آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

روندهای خرید آنلاین در سال 2020 (قسمت دوم)


در بخش اول خواندید...

  • چین: بزرگترین بازار تجارت الکترونیک در جهان

فروش خرده فروشی کالا و خدمات آنلاین چین در مجموع 333.45 میلیارد دلار بوده است ، که 22.9 درصد از کل (Chinainternetwatch ، 2019) را نشان می دهد. این امر چین را به بزرگترین بازار تجارت الکترونیک در جهان تبدیل می کند.

China: The Largest Ecommerce Market in the World

بازار تجارت الکترونیک در چین به سرعت در حال رشد است. نه تنها چین بزرگترین بازار تجارت الکترونیک در جهان را دارد ، بلکه بیشترین تعداد خریداران آنلاین (610 میلیون) و بیشترین تعداد خریداران مرزی (حدود 149.42 میلیون) را نیز در خود جای داده است.

با توجه به انطباق سریع فناوری و رشد طبقه متوسط و همچنین عوامل دیگری مانند رشد اقتصادی رو به رشد ، به نظر می رسد بازار چین همچنان به رشد و نوآوری خود ادامه خواهد داد.

رشد بازار چین همچنین سرنخ هایی را برای آینده خرده فروشی در همه جای دنیا نشان می دهد.

  • خریداران انتظار دارند محصولات جدید را به طور مداوم مشاهده کنند

جای تعجب نیست که نیاز خریداران دائما در حال رشد است. خریداران آنلاین به طور مداوم تقاضا برای محصولات جدید دارند.

Shoppers Expect to See New Products Constantly

در حقیقت ، 75 درصد از جستجوی جستجوهای مصرف کنندگان در هر ماه کاملاً جدید هستند (Salesforce، 2018).

این نشان می دهد وقتی افراد در حال مرور آنلاین هستند ، آنها به طور جدی در جستجوی محصولات جدید هستند.

مهمتر از آن ، 69 درصد از مصرف کنندگان می گویند دیدن کالاهای جدید هر بار که از یک فروشگاه یا سایت خرید دیدن می کنند ، بسیار مهم و هیجان انگیز است.

مشاغل تجارت الکترونیکی باید نیازهای مصرف کنندگان را مرتفع سازند. صنعت تجارت الکترونیک از گذشته پویاتر است و خرده فروشان برای دستیابی به موفقیت باید در کنار یکدیگر تکامل یابند.

فروشندگان آنلاین باید برای سفارشی کردن تجربه خرید برای مشتریان خود آماده شوند. آنها با تهیه محصولات جدید ، می توانند تجربه خرید را برای مخاطبان خود تقویت کنند.

این امر نه تنها هنگام خرید ، به مشتریان تنوع بیشتری می بخشد بلکه دلایل کمتری برای نگاه به جایی دیگر دارد. با به روز کردن عرضه محصولات خود می توانید یک قدم جلوتر از رقابت خود باقی بمانید.

  • مردم چقدر خرید اینترنتی می کنند؟

بنابراین ما می دانیم که مردم در حال خرید آنلاین هستند ، اما چند مرتبه آنها این کار را انجام می دهند؟

62 درصد از خریداران آنلاین حداقل یک بار در ماه خرید می کنند (Episerver، 2019). علاوه بر این ، 26 درصد از خریداران آنلاین یک بار در هفته خرید می کنند و 3 درصد نیز ادعا می کنند که روزی یک بار اقدام به خرید می کنند.

8. How Often Do People Shop Online?

با بسیاری از افراد که مرتباً بصورت آنلاین خرید می کنند و یا به دنبال کالاهایی برای خرید آنلاین هستند ، خریداران خود را در وضعیت بی حرمتی می بینند.

آنها نه تنها به صرف وقت برای تحقیق می پردازند ، بلکه همین تحقیقات نشان می دهد که خریداران احساس می کنند در هنگام مرور ، از تعداد گزینه هایی که با آنها روبرو می شوند بیش از حد احساس ناراحتی می کنند.

حدود نیمی از خریداران آنلاین (46 درصد) نتوانسته اند خرید آنلاین را انجام دهند زیرا گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

مشاغل آنلاین این فرصت و مسئولیت را دارند که فرایند تصمیم گیری مشتری را نرم کنند.

این کار با ساده تر کردن تجربیات تجارت دیجیتال انجام می شود و اطلاعاتی را که در جستجوی مشتری هستند فراهم می کند تا بتواند سریعتر تصمیم گیری را انجام دهد.

برندها می توانند این کار را از طریق یک سفر تجاری چند مرحله ای انجام دهند. به عنوان مثال ، مشاغل می توانند با ارائه اطلاعات در مورد آخرین پیشنهادات ، از طریق ایمیل به مشتریان خود دسترسی پیدا کنند یا از طریق کانال های رسانه های اجتماعی با آنها ارتباط برقرار کنند.

کمک به مشتریان شما می تواند به آنها کمک کند تا آنچه را که به دنبال آن هستند ، بفهمند و سفر تجارت دیجیتال خود را بهبود بخشند.

  • پیشرو دسته بندی محصولات در سراسر جهان کدام محصول است؟

پوشاک محبوب ترین دسته خرید آنلاین در سراسر جهان است. 57 درصد از کاربران جهانی اینترنت محصولات مرتبط با مد را از طریق اینترنت خریداری کرده بودند (Statista، 2019).

9. The Leading Product Category Worldwide

کفش با دوام 47 درصدی خرید آنلاین ، به عنوان دومین دسته محبوب خرید آنلاین در رده بندی قرار گرفت.

با وجود خطرات ناشی از این صنعت ، به نظر می رسد مد محبوبیت در بین خریداران آنلاین است.

یکی از دلایلی که صنعت پوشاک آنلاین طی سالها شاهد افزایش تقاضا بوده است به دلیل بهبود سیاست های برگشتی است.

دانستن اینکه چه اندازه ای باید به صورت آنلاین خریداری کنید ، بسیار سخت است و اگر سفارش یک کالای پوشاک را که مناسب نیست ، چه کاری انجام دهید؟

در بیشتر موارد ، سیاست بازپرداخت و بازپرداخت کثیف وجود دارد ، که حتی متقاعد کننده ترین خریداران برای خرید لباس آنلاین را نیز عقب نگه داشت.

امروزه در بیشتر موارد بازده ها در فروشگاه های آنلاین آزاد است و سیاست بازپرداخت نیز شاهد پیشرفت بسیار زیادی است.

با استرس کمتر ، و سیستم بسیار بهتری وجود دارد ، جای تعجب ندارد که صنعت پوشاک به یک انتخاب برتر برای دنیای خرید آنلاین تبدیل شده است.

اگر تازه فروشگاه اینترنتی را راه اندازی کرده اید ، دانستن محبوب ترین دسته بندی محصولات می تواند به شما در درک آنچه مورد تقاضا است و خریداران آنلاین به دنبال چه چیزی هستند کمک کند.

اکنون ناگفته نماند که به احتمال زیاد مجبورید در این دسته از رقابت ها روبرو شوید ، اما دلیلی برای کنار گذاشتن وجود ندارد.

وقتی لباس به شما علاقه مند است ، به بخشی بروید که به آن علاقه دارید و از آنجا شروع کنید. با ضربه زدن به به آن بخش مناسب ، شما تجارت خود را در جهت درست هدایت می کنید.

  • دلیل اصلی خریداران آنلاین برای رها کردن کالاهای خود

از هر صاحب فروشگاه آنلاین بپرسید و آنها به شما خواهند گفت که زمان فروش با چرخ دستی های قدیمی گذشته است.

سوالات زیادی وجود دارد که ممکن است در مورد چرخ دستی های رها شده به ذهن شما بیاید - چرا ، چرا ، چه ، کجا و چگونه؟

ظاهراً 63 درصد از کالاهای رها شده ناشی از هزینه های اضافی برای حمل و نقل است (Statista، 2019).

دلایل دیگر شامل عدم استفاده از کدهای تخفیف ، سفارشاتی که مدت زمان طولانی برای حمل و نقل دارند ، و دلایل دیگری مانند عدم ورود مجدد اطلاعات کارت اعتباری یا اطلاعات حمل و نقل.

امروزه حمل و نقل رایگان بیش از یک مزیت اضافی به یک ضرورت تبدیل شده است.

اضافه کردن هزینه های پنهان به فرآیند خرید آنلاین ، به خصوص در آخرین مرحله ، به معنای این است که خریداران بدون انجام خرید ترک می کنند.

این هزینه ها یک منبع فوری ناراحتی برای خریداران آنلاین است که ممکن است این مسئله را عدم شفافیت بدانند.

به عنوان یک صاحب فروشگاه آنلاین ، بهترین راه برای مقابله با این کار ، ارائه افشای کامل است.

بهتر است تمام هزینه ها را از ابتدای سفر خریدار بیان کنید.

یکی دیگر از استراتژی های موفق این است که هزینه اضافی حمل و نقل را به محصول وارد کنید و سپس حمل رایگان را به مشتری ارائه دهید.

در پایان روز ، شفافیت بسیار مورد توجه خریداران آنلاین قرار می گیرد ، و این مهم است که فروشگاه اینترنتی شما بتواند موفق باشد.

نتیجه

در آخر باید گفت ، شکی نیست که خرید آنلاین به سرعت در حال تحول است و در سالهای آینده شاهد توسعه بیشتر خواهیم بود.

اگر مشاغل می خواهند در چشم انداز رقابتی که امروز است ، زنده بمانند ، نمی توانند از حضور آنلاین خود چشم پوشی کنند.

بنابراین هنگام برنامه ریزی برای استراتژی تجاری خود در سال 2020 ، این 10 آمار برتر خرید آنلاین را در نظر داشته باشید.


ثبت نظر