آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

الگوریتم گوگل پاندا چگونه عمل می کند؟

هدف اعلام شده از به روز رسانی الگوریتمGoogle Panda این بود که وب سایت های با کیفیت بالا را پاداش داده و وب سایت های با کیفیت پایین را در موتورهای جستجو گوگل کاهش دهد. همچنین در ابتدا "کشاورز" شناخته شد. به گفته گوگل، انتشار اولیه پاندا طی چند ماه به 12 درصد از نتایج جستجوی زبان انگلیسی منجر شد. ما 28 به روز رسانی داده را به پاندا بین سال های 2011 تا 2015 ردیابی کردیم.

راه اندازی برای پاندا

به روز رسانی الگوریتم پاندا، تعدادی از پدیده های مشکوک در گوگل SERPsرا شامل می شود از جمله:

 • محتوا نازک - صفحات ضعیف با متن و منابع بسیار متناقض یا مضر بسیار، مانند مجموعه ای از صفحات که انواع شرایط بهداشتی را فقط با چند جمله در هر صفحه نشان می دهد.

 • محتوای تکراری - محتوای کپی شده ای که در بیش از یک مکان در اینترنت نمایش داده می شود. مسائل محتوای تکراری نیز ممکن است در وب سایت شما اتفاق بیافتد، زمانی که صفحات متعددی با همان متن با تنوع کم و یا بدون تنوع وجود داشته باشد. به عنوان مثال، یک شرکت جارو شوم ممکن است 10 صفحه ایجاد کند، هر کدام برای هر شهر کسب و کار کسب و کار، با محتوای است که تقریبا در تمام صفحات تنها با نام های شهرستان مبادله (به عنوان مثال "دودکش های ما در دونور تمیز" در یک صفحه و "دودکش های تمیز در بولدر" را در کنار یکدیگر می گذاریم و بعد "دودکش ها را در Aspenتمیز می کنیم").
 • محتوا کم کیفیت - صفحاتی که ارزش کمی برای خوانندگان انسانی دارند، زیرا آنها اطلاعات عمیق ندارند.
 • عدم توانایی / اعتماد به نفس - محتوا تولید شده توسط منابع که به طور قطعی یا تایید نشده اند. یک نماینده گوگل اعلام کرد که سایت هایی که برای جلوگیری از تاثیر پاندا باید کار کنند تا به عنوان مقامات در مورد موضوع و اشخاص آنها شناخته شود و به آن یک کاربر انسانی احساس راحتی می کند و اطلاعات کارت اعتباری خود را احساس می کند.

 • محتوا کشاورزی - تعداد زیادی از صفحات با کیفیت پایین، اغلب از دیگر وب سایت ها جمع شده است. به عنوان مثال، یک مزرعه محتوا ممکن است یک وب سایت باشد که تعداد زیادی از نویسندگان را در دستمزدهای کم استفاده می کند تا مقالات کوتاه را پوشش دهند که طیف گسترده ای از مأموریت های موتور جستجو را ارائه می دهند، و محتوای محتوایی را ایجاد می کند که دارای مجوز و ارزش برای خوانندگان نیست؛ به سادگی برای رتبه بندی موتورهای جستجو برای هر عبارت قابل تصور است.

 • محتوای تولید شده توسط کاربر با کیفیت پایین (UGC) - نمونه ای از این نوع محتوا تولید شده توسط کاربر کم ارزش یک وبلاگ است که پست های مهمان را کوتاه می کند، پر از املا و اشتباهات دستوری و فاقد اطلاعات معتبری است.

 • نسبت آگهی به محتوا بالا - صفحات عمدتا از تبلیغات پرداخت شده به جای محتوای اصلی ساخته شده است.
  High ad-to-content ratio

 • محتوا با کیفیت پایین در اطراف لینک های وابسته - محتوای بد در اطراف لینک اشاره به برنامه های وابسته پرداخت
  می شود.

 • وب سایت های مسدود شده توسط کاربران - سایت هایی که کاربران انسان ها به طور مستقیم در نتایج موتورهای جستجو مسدود می شوند یا با استفاده از یک افزونه مرورگر کروم برای انجام این کار، نشان دهنده کیفیت پایین است.

 • محتوا ناسازگار جستجوی پرس و جو - صفحاتی که "قول می دهند" برای ارائه پاسخ های مربوطه در صورت کلیک در نتایج جستجو، اما پس از آن موفق به انجام این کار نیست. به عنوان مثال، یک صفحه وب ممکن است به عنوان کوپنها برای تمام غذاها نامگذاری شود، اما وقتی روی آن کلیک میکنید، ممکن است کوپنها وجود نداشته باشد و ممکن است فقط یک صفحه از تبلیغات وجود داشته باشد که منجر به ناامیدی شود.

چگونه می توانم بدانم که آیا توسط پاندا مورد حمله قرار گرفته ام؟

یک سیگنال مجازات بالقوه پاندا، کاهش ناگهانی ترافیک ارگانی وب سایت شما یا رتبه بندی موتورهای جستجو است که با تاریخ شناخته شده یک بروزرسانی الگوریتم ارتباط دارد.

How can I know if Irsquo;ve been hit by Panda?

با این حال، بسیار مهم است که در نظر داشته باشید که بسیاری از چیزها می تواند در رتبه بندی و ترافیک از دست رفته منجر شود. این شامل افزایش رقیب در بازار شما می شود (نگاه کنید به اینکه چه کسی شما را برتر از شما می بیند تا ببینید که آیا فرد تازه ای به سمت شما حرکت کرده است)، مجازات های دستی (چک کردن کنسول گوگل برای مسائل گزارش شده)، کاهش تقاضای فصلی در مورد علاقه مصرف کننده اسکی در ماه ژوئیه) یا حتی به روز رسانی گوگل کاملا متفاوت از آنچه شما تصور می کنید (به عنوان مثال، پنگوئن به جای پاندا).

هنگامی که شناخته شده به روز رسانی نامیده می شود، مهم است که مستندات صنعت از شیوه هایی که به عنوان درگیر در به روز رسانی ذکر شده است، مطالعه شود. اگر از دست رفتن رتبه بندی یا ترافیک مربوط به یک تاریخ شناخته شده باشد، از طریق این لیست های صنعت از شیوه های بد استفاده کنید تا کشف کنند که آیا در وب سایت شما وجود دارد. سپس، اگر اعتقاد داشته باشید که پیوند بین شیوه های بد و بروز رسانی را پیدا کرده اید، اقدام به بهبود وضعیت کنید. هنوز مطمئن نیستید که شما توسط یک مجازات ضربه خورده اید؟ اتمام این نمودار فلوچارت:
How can I know if Irsquo;ve been hit by Panda?

شرکت آذران تکهمراه با تیمی متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی سایت،مشاور شما در طراحی سایت شخصی،شرکتی،فروشگاه اینترنتی و سیستم مدیریت محتوا میباشد


ثبت نظر