که از تم به تم با استفاده از وردپرس را تغییر دهید هر چند ممکن است شما نیاز به ایجاد تغییرات جزئی برای بهینه سازی طراحی تم در تمام صفحات داشته باشید.
 • فونت را تغییر دهید. Arialو Times New Roman، در حالی که فونت مورد آزمایش قرار دارند، سایت شما را منحصر به فرد نخواهد ساخت. شما مجبور نیستید یک فونت را انتخاب کنید که "وجود دارد"، اما انتخاب یک فونت جایگزین به طور معمول باعث می شود سایت شما جالب تر شود.
 • از تصاویر بهتر استفاده کنید.اگر از عکس های موجود برای محتوای خود استفاده می کنید، در نظر بگیرید که تصاویر خود را طراحی کنید تا از آنها بی تفاوت بمانید. یک ابزار مانند Canvaبه شما امکان می دهد عکس های مارکدار را از عکس های سهام خود برای ایجاد حداکثر اثر ایجاد کنید.
 1. پاسخگو نبودن

ما زمان زیادی را با تلفن همراهمان صرف می کنیم. طراحی وبسایت شما برای خنثی کردن حس کاربر تلفن همراه مهم است.

هنوز هم وجود دارد، سایت هایی را که تقویت می کنند تا همان طرح مورد استفاده را در دسکتاپ به نمای تلفن همراه داشته باشد. در نتیجه، کاربران تلفن همراه وقت دشواری در مرور وب سایت ها دارند، زیرا آنها باید به سمت چپ و راست برای دیدن بخش های مختلف صفحه بکشند.

با ساختن سایت شما برای تلفن همراه، کاربران فقط باید روی صفحه نمایش خود را به بالا و پایین بکشند. این باعث می شود که تجربه کاربری بسیار شهودی و راحت تر باشد و افزایش احتمال بازدید از بازدید کنندگان شما و مرور محتوا را بیشتر می کند.

اگر وب سایت شما برای دستگاه های تلفن همراه بهینه نشده است، در زیر راههایی وجود دارد که می توانید آن را دوستانه تر کنید:

 • یک تم پاسخگو را انتخاب کنید.وردپرس دارای تم پاسخگو در مخزن تم است. پیدا کردن یک موضوع پاسخگو (که همچنین برای موتورهای جستجو بهینه شده است) نباید خیلی دشوار باشد.
 • کاهش اندازه صفحه. ساخت صفحات شما با فشرده سازی تصاویر و حذف منابع کمک خواهد کرد که دستگاه تلفن همراه محتوای شما را بسیار ساده تر و سریع تر بارگذاری کند.
 1. محتوای بهینه سازی نشده
   content is unoptimized your-website

آمارنشان می دهد: فقط 10 تا 20 درصد خوانندگان تا پایان وب سایت را مطالعه می کنند. (منبع)

شما باید سعی کنید از انتشار پست های بی ارزش و بی محتوا دوری کنید در غیر اینصورت، اگر پست شما پر ارزش باشد، نه همه خوانندگان، آن را بازدید می کنند.

در حقیقت، حتی اگر محتویات جامع و مرتبط را منتشر کرده باشید، حتی بیشتر آن ها از بالا به پایین خواندن نخواهند داشت!

مردم به راحتی در اینترنت مبهوت می شوند. اگر محتوای شما نمیتواند جذب کند و توجه خود را حفظ کند، سایت شما میزان بازده بالا را ببینید یا خیر.

در اینجا راه هایی برای نگه داشتن خوانندگان خود در محتویات خود با استفاده از آن اسکن می شود:

 • استفاده از قالب بندی.کلمات و عبارات مهم را با استفاده از جسورانه، نشانه ای و برجسته سازی کنید. با کمی استفاده از قالب بندی، به طوری که نقاط بحرانی تاثیر بیشتری بگذارد.
 • استفاده از زیرشاخه ها.با استفاده از زیرمجموعه ها (h2، h3، و غیره) پاراگراف ها و احکام را فراموش کنید. برچسب ها همچنین به سازماندهی جریان محتوای شما برای اهداف جستجوگرها کمک می کنند.
 • استفاده از تصاویر. نمایش تصاویر در محتویات خود را برای شکستن یکنواختی متن است. از تصاویر دلخواه مانند الگوهای رفتاری، نقل قولها یا آمار استفاده کنید تا بتوانید تا زمانی که امکان دارد بازدیدکنندگان خود را در آن نگه دارید.
 1. بازدیدکنندگان نمی دانند چه باید بکنند

آمار نشان می دهد: یک نرخ تبدیل وب سایت معمولی به طور متوسط حدود 2.35٪است. اما 10٪از شرکت های بزرگ نرخ تبدیل 3 تا 5 برابر بیشتر از میانگین دارند. (منبع)

اگر در صفحات شما یک تماس به عمل (CTA) نداشته باشید و یا حتی از نرخ تبدیل آن آگاه نباشید، هیچ تعجبی نیست که چرا کاربران وب سایت شما را ترک می کنند!

CTAشما باید به همین دلیل است که صفحه شما در وهله اول وجود دارد. یک هدف مشخص برای سایت و صفحات آن به شما امکان می دهد که ارتباط بهتر با خوانندگان و مخاطبان خود ایجاد کنید. با تعیین نوع CTAهر یک از صفحات شما نیاز است، شما می توانید مردم را تشویق کنید که در سایت خود باقی بمانند و با آن بیشتر ارتباط برقرار کنند.

اما، حتی اگر شما CTAداشته باشید، شانس گرفتن بیش از 5٪از آن، کم است. عوامل زیادی در افزایش نرخ تبدیل خود به جای CTAوجود دارد.

در این مورد، در زیر برخی از روش های ساده بهبود CTAخود را برای به دست آوردن نرخ تبدیل خود را:

 • ارائه یک CTAتنها در صفحه خود. شما می توانید از چندین CTAدر صفحه خود استفاده کنید، اما مطمئن شوید که تنها یک پیشنهاد وجود دارد. هدف شما این است که آنها را در صندوق دریافت کنید و اشتراک گذاری چندین پیشنهاد در کنار یکدیگر گیج کننده و نرخ تبدیل خود را کاهش می دهد.
 • ممکن است اطلاعات کمتری بپرسید.اگر شما مردم را برای ثبت نام در فرم خود به عنوان CTA، و سپس درخواست برای نام خود و آدرس ایمیل باید کافی باشد. اضافه کردن یک ورودی دیگر برای آنها برای پر کردن ممکن است تبدیل شما را کاهش دهد.
 • هدر و پائین را حذف کنید.از آنجا که سرصفحه ها و پاورقی ها حاوی پیوندهایی به سایر صفحات در سایت شما هستند، بازدیدکنندگان شما ممکن است ناگهان متوجه شوند و روی لینکها بجای تحمیل به CTAخود کلیک کنند. هر دو بخش از صفحات نخست خود را تا آنجا که ممکن است حذف کنید.

نتیجه

آمارها به هیچ وجه معیار متقارن بودن همه چیز نیستند تا چیزی را قضاوت کنند. با این حال، آنها شاخص های مفید هستند که حس کاربر و رفتار کاربر را دارند.

در این حالت، آمار به عملکرد سایت شما دامن می زند و میزان بازدید شما از سایت شما را دوست دارد یا از آن متنفر است. اگر دومی، پس شما باید راه هایی در مورد چگونگی بهبود آنها برای به حداکثر رساندن تاثیر وب سایت خود را برای افراد پیدا کنید. با توجه به آمار و پیروی از نکات بالا، سایت خود را به طور سیستماتیک بهبود بخشید و آمار خود را تغییر دهید.

شرکت آذران تکهمراه با تیمی متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی سایت،مشاور شما در طراحی سایت شخصی،شرکتی،فروشگاه اینترنتی و سیستم مدیریت محتوا میباشد


ثبت نظر