آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

چگونه می توانم یک عنوان جذاب بنویسم؟

برچسب عنوان عنصری HTML است که عنوان یک صفحه وب را مشخص می کند.

عنوان جذاب (title tag) در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) به عنوان قابل کلیک برای یک نتیجه مشخص نمایش داده
می شوند و برای قابلیت استفاده ، سئو و به اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی مهم هستند.

تگ عنوان یک صفحه وب به معنای توصیف دقیق و مختصر از محتوای یک صفحه است.

طول مطلوب عنوان

گوگل معمولاً 50-60 شخصیت اول یک برچسب عنوان را نشان می دهد. اگر عناوین خود را زیر 60 کاراکتر نگه دارید ، تحقیقات ما نشان می دهد که می توانید حدود 90٪ عناوین خود را به درستی نمایش دهید.

محدودیت دقیقی برای شخصیت وجود ندارد ، زیرا شخصیت ها می توانند در عرض متفاوت باشند و عناوین نمایشگر Google حداکثر (در حال حاضر) در 600 پیکسل باشد.

چرا تگ های عنوان مهم هستند؟

برچسب های عنوان متا یک عامل اصلی در کمک به موتورهای جستجو است تا بدانند صفحه شما چیست و آنها اولین احساسی هستند که بسیاری از افراد در صفحه شما دارند.

Why are title tags important?

برچسب های عنوان در سه مکان اصلی استفاده می شوند: (1) صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) ، (2) مرورگر وب و (3) شبکه های اجتماعی.

1. صفحات نتیجه موتور جستجو

برچسب عنوان شما (با چند مورد استثناء) عنوان صفحه نمایش خود را در SERP ها تعیین می کند و اولین تجربه بازدید کننده جستجو در سایت شماست.

حتی اگر سایت شما رتبه خوبی داشته باشد ، یک عنوان خوب می تواند عامل ایجاد یا شکست در تعیین اینکه کسی روی پیوند شما کلیک کند یا خیر ، باشد.

2. مرورگرهای وب

برچسب عنوان شما نیز در بالای مرورگر وب شما نمایش داده می شود و به عنوان یک مکان نگهدارنده عمل می کند ، به خصوص برای افرادی که بسیاری از برگه های مرورگر آنها باز است.

2. Web browsers

عناوین منحصر به فرد و به راحتی قابل تشخیص با کلمات کلیدی مهم در نزدیکی جلو باعث می شود که افراد پیگیری محتوای شما را از دست ندهند.

3. شبکه های اجتماعی

برخی از وب سایت های خارجی - به ویژه شبکه های اجتماعی - از تگ عنوان شما استفاده می کنند تا هنگام اشتراک آن صفحه ، چه چیزی را نمایش دهند. برای مثال در اینجا یک عکس از فیس بوک آمده است:

3. Social networks

به خاطر داشته باشید که برخی از شبکه های اجتماعی (از جمله فیس بوک و توییتر) برچسب های متا خود را دارند که به شما امکان می دهد عناوینی را با تگ عنوان اصلی خود متفاوت کنید.

این به شما امکان می دهد برای هر شبکه بهینه سازی کرده و عناوین طولانی تری را در زمان / جایی که ممکن است مفید باشد ارائه دهید.

چگونه می توانم یک برچسب عنوان خوب بنویسم؟

از آنجا که برچسب های عنوان بخش مهمی از هر دو بهینه سازی موتور جستجو و تجربه کاربر جستجو هستند ، نوشتن آنها به طور مؤثر یک کار SEO بسیار کم کار و با تأثیر بالا است.

در اینجا توصیه های مهم برای بهینه سازی برچسب های عنوان برای موتورهای جستجو و اهداف قابلیت استفاده وجود دارد:

1. طول عنوان خود را کوتاه کنید

اگر عنوان شما خیلی طولانی است ، موتورهای جستجو ممکن است با اضافه کردن بیضی ("...") آن را قطع کنند و می توانند کلمات مهم را حذف کنند. در حالی که ما به طور کلی توصیه می کنیم عناوین خود را زیر 60 نویسه نگه دارید ، حد دقیق کمی پیچیده تر است و بر اساس یک ظرف 600 پیکسل ساخته شده است.

سعی کنید از عناوین CAPS اجتناب کنید. خواندن این بازدیدها ممکن است برای بازدید کنندگان سخت باشد و ممکن است تعداد شخصیتهای Google را به شدت محدود کند.

به خاطر داشته باشید که حتی در مدت زمان معقول ، موتورهای جستجو ممکن است عنوان دیگری را نسبت به آنچه در برچسب عنوان خود ارائه می دهید ، نشان دهند.

2. از کلمات کلیدی SEOبیش از حد خودداری کنید

در حال حاضر برای عناوین طولانی هیچ جریمه ای در الگوریتم گوگل وجود ندارد. از عناوینی که فقط لیستی از کلمات کلیدی هستند یا تکرار تغییرات همان کلمه کلیدی خودداری کنید.

این عناوین برای کاربران جستجو بد است و می تواند شما را با موتورهای جستجو روبرو کند. موتورهای جستجو تغییرات کلمات کلیدی را درک می کنند ، و پر کردن هر نسخه از کلمه کلیدی شما به یک عنوان غیر ضروری و مفید است.

3. به هر صفحه، عنوانی منحصر به فرد بدهید

عناوین منحصر به فرد به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای شما بی نظیر و با ارزش باشند ، و همچنین نرخ کلیک بالاتر را نیز رعایت می کنند.

در مقیاس صدها یا هزاران صفحه ، ممکن است تهیه یک عنوان منحصر به فرد برای هر صفحه غیرممکن به نظر برسد ، اما الگوهای CMS مدرن و الگوهای مبتنی بر کد باید به شما امکان دهد حداقل برای هر صفحه مهم عناوین منحصر به فرد مبتنی بر داده را ایجاد کنید.

4. کلمات کلیدی مهم را ابتدا قرار دهید

طبق آزمایش و تجربه Moz ، کلمات کلیدی نزدیک به ابتدای برچسب عنوان شما ممکن است تأثیر بیشتری در رتبه بندی جستجو داشته باشد.

علاوه بر این ، تحقیقات مربوط به تجربه کاربر نشان می دهد که افراد ممکن است معادل دو کلمه اول یک عنوان را اسکن کنند.

به همین دلیل ما عناوینی را توصیه می کنیم که در آن ابتدا منحصر به فردترین جنبه صفحه (به عنوان مثال نام محصول) ظاهر شود.

5. از برند خود استفاده کنید

اگر مارک قدرتمند و شناخته شده ای دارید ، افزودن آن به عناوین خود ممکن است به افزایش نرخ کلیک کمک کند.

ما به طور کلی هنوز هم توصیه می کنیم نام تجاری خود را در انتهای عنوان قرار دهید ، اما مواردی وجود دارد (مانند صفحه اصلی یا صفحه مربوط به آن) که ممکن است بخواهید بیشتر با تمرکز بر روی برند باشید.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، Google همچنین ممکن است نام تجاری شما را به طور خودکار در عناوین صفحه نمایش شما قرار دهد ، بنابراین به نحوه نمایش نتایج جستجو در حال حاضر توجه داشته باشید.

6. برای مشتریان خود بنویسید

در حالی که برچسب های عنوان برای سئو بسیار مهم هستند ، به یاد داشته باشید که اولین کار شما جذب کلیک از بازدیدکنندگان دارای هدفمند است که احتمالاً محتوای شما را با ارزش می دانند.

مهم است که علاوه بر بهینه سازی و استفاده از کلمات کلیدی ، در هنگام ایجاد برچسب های عنوان ، به کل تجربه کاربر فکر کنید.

برچسب عنوان اولین تعامل بازدید کننده جدید با نام تجاری شما است که در نتیجه نتیجه جستجو را پیدا می کند - باید پیام مثبت و دقیق ترین ممکن را منتقل کند.

شرکت آذران تک برای حضور کسب و کار ها در دنیای دیجیتال تاسیس شده است. خدمات ما به سمت ایجاد تمرکز منحصر به فرد وب سایتها و استفاده از رسانه های اجتماعی برای هدایت ترافیک، آگاهی از برند ، اعتماد و وفاداری مشتری هدایت می شوند


ثبت نظر